ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

شهر رنگ حماسه گرفت

تاریخ درج : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 

اکرم کیانی/ خبرنگار

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع) گفت: دفاع مقدس یک قطعه ای از تاریخ درخشان ملت ایران است که همه مردم در آن نقش داشتند؛ لذا ضروری است در بزرگداشت این هفته مردم و دستگاه‌ها در بخش فعالیت‌های محیطی و تغییر فضای شهر به خوبی ایفای نقش داشته باشند و مردم شهید پرور اصفهان انتظار دارند که در هفته دفاع مقدس شاهد تغییرات خوبی در فضای شهر باشند. سرهنگ پاسدار محمد نصر اصفهانی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا و رشادت‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امیدواریم در هفته دفاع مقدس بتوانیم گوشه‌ای از خدمات شهدا و رزمندگان اسلام را  به ملت ایران معرفی کنیم.

 

 

اجرای بیش از 1300 برنامه در پایگاه‌های بسیج

سرهنگ پاسدار نصر اصفهانی خاطر نشان کرد: در برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس هزارو 380 برنامه در سطح حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های بسیج به وسیله این پایگاه‌ها و حوزه‌ها انجام می‌شود. او تاکید کرد: علاوه بر پایگاه‌ها و حوزه‌ها، فعالیت تعداد 20 ایستگاه فرهنگی در سطح شهر اصفهان با عنوان «ما پیروزیم» بر عهده پایگاه امام صادق (ع) است که در نقاط مختلف شهر برنامه‌های فرهنگی با موضوع دفاع مقدس، عاشورا و استکبار ستیزی در ایستگاه‌های شاخص فرهنگی در پل بزرگمهر، میدان احمد آباد و قدس، میدان قهجاورستان، پل خواجو، مرداویج، میدان شهدا، گذر چهارباغ، ترمینال کاوه، حرم حضرت زینب(س) و محله هفتون اجرا می‌شود.او با بیان اینکه آذین بندی شهر و فضا سازی محیطی شهرها و محله‌ها یکی از مهم ترین برنامه‌هایی است که در بزرگداشت هفته دفاع مقدس بایستی انجام شود، عنوان کرد: هر مناسبتی به نسبتی که عظمت دارد باید در تجلیل آن فضای شهر تغییر یابد تا مشخص شود این مناسبت از دید فرهنگ عموم مهم است و می‌طلبد که دستگاه‌ها نقش خودشان را به خوبی اجرا کنند. او یادآوری کرد: به همین منظور در همه اقشار بسیج پایگاه‌های بسیج در محله‌ها و پایگاه‌های قشری در ادارات و کارخانه‌ها فعال هستند و آذین بندی پایگاه‌های محلی و آذین بندی ادارات، کارخانجات  و واحدهای صنفی به وسیله بسیج همان صنف انجام می‌شود تا فضای شهر به صورت بسیجی و مردمی‌تغییر پیدا کند.

 

 

لزوم ایفای نقش همه دستگاه ‌هادر تغییر فضای شهر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق (ع)  تاکید کرد: دفاع مقدس، قطعه‌ای از تاریخ درخشان ملت ایران است که همه مردم در آن نقش داشتند و ضروری است در بزرگداشت این هفته مردم و دستگاه‌ها در بخش فعالیت‌های محیطی و تغییر فضای شهر به خوبی ایفای نقش داشته باشند. مردم شهید پرور اصفهان انتظار دارند در هفته دفاع مقدس شاهد تغییرات خوبی در فضای شهر باشند.سرهنگ پاسدار محمد نصر اصفهانی با اشاره به دیگر برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس اظهار کرد: نشست‌های روشنگری، جلسات پرسش و پاسخ و روایتگری دفاع مقدس در مساجد و در مجموعه‌های مختلف برخوردار از پایگاه بسیج به وسیله راویان دفاع مقدس انجام می‌شود و در خصوص برخی از شبهاتی که در زمینه دفاع مقدس وجود دارد، روشنگری شده و پاسخ داده می‌شود.او با اشاره به برگزاری یادواره شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در مساجد عنوان کرد: این یادواره‌ها در سطح محله‌ها به وسیله رده‌های مقاومت برگزار و قریب به 20 یادواره در طول  هفته دفاع مقدس به وسیله ناحیه امام صادق (ع) اجرا می‌شود.

 

 

عطرافشانی وغبار روبی از مزار مطهر شهدا

او با بیان اینکه عطرافشانی و غبارروبی از مزارمطهر شهدا در هفته دفاع مقدس در سه نقطه در ناحیه امام صادق(ع) انجام می‌شود، گفت: نقطه اصلی آن گلستان شهدای اصفهان است که برنامه استانی خواهد بود و ناحیه امام صادق (ع) در این زمینه نقش آفرینی بیشتری خواهد داشت. او خاطرنشان کرد: در قطعه‌های گلستان شهدا روز پنجشنبه چهارم مهرماه با حضور 36 رده از نیروهای مقاومتی بسیج و ناحیه امام صادق (ع) برنامه‌های روایتگری دفاع مقدس، برنامه‌های فرهنگی، اجرای سرود و عطر افشانی از گلستان شهدا انجام می‌شود. سرهنگ پاسدار محمد نصر اصفهانی تصریح کرد: برنامه میقات صالحین در نمازجمعه در هفته دفاع مقدس پنجم مهرماه برگزار می‌شود و قریب به 100 حلقه صالحین در میعادگاه نماز جمعه حضور پیدا می‌کنند. او اضافه کرد: تجلیل  از 300 خانواده معظم شهدا و جانبازان طی دو روز با تیم‌های پیش‌بینی شده انجام می‌شود؛ همچنین افتتاح شش پایگاه جدید مقاومت از جمله پایگاه شهید صیاد شیرازی مقابل ترمینال  کاوه در هفته دفاع مقدس با حضور سردار فدا انجام خواهد شد. او تصریح کرد: همایش پیش‌کسوتان جهاد و  شهادت روز پنجشنبه به صورت کوه‌پیمایی در کوه صفه برگزار می‌شود و هم زمان با بازگشایی مدارس به وسیله بسیج دانش آموزی زنگ مقاومت هم در سطح مدارس اصفهان نواخته می‌شود.  او یادآور شد: طرح هجرت دانش‌آموزی جهت خدمت‌رسانی به مناطق آسیب‌پذیر در شهر اصفهان نیز به وسیله حوزه‌های بسیج دانش آموزی انجام می‌شود. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/101286

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی