ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

راهکارهای درمانی پوکی استخوان

تاریخ درج : یکشنبه ۲۱ امرداد ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

پوکی استخوان یک بیماری استخوانی است که با کاهش توده استخوانی و تغییر ساختمان میکروسکپی نسج استخوان مشخص می‌شود. این بیماری منجر به افزایش شکنندگی و در‌نتیجه افزایش خطر شکستگی استخوان‌(نه لزوما بروز شکستگی‌)می‌شود. مائده پیراسته فر، کارشناس تغذیه، در ادامه صحبت‌های خود در کارگاه آموزشی تغذیه اصفهان زیبا، به نکات لازم پوکی استخوان پرداخت که به آن اشاره می‌کنیم:

 

    علائم پوکی استخوان
کوتاه شدن قد نسبت به گذشته، قوزدار شدن ستون فقرات و شکستگی استخوان .

 

    عوامل موثر برپوکی استخوان
‌ژنتیک، ‌نژاد‌(سفید‌پوستان/آسیایی)، ‌جنس‌(‌مونث)، ‌نداشتن فعالیت فیزیکی، ‌داشتن سابقه شکستگی، مصرف بعضی از داروها، ‌بیماری‌های مختلف التهابی مانند التهاب روده و روماتیسم مفصلی، ‌برخی سرطان‌ها، ‌فشار‌خون بالا، ‌اختلالات مزمن کلیوی، ‌برخی اختلالات گوارشی و تغذیه‌ای، سوءجذب‌، سوءتغذیه‌، اسهال ، کشیدن سیگار، ‌اعتیاد به الکل، ‌مصرف بیش از اندازه فیبر، ‌مصرف بیش از اندازه کافئین‌(‌قهوه و‌...)، ‌مصرف ناکافی کلسیم به مدت طولانی، ‌کمبود ویتامین د، ‌رژیم غذایی پر‌پروتئین، ‌عدم تحمل گوارشی شیر و فرآورده‌های لبنی .

 

    مهم‌ترین عوامل تغذیه‌ای مؤثر بر تراکم استخوان
کلسیم مواد غذایی، ‌ویتامین د، ‌پروتئین موجود در غذا، ‌نمک، ‌قهوه، کلسیم، منابع غذایی کلسیم، شیر و لبنیات کم‌چرب، سبزی‌ها‌(‌برگ تربچه‌، جعفری‌، کلم‌پیـــــچ‌،گـــــل‌کلم)، لوبیـــــا‌ها‌(لوبیا‌سفید‌، لوبیا‌چیتــــــی، لوبیــــای سویا‌)، مغز‌ها( فندق‌، پسته‌، کنجد‌)، ماهی‌ آزاد‌، ساردین‌، کلیکا‌، صدف

 

 

   عصاره استخوان
    کلســـیـــــم حاصل از فراورده‌های لبنی نسبت به کلسیم گیاهی (‌مثل کلسیم موجود در مغزها‌ و سبزیجــات‌) اثر بیشتری در پیشگیری از ابتلای  به پوکی استخوان دارد.   روش تـــــــهــــیــــه عصـــــاره استخــــــوان: برای تهیه عصاره کلسیم از استخوان ‌می‌توان انواع استخوان‌های مرغ و ماهی و گوسفند را درمحلول ‌آب و سرکه جوشاند. کلسیم موجود در استخوان در محیط اسیدی از استخوان جدا و در محلول حل می‌شود یک قاشق غذا‌خوری از این عصاره حاوی حدود 100 میلی‌گرم کلسیم است.
    مصرف مقادیر زیاد فیبر (‌بیش از 50گرم در روز‌) جذب کلسیم را کاهش می‌دهد‌.
    اگزالات در لوبیا جذب کلسیم را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.‌بهتر است لوبیا یک شب در آب خیسانیده و آب آن دور ریخته شود و یا پوست آن گرفته شود.
    اگزالات موجود در اسفناج‌، ریواس و چغندر موجب می‌شود کلسیم به‌طور‌کلی جذب نشود.
    مصرف زیاد سدیم باعث دفع کلسیم از طریق ادرار می‌شود.

 

 

  پروتئین: پروتئین نقش کلیدی در توده استخوان ایفا می‌کند.اگر در دوران رشد کالری و پروتئین ناکافی باشد، رشد استخوان شدیدا تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در ضمن پروتئین به دلیل تقویت ماهیچه و همچنین شرکت در ترکیب استخوان نقش مهمی در حفظ سلامت استخوان دارد. البته مصرف زیاد پروتئین نیز از عوامل موثر در بروز پوکی استخوان است، زیرا دریافت پروتئین اضافی سبب دفع کلسیم و کاهش جذب کلیوی آن می‌شود.

 

 

  ویتامین‌D: ویتامین محلول در چربی است و برای جذب کلسیم مورد نیاز  است. در موارد زیر خطر کمبود ویتامین‌D افزایش می‌یابد‌:رژیم گیاه‌خواری، دوران سالمندی، سوءجذب چربی‌ها، بیماری‌های مزمن کلیوی و قرار‌ نگرفتن درمعرض نو‌رخورشید به میزان کافی.

 

 

    ویتامین دی را می توان از منابع غذایی و آفتاب و مکمل به دست آورد. جهت دریافت كافی ویتامین‌د از طریق آفتاب باید 5تا10دقیقه پاها و بازوها یا صورت و دست‌ها دو سه بار در هفته در‌معرض نور خورشید قرار‌گیرد. منابع غذایی این ویتامین ماهی‌، زرده تخم‌مرغ و جگر هستند. در ضمن لزومی به مصرف همزمان آن با کلسیم نیست./گروه سلامت

url : http://www.isfahanziba.ir/node/79274

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی