ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

زور اصفهانی‌ها به هم نرسید

تاریخ درج : شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
بررسی عملکرد بازیکنان سپاهان و ذوب‌آهن در شهرآورد اصفهان

مسعود افشاری/خبرنگار

دارکو بیدوف سنت‌شکنی نکرد و بعد از باز کردن دروازه صنعت نفت و استقلال در سومین بازی متوالی هم برای ذوب‌آهن گل زد تا شهرآورد فوتبال اصفـهــان بــرنده‌ای نـــداشـــته باشــد. اصفهانی‌ها در یک بازی بدون تماشاگر که البته از لحاظ فنی آن‌چنان هم با کیفیت نبود امتیازات را تقسیم کردند تا از این اتفاق بقیه مدعیان خوشحال شوند. سپاهان هم بعد از پشت سر گذاشتن حواشی مربوط به بازی پرسپولیس می‌توانست با گرفتن سه امتیاز به کورس مدعیان بازگردد که گل دقایق پایانی بیدوف این فرصت را از امیر قلعه‌نویی گرفت. با این حال عملکرد کلی بازیکنان در مقابل سکوهای خالی آنطور که باید و شاید خوب نبود تا اصفهانی‌ها شاهد یک شهرآورد کم‌هیجان باشند.امیر قلعه‌نویی که قبل از این چه به عنوان سرمربی سپاهان و چه به عنوان نفر اول نیمکت ذوب‌آهن سابقه بازی در شهرآورد فوتبال اصفهان را داشت به خوبی می‌دانــست که بعــد از نتـــیجه عجیب‌غریب بازی انجام نشده در مقابل پرسپولیس فقط 3 امتیاز بازی در مقابل ذوب‌آهن می‌تواند هواداران سپاهان را نسبت به قهرمانی تیمشان امیدوار کند. 

 

مصاف همشهری ها

به هر حال سپاهان و ذوب‌آهن به عنوان دو تیم همشهری شاید روی کاغذ و بر خلاف تیم‌های تهرانی رابطه خوبی با یکدیگر دارند، اما با این وجود حساسیت پنهان‌بازی این دو تیم حتی در فصولی که یکی از دو تیم در کورس مدعیان نبوده هم همیشه در بین هواداران زرد و سبز وجود داشته است  و سه امتیاز این بازی تا پایان فصل می‌تواند بهانه‌ای برای کری‌خوانی در مقابل هواداران رقیب باشد. در طرف مقابل رادولوویچ که برای اولین بار شهرآورد فوتبال اصفهان را تجربه می‌کرد هم می‌دانست بعد از باخت به تراکتور و استقلال هواداران ذوب‌آهن طاقت سومین شکست در مقابل سومین مدعی لیگ را ندارند و همین مسئله باعث شد تا سرمربی خارجی ذوب‌آهن با آنالیز کامل بازی سپاهان تیمش را به زمین بفرستد.تعویض‌های سرمربی ذوب‌آهن در نیمه دوم، آهنگ بازی این تیم را تغییر داد و همین موضوع باعث شد تا فشار ذوب‌آهن در دقایق پایانی سپاهانی‌ها را وادار به اشتباه کند و یک امتیاز مهم به سبزهای فوتبال اصفهان هدیه دهد.به روال لیـــگ نــوزدهم امــروز نیز با مروری بر عملکرد فنی بازیکـــنان تـــیم‌های اصـــفهانی داریم که به تفکیک عملکرد هر بازیکن زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

 

 یک امتیازی که بد نبود

مهدی خلیل: با وجود اینکه روی گل دریافتی از مهدی ترکمان می‌توانست زاویه‌بندی بهتری داشته باشد، ولی به هر حال او در مقابل سپاهان عملکرد مقبولی داشت تا همچنان یک خرید خوب برای ذوب‌آهن باشد. البته خلیل شانس آورد که استنلی و گولسیانی هــم در این بازی غایب بودند تا هوای محوطه جریمه ذوب‌آهن امن‌تر از همیشه باشد.وفا هخامنش: پست تخصصی او چه در دوران سپاهان نوین و چه در صنعت نفت آبادان بازی در دفاع میانی است؛ اما به واسطه استفاده بیش از حد سپاهان از ضربات ایستگاهی و توپ‌های بلند هخامنش به محمدی مهر ترجیح داده شد تا در سمت راست خط دفاعی ذوب‌آهن بازی کند. البته هخامنش بازیکن لب خط و ارسال‌کننده نیست؛ ولی به هر حال پـــرتاب‌های بلنـــدش روی اوت‌ها می‌تواند گره بازی را باز کند.

وحید محمدزاده: در روز غیبت کی‌روش آنچنان اذیب نشد و وظیفه اصلی او مهار محمد محبی بود که به خوبی از پس کار بر آمد.

محمد نژاد مهدی: فرمانده خط دفاعی ذوب‌آهن در روز غیبت هادی محمدی بود و در مقابل خط حمله سپاهان به خوبی تیمش را راهبری کرد. بازی درگیرانه و فیزیکی نژادمهدی در برابر خط هافبک فانتزی سپاهان اجازه موقعیت‌سازی به بازیکنان حریف نداد.

مسعود ابراهیم‌زاده: در این بازی ابراهیم‌زاده آن‌طور که انتظار می‌رفت، خــوب بـــازی نــکرد و نتوانست مرتضی منصوری را اذیت کند؛ ولی به هر حال او در سمت چپ زمین ذوب‌آهن جایگاه فیکس خودش را پیدا کرده  است.

مهدی مهدی‌پور:  بازی کردن در مقابل سروش رفیعی، امید نورافکن و مهدی کیانی تلاش بسیار زیادی لازم داشت که مهدی‌پور به خوبی از پس آن برآمد. بازی درگیرانه در خط هافبک باعث شد تا این بازیکن روزی خوب را پشت سر بگذارد.

قــاســم حـــدادی‌فــر: کاپـــیــتان ذوب‌آهن در مقابل تیم همشهری تلاش بسیار زیادی انجام داد؛ اما تعداد زیاد هافبک‌های سپاهان در مرکز زمین فضا را از قاسم حدادی‌فر گرفت.

حمید بوحمدان: دقیقا سبک بازی مهدی کیانی را بر عهده داشت و باید به هافبک‌های فانتزی سپاهان اجازه بازی‌سازی نمی‌داد که با توجه به موقعیت‌های ایجاد شده به نظر می‌رسد در این زمینه موفق عمل کرد.

دانیال اسماعیلی‌فر: در نقل و انتقالات نیم فصل سپاهان مشتری دست‌به‌نقد، اسماعیلی‌فر بود؛ ولی ذوب‌آهن اجازه جدایی‌اش را صادر نکرد و انتظار می‌رفت اسماعیلی‌فر در مقابل چشم خواهان خودش خیلی بهتر از مسابقات قبلی بازی کند که این اتفاق نیفتاد و دانیال بازی متوسطی به نمایش گذاشت.

احسان پهلوان: پهلوان هم در مقابل تیم سابق خودش آنقدرها موفق ظاهر نشد؛ ولی به هر حال او کم‌کم در خط هافبک ذوب‌آهن جا افتاده است .

دارکو بیدوف: اینکه بازیکنی بعد از چند ماه حضور در ایران این‌طور بتواند باکیفیت ظاهر شود، کاری است که فقط از جانب بیدوف بر می‌آید و گل‌های او در این هفته‌ها فــــرشــــتـــه نجـــات ذوب‌آهــــن شده است.

 زدن پنالتی در دقیقه 90 هم روحیه بالایی می‌خواست که بیدوف به خوبی از پس این کار بر آمد.

 

حسرت دقیقه نودی

پیام نیازمند: دروازه سپاهان در مقابل ذوب‌آهن آن‌چنان تهدید نشد ولی نیازمند می‌توانست با مهار پنالتی تبدیل به ستاره تیمش شود ولی خلاف جهت شیرجه رفت تا بــازی با تســــــاوی به پـــایان برسد.

محمد طیبی: مامور مهار بیدوف بود و در جریان بازی موفق عمل کرد ولی با این وجود ثبت یک گل خورده در این بازی آمار خط دفاعی سپاهان را عوض کرد.

شایان مصلح: در روزهایی که سپاهان مدافع میانی ندارد، شایان مصلح تبدیل به زوج محمد طیبی شده ولی پست تخصصی او بازی در این ناحیه نیست و کمتر می‌تواند در بحث مهار بازیکنان حریف موفق عمل کند.

مهدی ترکمان: خرید جدید سپاهان در نیم فصل به خوبی جواب زد و با زدن یک گل حرفه‌ای در این بازی حساس نشان داد امیر قلعه‌نویی باید بیشتر از قبل به او اعتماد کند.

مرتضی منصوری: بر خلاف ابتدای فصل سبک بازی منصوری در ترکیب سپاهان مطابق میل هواداران نیست و کمتر امکان نفوذ به زمین حریف و گل‌سازی برای هم‌تیمی‌هایش را پیدا می‌کند.

مهدی کیــانی: از بازیـــکن باتجربه‌ای مثل کیانی بعید بود که در دقیقه 90 آن‌طور بی محابا روی پای بازیکن حریف برود و یک پنالتی به قیمت از دست رفتن 2 امتیاز را به تیم حریف تقدیم کند. این پنالتی مثل آن پنالتی که کیانی فصل گذشته در مقابل پرسپولیس هدر داد می‌تواند سپاهان را از قهرمانی در فوتبال ایران دور کند و از بازیکنی مثل کیانی انتظار بیشتری می‌رود.

امید نورافکن: به نظر می‌رسد که حذف تیم ملی امید از رقابت‌های انتخابی المپیک روی بازی نورافکن هم اثر گذاشته و هافبک بازی‌ساز سپاهان که با مصدومیت هم روبه‌رو بوده در مقابل خط هافبک جنگنده ذوب‌آهــن حـــرفی بـــرای گفـــتن نداشت.

سروش رفیعی: بهترین بازیکن سپاهان در این دو هفته گذشته بود و در مقابل ذوب‌آهن هم بسیار پرتلاش و دونده ظاهر شد؛ ولی با این حال نتواست بازی خوب خودش را تکمیل کند.

ســـید محـــمدرضـــا حــسیــنی: به‌عنوان بازیکن سابق ذوب‌آهن در این بازی بسیار در چشم بود و حتی بازوبند کاپیتانی را هم به او داده بودند تا از انگیزه بیشتری برخوردار باشد؛ ولی با این وجود حسینی در مقابل ذوب‌آن حرفی برای گفتن نداشت و در نهایت هم تعویض شد.

سجاد شهباززاده: زیاد در جریان بازی نبود و در روزهایی که کی‌روش استنلی به دلیل مصدومیت در ترکیب سپاهان غایب است، شهباززاده باید بتواند جای خالی او را پر کند که هنوز این اتفاق عملی نشده است.

محمد محبی: به شدت از طرف خط هافبک ذوب‌آهن تحت کنترل بود و فرصت آن‌چنانی هم برای گل‌زنی پیدا نکرد.با این حال محبی همچنان با اختلاف بهترین گزینه برای پر کردن جای خالی کی‌روش استنلی در خط حمله سپاهان است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107460

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی