ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

زنگ + خطر

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

«همسر آزاری» در صدر مراجعات اورژانس اجتماعی 

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: کودک‌آزاری، همسر آزاری، سالمندآزاری و خودکشی، چهار آسیب اولی بوده که در تماس با اورژانس اجتماعی ثبت شده که در این میان ۹۸ درصد مراجعات مربوط به همسر آزاری است. به گزارش جام‌جم‌آنلاین، رضا جعفری افزایش آگاهی مردم را عاملی برای مراجعه بیشتر به اورژانس اجتماعی دانست و افزود: امسال سیاست توسعه مراکز روزانه برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم را دنبال خواهیم کرد، چراکه سیاست‌های حمایتی در جهت افزایش آگاهی بسیار اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: در این آسیب‌ها به ‌ویژه همسرآزاری جالب است بدانید مراجعه‌کنندگان در سنین پایین نیستند و بیشتر آنها ۴۰ سال به بالا دارند و خیلی تعجب دارد که چرا در چنین سنی مورد آزار قرار می‌گیرند که باید آسیب‌شناسی شوند.

وی ۹۸ درصد مراجعات به اورژانس اجتماعی را همسرآزاری عنوان و بیان کرد: 2 درصد مربوط به مرد آزاری است که ابتدا مورد خشونت قرار گرفته و بعد واکنش نشان داده‌اند و آمارها نشان می‌دهد که ۱۵ درصد زنان آزاردیده، تحصیلات عالی دارند. رئیس اورژانس اجتماعی کشور اظهار داشت: خانه‌های امن سیاستی است که بهزیستی در سال‌های اخیر برای حمایت از زنان در معرض خشونت در نظر گرفته که در این خانه‌ها پس از مراجعه زنان و دختران در معرض آسیب‌دیدگی خشونت دسته‌بندی شده و به مراکز بهزیستی برده می‌شوند. جعفری ادامه داد: در این خانه‌ها فرزندان کمتر از ۱۲ سال نیز می‌توانند به همراه مادران خود نگهداری شوند، ‌البته مدت زمان اولیه چهار ماه است که می‌توانند در این مراکز نگهداری و توانمند شده و مهارت‌های لازم برای زندگی خانوادگی را به دست ‌آورند.

وی ادامه داد: به‌طورکلی، شناسایی گروه‌های هدف در یکی دو سال اخیر ۲۵ درصد افزایش یافته که افراد شناسایی‌شده شامل کودکان و همسران آزاردیده و افرادی که قصد خودکشی داشته‌اند، می‌شود.

 

 

 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/93016

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی