ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

علاقه‌مندان نگران نباشند

تاریخ درج : پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
نایب‌رئیس هیئت گلف از برنامه‌ریزی هیئت برای تأمین امکانات می‌گوید

بااینکه رشته گلف، جامعه آماری کم‌تعدادی را به خود اختصاص داده اما تعداد علاقه‌مندان بخش بانوان دست‌ کمی از مردان نداشته و حتی بیشتر هم برآورد می‌شود. در ادامه گفت‌وگوهای سریالی با نواب رئیس بانوان، این هفته نوبت به گلف رسید تا در صحبتی که با زهره رستگاری داشتیم، به بررسی وضعیت این رشته بپردازیم.

هیئت گلف چه برنامه‌هایی برای استعدادیابی اجرا  می‌کند؟

هیئت گلف قرار است برنامه‌های متعددی برای استعدادیابی برگزار کند. همکاری با آموزش‌وپرورش در مناطق مختلف برای شناسایی استعدادها در این رشته یکی از مهم‌ترین این برنامه‌هاست که هم‌اکنون نیز در حال اجراست. البته برنامه‌های استعدادیابی برای رده‌های مختلف برگزار می‌شود و ما در این هیئت از چهار سال داریم تا هشتاد سال. جلسه‌ای در این هفته با دکتر کوروش محمدی، رئیس هیئت داریم که درباره برنامه‌های جدید استعدادیابی در هیئت صحبت خواهیم کرد؛ ازجمله استفاده از بیلبوردها در سطح شهر و در ورزشگاه‌ها. قرار است طرح استعدادیابی را برای هیئت‌های مختلف ورزشی در استان نیز اجرایی کنیم که این طرح هفته آینده با هیئت دوومیدانی شروع می‌شود. اجرای طرح استعدادیابی برای دانشجویان تربیت‌بدنی و برگزاری همایش همگانی برای بانوان و آقایان در رده‌های مختلف نیز از دیگر برنامه‌های هیئت است.

وضــعیـت هــیـئت گـــلف ازلـــحاظ امکانات سخت‌افزاری چگونه است؟

درست است که هزینه وسایل موردنیاز این رشته گران است، ولی هیئت با تأمین این وسایل شرایط را برای دوستداران این رشته فراهم کرده است؛ به‌طوری‌که می‌توان گفت با تلاش‌ها و حمایت‌های دکتر محمدی، رئیس هیئت و همچنین دبیر هیئت، امکانات خوبی در هیئت فراهم‌شده و ما این امکانات را در اختیار ورزشکارانی که گلف را انتخاب می‌کنند قرار می‌دهیم و از این لحاظ علاقه‌مندان به فعالیت در این رشته نگرانی نداشته باشند. همچنین هیئت گلف استان با راه‌اندازی سایت بین‌المللی مینی‌گلف در ورزشگاه کوثر ازلحاظ مکان نیز مشکلی نداشته و حتی با راه‌اندازی این سایت این امکان برای هیئت فراهم‌شده تا بتواند از مسابقات قهرمانی در سطح بین‌المللی نیز میزبانی کند. سایت بین‌المللی مینی‌گلف سال گذشته در مسابقات استعدادهای برتر دانش‌آموزی در بخش دختران شروع شد.

هیئت گلف استان در کشور در چه جایگاهی قرارگرفته و سطح بازیکنان، مربیان و داوران اصفهانی در این رشته را چه طور ارزیابی می‌کنید؟

با تلاش‌های صورت‌گرفته دریکی دو سال اخیر، رشد و پیشرفت خوبی در این رشته داشته‌ایم و می‌توان گفت بعد از تهران، هیئت گلف استان اصفهان جایگاه دوم در کشور را داراست. با رشد و پیشرفتی که در این رشته داشته‌ایم برخی از بازیکنانمان در رده‌های مختلف به اردوی تیم ملی رسیده‌اند و در مسابقات قهرمانی کشور نیز به عناوینی خوب دست‌یافته‌اند. با توجه به برگزاری کلاس‌های آموزشی که فدراسیون گلف برای مربیان و داوران در دستور کار خود قرار داده است سطح کار مربیان و داوران فعالیت‌کننده در این رشته رو به رشد است و امید می‌رود که با تداوم این کلاس‌ها از مربیان و داوران کاربلدتری که متدهای جدید آموزشی آشنا دارند بهره ببریم.

 در هیئت گلف بانوان چقدر استقلال عمل دارند؟

خدا را شکر در این زمینه هیچ مشکلی نداریم و تمام برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای بانوان با توجه به حمایت رئیس هیئت اجرایی می‌شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110310

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی