ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

فرصت های خلق شوخ طبعی

تاریخ درج : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
آیا شما هم این استعداد را دارید؟

یک عنصر ضروری برای توسعه‌ حس شوخ طبعی شما این است که یاد بگیرید خودتان را خیلی جدی نگیرید و به اشتباهات و افکار خود بخندید. هر چقدر هم که دوست داشته باشیم خلاف این را باور کنیم، باز هم
هر از گاهی کارهای احمقانه انجام می‌دهیم. به جای اینکه بابت اشتباهاتتان خجالت‌زده شوید آنها را با آغوش باز بپذیرید. هرچند برخی از رویدادها در زندگی به وضوح غم‌انگیز هستند و فرصتی برای خنده باقی نمی‌گذارند؛ اما اغلب آنها احساس عمیق غم و اندوه یا لذت در بر ندارند. به گزارش بازده آنها در محدوده‌ خاکستری زندگی معمولی قرار می‌گیرند و به شما اجازه می‌دهند که خودتان خندیدن یا نخندیدن را انتخاب کنید. پس هر زمان که بخواهید می‌توانید خنده را انتخاب کنید.  

 

 

    برای شوخ طبعی سعی کنید به خودتان بخندید:
لحظاتی که در دردسر افتاده‌اید را برای بقیه تعریف کنید. بهترین راه برای اینکه خودتان را کمتر جدی بگیرید، این است که در مورد زمانی صحبت کنید که خودتان را خیلی جدی گرفته بودید.

 

 

    تلاش کنید به موقعیت‌های مختلف بخندید به جای اینکه افسوس بخورید:در وضعیت‌های بد به دنبال شوخی و خنده باشید و بیهودگی و پوچی زندگی را آشکار کنید. هنگامی که اتفاق بدی روی می‌دهد، سعی کنید راهی پیدا کنید برای اینکه آن اتفاق را تبدیل به یک داستان خنده‌دار کنید و سبب شوید که دیگران به خنده بیفتند.

 

 

    خودتان را با چیزهایی احاطه کنید که سبب شاد شدنتان می‌شوند:یک اسباب‌بــازی روی میــز یــا در ماشین‌تان بگذارید. پوسترهای خنده‌دار روی دیوار دفتر کارتان بچسبانید. برای محافظ صفحه نمایش کامپیوتر تصویری را انتخاب کنید که باعث خنده‌ شما می‌شود. عکس‌هایی از خودتان، خانواده‌تان یا دوستانتان قاب کنید که در آنها مشغول شوخی و خنده هستید.

 

 

    چیزهای خنده‌داری که رخ می‌دهندرا در یاد داشته باشید:اگر چیزی سرگرم‌کننده اتفاق می‌افتد یا جوک و داستان بامزه‌ای می‌شنوید و واقعا از آن خوشتان می‌آید، آن را بنویسید یا برای شخص دیگری تعریف کنید که یادتان بماند.

 

 

    وقت‌تان را برای آدم‌ها و موضوعات منفی نگذارید: سعی کنید از آدم‌های منفی‌نگر دوری کنید و برای تماشای اخبار، سرگرمی‌ها یا گفت‌وگوهایی که باعث ناراحتی شما می‌شوند، وقت نگذارید. بسیاری از چیزها در زندگی فراتر از کنترل شما هستند،به ویژه رفتار سایر آدم‌ها. هرچند ممکن است تصور کنید که تمام وزن جهان را روی شانه‌های خود دارید؛ اما در دراز مدت چنین چیزی غیر واقعی و ناسالم است.

 

 

     کودک درون خود را پیدا کنید:برای داشتن حس شوخ طبعی به کودکان توجه کنید و بکوشید آنها را تقلید کنید؛ آنها متخصص بازیگوشی هستند، به راحتی زندگی می‌کنند و با چیزهای عادی صدای خنده‌شان بلند می‌شود.

 

     برای شوخ طبعی با استرس خود مقابله کنید:استرس می‌تواند یک مانع عمده برای طنز و خنده باشد، بنابراین مهم است که سطح استرس خود را تحت کنترل نگه دارید. یکی از روش‌های عالی برای از بین بردن استرس، استفاده از خاطره‌ مورد علاقه‌تان است که همیشه باعث می‌شود لبخند بزنید؛ مثلا کاری که بچه‌های‌تان انجام دادند یا موضوع خنده‌داری که دوست‌تان برای شما تعریف کرد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/58031

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی