ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

شاهینی که شش طلا صید کرد

تاریخ درج : یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
به افتخار مایکل فیلیپس ورزش ایران

برای ورزش ایران داشتن یک مایکل فیلیپس بیشتر شبیه افسانه است تا واقعیت. شناگر آمریکایی که در چهار دوره المپیک 23 مدال طلا کسب کرد و اوجش در المپیک 2008 پکن بود که در هشت ماده به آب زد و هشت مدال طلا برای کشورش به دست آورد.این اتفاق برای ورزش ایران در بازی های پاراآسیایی 2018 تکرار شد و شاهین ایزدیار با کسب شش مدال طلا رکورد جاودانه ای بر جای گذاشت. ایزدیار با کسب شش مدال طلا سهم بزرگی در موفقیت های کاروان ایران در جاکارتا داشته و در حالی که تاکنون ایران 50 مدال طلا کسب کرده، این شناگر یک تنه بیش از 10 درصد طلاهای ایران را به خود اختصاص داده است.سایت ورزش سه، در گزارشی به روند کسب مدال توسط این ورزشکار پرداخته و نوشته است: شاهین در روز اول چراغ اول را برای کاروان ایران روشن کرد و در ماده 100 متر پروانه کلاس S10 توانست طلایی شود.

 

      دومین مدال طلا در ماده 100 متر آزاد کلاس S10 توسط شاهین ایزدیار در روز دوم به دست آمد تا این مسیر ادامه‌دار باشد.
      سومین مدال طلای نابغه شنای ایران در ماده 200 متر مختلط کلاس SM10  ثبت شد تا او یک گام دیگر به عملی‌کردن وعده اش نزدیک شود.
      روز چهارم برای شاهیـــــن ایزدیـــــار یک روز ویژه بود. او بعد از اینکه مدال طلای ماده 100 متر قورباغه کلاس SB9  را به ارمغان آورد، وقتی برای شادی کردن نداشت و دقایقی بعد دوباره به آب زد. شاهین در ماده 50 متر کرال آزاد کلاس S10 به مصاف حریفانش رفت و طبق عادتی که داشت، زودتر از بقیه به خط پایان رسید تا به فاصله چند ساعت دو مدال طلا کسب کند.

 

      ایزدیار که در هفت ماده در این دوره از مسابقات شنای بازی‌های پارآسیایی حاضر شده بود، بعد از کسب طلای پنجم اعلام کرد که در روز پنجم شانس زیادی برای کسب مدال طلا ندارد و همین اتفاق هم رخ داد. البته که او گفته بود خودش هم دوست دارد به خاطر پرسپولیس شش مدال طلا کسب کند؛ در روز پنجم برای اولین بار نقره ای شد.

 

     وسرانجام امروز شاهین ایزدیار برای عملی کردن وعده بزرگش در ماده 100 متر کرال پشت کلاس S10 به آب زد. او مثل بیشتر  مسابقات قبلی اش اولین نفری بود که به خط پایان رسید هم قولش را عملی کند و هم با کسب شش مدال طلا در شش روز،  نامش را در تاریخ ورزش ایران کسب کند.  شاهین ایزدیار بعد از کسب ششمین مدال طلای خود و ثبت یک رکورد بی نظیر اظهار داشت: خدا را شکر می کنم در این شرایط که واقعا مردم در سختی و استرس به سر می برند، توانستم شش بار برای لحظه ای هم که شده آنها را خوشحال کنم و غم را از دلشان بردارم. با وجود این خستگی، در شش روز و با وجود فشار فراوان توانستم در هفت ماده مدال کسب کنم آن هم در شرایطی که فشار بالایی را تحمل کردم. واقعا سخت است که ورزشکاری در این سطح، بخواهد این طور به بدنش فشار وارد کند و شش طلا هم بگیرد. خدا را شکر که بهترین ورزشکار پارآسیایی شدم و این افتخار نصیب کاروان ایران شد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/83222

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی