ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

فراتر از انتظار استاندار

تاریخ درج : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
مهرعلیزاده از ایده‌ها و عملکرد مدیریت شهری اصفهان تقدیر کرد
نوروزی: حل مشکلات اصفهان، حمایت استاندار را می طلبد

شامگاه پنجشنبه گذشته،‌ تنها یک روز مانده به پایان فروردین و آغاز اردیبهشت،‌ استاندار اصفهان بعد از گذشت چهار ماه و 21روز از اولین دیدار، برای دومین بار از زمان حضور خود در استان، میزبان شهردار و اعضای شورای دوره پنجم اصفهان بود تا همانگونه كه در اولین دیدار گفته بود: «شخصا این اعتقاد و باور را دارم که در تمام زمینه ها بالاترین همکاری را با شورای شهر و شهرداری داشته باشم»،‌ در این دیدار از رصد اقدامات «خوب» و «با دقت» مدیریت شهری و «تسلط بالایی» كه اعضای شورای پنجم «در حوزه مدیریت شهری، اقتصادی، برنامه‌ریزی، ایده‌پردازی و سیاسی» دارند سخن بگوید و تاكید كند بر این مهم كه نگاه و برنامه ریزی مدیریت شهری و شورای شهر «فراتر از حد انتظار» است.  مهرعلیزاده البته در این دیدار خطاب به حاضران بر ضرورت ایجاد درآمدهای پایدار شهری، بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای خط دوم مترو ، بهبود شرایط محور تشریفاتی اصفهان و ایجاد روحیه شادی و نشاط در جامعه تاكید كرد و از پیگیری های خود برای احیای زاینده رود و كاهش طلاق در اصفهان خبر داد. شهردار اصفهان نیز همانگونه كه در اولین دیدارر خود اجرای ابرپروژه های شهری را نیازمند حمایت مدیران استانی عنوان كرده بود، در این دیدار نیز بر این مهم تاكید كرد. نوروزی برگزاری جلسات متوالی تیم مدیریت شهری با استاندار را برای «پیشبرد كارها و بهبود فعالیت‌های شهرداری» موثر دانست و خواستار «حمایت‌های استاندار» از این رویكرد شد. لزوم بازنگری در طرح تفصیلی شهر، اختصاص آب برای فضای سبز اصفهان پس از تامین آب شرب، همراهی و همكاری مدیران استانی در حوزه هایی همچون انتقال  مزاحم از شهر،‌ مترو، مشکلات کمیسیون ماده ۵، حلقه چهارم ترافیکی و‌... از مهم ترین مباحثی بود كه شهردار تحقق آنها را نیازمند حمایت مدیریت استان عنوان كرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تمام اقدامات شهرداری خوب و با دقت پیش می‌رود، گفت: عملکرد خوب نشانه مدیریت خوب است و فکرهای توسعه یافته و بلند، این خروجی را داشته است. محسن مهرعلیزاده شامگاه پنجشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان تسلط بالایی در حوزه مدیریت شهری، اقتصادی، برنامه ریزی، ایده پردازی و سیاسی دارند، اظهار کرد: نگاه و برنامه ریزی اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان فراتر از حد انتظار است و همه اعضای شورای شهر در هر بخشی با ایده و فکرهای خوبی موضوعات شهری را رصد می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه ظرفیت موجود در شورای اسلامی شهر اصفهان فراتر از انتظارات مدیریت شهری یک کلانشهر است، تصریح کرد: ایده‌های کارشناسانه ۱۳ عضو شورای اسلامی شهر اصفهان منجر به انتخاب آنها از سوی مردم بین هزاران کاندیدای شورای شهر شد.

 

 

 

   تمام اقدامات شهرداری خوب و با دقت پیش می‌رود
استاندار با تاکید بر اینکه همواره دید مثبتی نسبت به اقدامات شهرداری داشته‌ام، افزود: باید توجه داشت که مشکلی که در بخش تخصصی فعالیتهای ادارات و سازمان‌های کشور وجود دارد این است که ایدهها در بدنه کارشناسی شکل‌ میگیرد، بررسی می‌شود و برای تایید نهایی به مدیر ارجاع داده میشود و این در حالی است که یک مدیر باید ایده‌ پرداز باشد. مهر علیزاده افزود: اگر مدیری برای قرار گرفتن در راس انتخاب می‌شود باید همه توانایی و ایده های خود را به کار گیرد تا عملکرد موفقی داشته باشد.

 

 

 

   نمی‌توان در فقر بودجه‌ای زندگی کرد
وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی شهرداری‌ها در خصوص تامین بودجه و همچنین بدهیهای بالای شهرداری تصریح کرد: در این میان باید توجه داشت که نمی‌توان در فقر بودجهای زندگی کرد و شهرداری باید فعالیت‌های خود را در راستای ایجاد درآمدهای پایدار شهری ادامه دهد. استاندار اصفهان با اشاره به لزوم بهبود شرایط محور تشریفاتی اصفهان گفت: بهره برداری از این پروژه‌  می‌تواند درآمدهای میلیاردی برای شهر اصفهان داشته باشد و برای اجرای این طرح استانداری اصفهان هر گونه همکاری را خواهد داشت. وی در خصوص بهره برداری از خط دو مترو اصفهان اظهار کرد: باید توجه داشت که دولت و شهرداری نمی‌توانند مانند ۱۷ سال گذشته که دوران پر پولی بود برای این پروژه سرمایه گذاری کنند از این رو پیشنهاد می‌شود بهره برداری از ۲۴ کیلومتر مترو به چند قسمت تقسیم و هر قسمت به یک بخش خصوصی واگذار شود تا این پروژه در حداقل زمان به بهره برداری برسد.

 

 

 

    توسعه مترو بهترین راهکار کاهش آلودگی هوای اصفهان
مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه توسعه مترو می‌تواند بهترین راهکار برای کاهش آلاینده‌های جوی اصفهان باشد، افزود: بیشترین آلاینده‌های جوی اصفهان از تردد ۶۰۰ هزار خودروی تک سرنشین و حداکثر دو سرنشین و یک میلیون خودرو در اصفهان ایجاد می‌شود و صنایعی مانند فولاد و ذوبآهن نقش زیادی در آلودگی هوای شهر اصفهان ندارند. وی همچنین در پاسخ به درخواست تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص احیای دایمی زاینده رود و همچنین چرایی عدم تحقق وعده رییس جمهور در سفر تبلیغاتی قبل از انتخابات به مردم اصفهان در خصوص این رودخانه اضافه کرد: ۸۰ درصد از برنامه‌ کاری من رسیدگی به موضوع آب است. ایده پردازی می‌کنم و با فشار و لابی، این ایدهها را در شورای امنیت کشور، شورای عالی آب و ... مطرح کرده و تا جایی که ممکن است برای اجرای آن پیگیری خواهم کرد.

 

 

 

   نمی‌توان با عصای موسی زاینده‌رود را احیا کرد
استاندار اصفهان تصریح کرد: همه باید توجه داشته باشند که شرایط امروز حوضه آبریز زاینده رود حاصل ۵۰ سال خوش خیالی، بی‌خیالی و خوش خرجی بدون آینده نگری بوده و نمی‌توان با عصای موسی رودخانه را پر آب کرد. وی با بیان اینکه بارش‌های شش ماه اول آبی حوضه آبریز زاینده رود یک سوم بارش‌های سال گذشته است، اضافه کرد: سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب وارد حوضه آبریز شده و این در حالی است که امسال تنها ۴۰۰ میلیون متر مکعب به حوضه آبریز وارد شده است که این امر بیانگر شرایط بحرانی است. مهرعلیزاده تاکید کرد: ممکن است در مرداد ماه در بدترین شرایط آبی قرار بگیریم چون در حال حاضر نیز ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب برای تامین آب شرب اصفهان، یزد و صنعت کم داریم. وی با اشاره به اینکه مردم اصفهان با هر بار عبور از کنار بستر خشک زاینده رود مرده‌ای را جلوی خود میبینند، اضافه کرد: شرایط رودخانه زاینده رود، شهروندان اصفهان را افسرده کرده و آنها را به سمت گوشه‌گیری و انزوا هدایت میکند. استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط رودخانه زاینده رود باید با انجام فعالیت‌های فرهنگی جبران مافات داشته باشیم، اضافه کرد: اصفهان مهد موسیقی، تئاتر، شعر، صنایع دستی و ... ایران است و باید از این ظرفیت برای ایجاد روحیه شادی و نشاط در جامعه استفاده کنیم. وی با بیان اینکه همه مردم و مسئولان باید در کار مشترک با صرفه‌جویی و استفاده از فناوریهای نوین، رودخانه زاینده رود را از وضعیت فعلی نجات دهیم، تصریح کرد: صدا و سیما نیز باید در این زمینه همکاری ویژه‌ای را داشته باشد تا در کنار تبلیغات شهری از تاثیر اطلاعرسانی صدا و سیما نیز بهره برداری داشته باشیم. مهرعلیزاده استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را نیز بهترین راهکار برای بهره برداری زودتر از سالن‌های اجلاس و نمایشگاه بزرگ اصفهان اعلام کرد و گفت: در این زمینه تبریز و مشهد تجربیات خوبی داشتهاند و تکرار این تجربیات در اصفهان نیز موفق خواهد بود. وی در ادامه با انتقاد نسبت به نبود فضای شادی و نشاط در شهر اصفهان گفت: باید به همان اندازه که در مراسم‌ عزاداری تبلیغات و مراسم برگزار میشود در جشن‌های میلاد و اعیاد مختلف نیز جشن برگزار شود.

 

 

 

   آمار طلاق را نمیتوان پنهان کرد
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه ما باید به فکر شادی و نشاط مردم باشیم، گفت: ما در آینده بدهکار این شهر خواهیم بود و ما را در این خصوص قضاوت خواهند کرد. وی با تاکید بر اینکه آمار آسیب‌های اجتماعی و به ویژه طلاق را نمیتوان پنهان کرد، افزود: طلاق‌های امروز حاصل بی توجهی‌های ۲۰ سال گذشته است. ما امروز برای کاهش طلاق نمی‌توانیم کاری بکنیم اما میتوانیم به گونه‌ای برنامهریزی کنیم که در آینده این پدیده را کاهش دهیم.

 

 

 

   کارخانه ریسباف به شهرداری واگذار شود
مهرعلیزاده در ادامه با ارایه پیشنهادی در خصوص واگذاری کارخانه ریسباف به شهرداری اصفهان و ناتوانی اداره کل راه و شهرسازی برای اجرای این پروژه گفت: در این زمینه شهرداری باید محور و مبنا قرار گیرد و  پس از انجام طرح مطالعاتی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بهره برداری از این پروژه را در دستور کار قرار دهد. وی با بیان اینکه کارخانه ریسباف باید به عنوان کارگاه تولید، نمایش و فروش صنایع دستی اصفهان تبدیل شود، گفت: این محل در صورت بهره برداری می‌تواند محلی مناسب برای تفریح شهروندان و جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد. استاندار افزود: همچنین ضروری است که ساختمان بانک ملی در خیابان سپاه به عنوان موزه بزرگ اصفهان تغییر کاربری دهد. وی با بیان اینکه تبدیل چهارباغ به عنوان محور فرهنگی شهر اصفهان که در اولویت برنامه‌های فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان قرار گرفته است کار بسیار بزرگی است، تصریح کرد: باید توجه داشت که در این محور فاخرترین تئاتر شهر کشور ایجاد شود و در این زمینه به عنوان نفر اول استان در حوزه اختیاراتم هر نوع همکاری را خواهم داشت.

 

 

 

     درختان کهنسال، هویت باغ شهر اصفهان
شهردار اصفهان در این دیدار به لزوم بازنگری در طرح تفصیلی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت:برای این امر ضروری است اداره کل راه‌ و شهرسازی هر چه زودتر بازنگری این طرح را در دستور کار قرار دهد.  به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان،  قدرت‌الله نوروزی در دیدار تیم مدیریت شهری با استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برگزاری جلسات متوالی تیم مدیریت شهری با استاندار در پیشبرد امور و بهبود فعالیت های شهرداری تأثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: بدون شک مدیریت شهری برای حل مشکلات در بخش‌هایی مانند مترو، برخی پروژه های نیمه تمام مانند سالن اجلاس، کمیسیون ماده ۵ و حلقه چهارم ترافیکی به حمایت و دیدگاه های مدیریت کلان استان نیاز دارد.  وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج هزار هکتار فضای سبز در شهر اصفهان وجود دارد که سه هزار هکتار آن در اختیار شهرداری است، اضافه کرد: باید توجه داشت که بخشی از فضای سبز شهر اصفهان به ویژه درختان کهنسال هویت باغ شهر اصفهان است و پژمرده شدن آنها بسیار برای آینده اصفهان خطرناک است.

 

 

 

     تامین آب فضای سبز هم در اولویت قرار بگیرد
شهردار اصفهان با بیان اینکه ضروری است فضای سبز اصفهان پس از تامین آب شرب در اولویت تخصیص آب قرار گیرد، گفت: در این راستا باید توجه داشت که شهرداری اصفهان همکاری‌های لازم را برای صرفه‌جویی در مصرف آب خواهد داشت. وی در ادامه به وجود مشاغل مزاحم در شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت ضروری است مشاغل مزاحم از شهر اصفهان خارج شود و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز محلی مناسب را برای این جابه‌جایی پیش‌بینی کند و در این زمینه نیازمند حمایت مدیریت استان هستیم.  نوروزی در باره همکاری استانداری اصفهان برای بهره‌برداری از سالن‌های اجلاس بین‌المللی اظهار کرد: در گذشته برای اجرای این طرح،  تصمیماتی درست یا غلط گرفته شده است و بهتر است که برای بهره برداری این پروژه تصمیم‌گیری درستی شود.

 

 

 

     تسویه بخش زیادی از بدهی شهرداری
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه،  با اشاره به اینکه تیم مدیریت شهری اصفهان در دوره پنجم، شهرداری اصفهان را با دوهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است، اظهار کرد: همچنین در این زمان، میزان تحقق بودجۀ دو هزار و ۷۵۰ میلیارد تومانی شهرداری اصفهان در شش ماه اول سال گذشته ۲۰ درصد بود. فتح‌الله معین با بیان اینکه بیشترین بدهی‌های شهرداری در زمینه حقوق کارکنان بود، افزود: در شش ماه دوم سال گذشته با تحقق بیش از ۸۰ درصد بودجه شهرداری اصفهان توانستیم با کمترین تنش بخش زیادی از بدهی شهرداری به کارمندان را تسویه کنیم.وی با بیان اینکه شهرداری بودجه ۹۷ را بر اساس دستور وزارت کشور تا قبل از بهمن ماه تدوین کرده و تحویل استانداری داده است، اضافه کرد: می‌توان گفت هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان بیش از ۵۰ ساعت زمان برای بررسی بودجه اختصاص دادند.وی با بیان اینکه تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های بر زمین مانده شهرداری در اولویت فعالیت‌های شهرداری قرار دارد، اضافه کرد: برای این امر هم‌افزایی خوبی را با دستگاه‌های مختلف داشتیم که مهم‌ترین نتیجه این تعامل بهره برداری کامل از خط یک مترو در زمان مقرر بود. معین با تاکید بر اینکه در این چهار سال همه تلاش خود را برای ارائه کارنامه ای خوب از عملكرد اصلاح‌طلبان به کار خواهیم برد، گفت: دستیابی به عملکرد قابل قبول، امكان پذیر است و با عزم و اراده جمعی می‌توان به این مهم دست یافت. وی با تاکید بر اینکه احیای رودخانه زاینده رود مهم‌ترین تقاضای تیم مدیریت شهری از استاندار اصفهان است، گفت: در این زمینه تمام قد آماده همکاری برای هر گونه اقدام مورد نیاز هستیم. رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری اصفهان در اقدامی داوطلبانه کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در فضای سبز را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: برای این امر در جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر در هفته جاری با دعوت از مدیرعامل آب منطقه‌ای و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان همکاری خود را اعلام کرده‌ایم. وی با بیان اینکه ظرفیت‌‌های تبلیغاتی شهرداری و شورای شهر در اختیار توسعه فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب قرار می‌گیرد، افزود: از سوی دیگر ما خواستار جلوگیری از برداشت ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب در بالادست هستیم و امیدواریم این موضوع با جدیت دنبال شود.

 

 

 

     كاهش سن سرطان به زیر ۲۰ سال در اصفهان
در ادامه، نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بنا برگزارش مسئولان بیمارستان سیدالشهدا ، اکنون  سن سرطان در شهر اصفهان به زیر ۲۰ سال بین دختران و پسران رسیده و ضروری است که با بهبود شرایط زیست محیطی این روند کنترل شود. علیرضا نصر اصفهانی ضمن درخواست برگزاری جلسات متوالی مدیریت شهری با استاندار اصفهان اظهار کرد: این جلسات می‌تواند منشأ خیر و برکت برای مردم اصفهان باشد. وی به لزوم هماهنگی و همکاری بهتر دستگاه‌های نظارتی با شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: تنگناهایی وجود دارد که در حال حاضر مدیریت شهری را تحت فشار قرار داده و ضروری است با همکاری بهتر مسئولان این تنگناها برطرف شود.  نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین با بیان اینکه در بودجه‌ریزی امسال برای بافت فرسوده، سهم شهر اصفهان افزایش نیافته و این در حالی است که بودجه تهران در این زمینه افزایش قابل قبولی کرده است، گفت: ضروری است در این زمینه پیگیری‌های لازم برای افزایش بودجه انجام شود.

 

 

 

     راه‌اندازی مرکز رشد فناوری‌های شهری
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه جلسه با بیان اینکه اکوسیستم اصفهان دارای دوحفره اصلی است و سعی می كنیم در سال ۹۷ این دو حفره را پرکنیم، گفت: اصفهان منابع مالی خطرپذیر ندارد و منابع مالی اصفهان، اکنون، خطرناپذیر و برای سیستم کارآفرینی مضر است. کوروش خسروی با اشاره به اینکه عدم دسترسی به بازارهای جهانی نیز از دیگر حفره‌های موجود در سیستم کارآفرینی شهر اصفهان است، افزود: برای پرکردن این حفره نیز در سفری که برخی اعضای مدیریت شهری اصفهان به پاریس داشتند،  سعی شد تا از تجارب کشور فرانسه بهره برداری کرده و ارتباطات را توسعه دهیم. وی با بیان اینکه بررسی و بهبود اکوسیستم کارآفرینی در شهر اصفهان در اولویت برنامه‌های مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر قرار دارد، اظهار کرد: برای این امر، در گام نخست، ستاد توسعه کارآفرینی را در شهر راه‌اندازی کردیم که در ابتدا با موانع زیادی روبه‌رو بود.وی اضافه کرد: مهم‌ترین مانع موجود در فعالیت‌های ستاد توسعه کارآفرینی نگاه مدیران میانی به فعالیت‌های این ستاد بود، چرا که آنها بر این باور بودند كه راه‌اندازی کارگاه خیاطی برای زنان سرپرست خانوار نهایت فعالیت این ستاد خواهد بود که امروز با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته تا حدی توانستیم تغییر نگاه را نسبت به این ستاد ایجاد کنیم. رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه چنانچه فضا برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مهیا باشد، می‌توان از بحران‌های موجود در شهر اصفهان به راحتی عبور کرد، افزود: برای این امر راه‌اندازی مرکز رشد فناوری‌های شهری را نیز در اصفهان در دستور کار داریم که به زودی محقق خواهد شد.  وی با بیان اینکه شهرهای ایران «جی بی بی» ندارند و سال ۹۵ در اصفهان که نخستین شهر  دراین حوزه لقب گرفت، این محاسبات انجام شد، گفت: این محاسبات به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان نیز ارائه شده است.

 

 

 

     احیــــای بــــافت فرســـــوده ، بهتـــرین كمک به شهروندان
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این دیدار گفت: ۵۰ درصد مردم اصفهان با بافت فرسوده درگیر هستند و این بافت منجر به توسعه افقی اصفهان شده است. شیرین طغیانی با بیان اینکه بحث محیط زیست در اصفهان زندگی مردم را تهدید می‌کند، اظهار کرد: برای این امر ضروری است چاره‌ای جدی در سطح ملی اندیشیده شود. وی با بیان اینکه در بحث مدیریت بحران، بافت فرسوده یک چالش جدی است، اضافه کرد: بافت فرسوده گنج پنهانی است که اگر آن را به‌درستی بشناسیم می‌توانیم بهترین درآمد پایدار را برای شهرداری ایجاد کنیم.   وی تاکید کرد: در گذشته شهرداری بیشتر به دنبال نمایش فعالیت‌هایش بوده و این امر منجر  شده به بافت فرسوده رسیدگی نشود  و این در حالی است که احیای این بافت بهترین کمک را به شهروندان می کند.

 

 

 

      انتظار داریم وعده رئیس جمهور محقق شود
دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کارنامه فعالیت دولت تدبیر و امید و شهرداری و شورای شهر فعلی اصفهان با جریان دائمی آب در زاینده رود مساوی است. مهدی مزروعی اظهار کرد: رئیس جمهور در سفر تبلیغاتی خود برای انتخابات سال ۹۶ به جمعیتی که نه با اتوبوس و برای آب میوه بلکه با پای خود به میدان نقش جهان آمده بودند قول داد که آب به صورت دائمی در رودخانه جریان یابد و ما نیز انتظار داریم که این وعده محقق شود.وی با بیان اینکه در چارچوب فعالیت‌های شهرداری و دیگر نهادهای دولتی نیازمند هماهنگی بیشتر هستیم، افزود: در این زمینه اداره کل راه و شهرسازی بیشترین ارتباط را با شهرداری دارد و به‌ویژه در بحث بهره برداری از مترو و رینگ چهارم ترافیکی باید این امر مورد توجه قرار گیرد.مزروعی با بیان اینکه دو رای وحدت رویه برای بازنگری در حوزه پارکینگ‌ها و مشرفیت برای شهرداری صادر شده است، تصریح کرد: برای اجرای این دو رای نیازمند همکاری و عزم جدی اداره کل راه و شهرسازی هستیم و این در حالی است که باوجود همه پیگیری‌ها هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

 

 

 

     اصفهان میزبان متکدیان و کودکان کار
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه متکدیان و کودکان کار معضل کنونی شهر اصفهان است، گفت: اصفهان امروز میزبان بسیاری از کودکان کار و متکدیان است و باید در کمترین زمان ممکن برای این امر برنامه‌ریزی جدی انجام شود.کوروش محمدی ضمن قدردانی از استاندار به دلیل پیگیری‌های ویژه احیای رودخانه زاینده رود، اظهار کرد: مدیریت شهری اصفهان نیز همکاری خود را برای توسعه فعالیت‌ها در حوزه آب و محیط‌ زیست اعلام می‌کند. وی با بیان اینکه مرکز ماده ۱۶ شهر اصفهان با همکاری شهرداری تا پایان خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: اکنون،با همت دو خیریه در اصفهان کارتن‌خواب و معتاد متجاهر نداریم. وی همچنین به آمار بالای  طلاق در اصفهان اشاره کرد و گفت:رکورد زنی در حوزه طلاق در کشور درد بزرگی است که باید برای حل آن چاره‌ای اندیشید.محمدی تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی شورا، آسیب‌های اجتماعی را اولویت بندی کرده و با همکاری شهرداری اقداماتی را برای کنترل و کاهش این آسیب‌های انجام داده، ولی برای بهره برداری بهتر از برنامه‌ها نیازمند حمایت و همکاری همه نهادهای ذی ربط هستیم.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/72067

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی