ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

راهنمای انتخاب روکش صندلی‌های ماشین

تاریخ درج : شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

یکی از دغدغه‌های افرادی که تازه خودرو خریداری می‌کنند این است که به زیبایی ظاهری و داخلی خودرو برسند که درباره زیبایی‌های داخلی خودرو، روکش صندلی یکی از موارد اصلی است که تقریبا بسیاری از افراد به محض خرید خودرو به تغییر آن اقدام می‌کنند تا سلیقه خود را درباره آن اعمال کرده باشند. همچنین بعضا خودروهای نوی خریداری شده نیز شامل این قانون می‌شوند تا به اصطلاح روکش اصلی خودرو آسیب نبیند، اما برای انتخاب روکش چه نوع جنسی را انتخاب کنیم؟ درباره انتخاب جنس روکش‌های موجود در بازار باید توجه کنید که هر کدام از جنس‌های پارچه‌ای یا چرم ویژگی‌های خاصی دارند که به تناسب نیاز باید انتخاب شوند ولی نکته مهم‌تر از جنس روکش، نوع دوخت و کیفیت آن است که باید توجه بیشتری به آن شود.در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌های موجود در دو جنس موجود برای روکش‌های صندلی اشاره می‌کنیم که تا حدود زیادی انتخاب را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

 

 

روکش صندلی پارچه‌ای
     شاید مهم‌ترین نکته‌ای که بسیاری از افراد را برای خرید این نوع از روکش متقاعد می‌کند، تنوع رنگ زیادی است که در این جنس وجود دارد. اگر سری به بازار روکش و تزئینات خودرو زده باشید، متوجه این موضوع شده‌اید که به طرز قابل توجهی رنگ‌های زیادی در بازار وجود دارند.نکته بعدی درباره این روکش‌ها، جنس مقاوم ترشان در مقایسه با اجناس درجه دو به پایین روکش‌های چرم است که باعث می‌شود افرادی که امکان خرید روکش چرم درجه یک را ندارند، این نوع از روکش‌ها را بخرند.سومین نکته درباره روکش‌های پارچه‌ای، عدم تعریق آنها به دلیل نشستن طولانی مدت است. البته بسته به نوع دوخت و جنس روکش‌های چرمی، این اتفاق می‌افتد ولی اغلب روکــش‌هــای چـرمــی مـشـکـل تـعـریـق را دارند.

 

روکش صندلی چرمی
     اولین نکته درباره روکش‌های چرمی شست و شوی آسان آنهاست که به نسبت روکش‌های پارچه‌ای که شست و شوی آنها دردسر بسیاری زیادی برای صاحب خودرو دارد، به آسانی انجام می‌شود.همچنین برای شست و شوی این روکش‌ها اسپری‌های مخصوصی وجود دارد که کیفیت پاک کنندگی را بیش از حالت عادی انجام می‌دهند.البته یکی از اشتباهات صاحبان خودروهای دارای روکش چرم این است که به دلیل ساده بودن شست و شوی روکش، از پاک کردن آنها به مدت طولانی امتناع می‌ورزند و باعث می‌شود که لکه‌ها روی روکش تثبیت شده و دیگر به آسانی قبل قابل شست و شو نباشند.همان‌طور که در بخش مربوط به روکش‌های پارچه‌ای گفتیم، روکش‌های چرمی مشکل تعریق در تابستان و البته سردی زیاد در زمستان را دارند که بسیاری از افراد را اذیت می‌کند. اغلب رانندگان خودروهای دارای این روکش از  تعریق زیاد آن گله می‌کنند که راه حل خاصی برای آن وجود ندارد.

 

 

  جمع‌بندی
به طور کلی اگر جزو افرادی هستید که درون خودرو از خوردن و آشامیدن پرهیز می‌کنید و همچنین از گرما و تعریق بدتان می‌آید، پیشنهاد می‌کنیم از نوع پارچه‌ای استفاده کنید. همچنین اگر اهل خوردن و آشامیدن در خودرو هستید و به ظاهر خودرو اهمیت می‌دهید که اسپرت به نظر برسد، پیشنهاد ما استفاده از روکش چرم است. علاوه بر این خانواده‌های دارای فرزند خردسال نیز ناگزیر از انتخاب روکش چرم هستند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/77282

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی