ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

ذوب آهن بی خبر آسیایی شد

تاریخ درج : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
4+1

سبا راد

 

در جلسه کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال، پس از بررسی مدارک نمایندگان ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان، همان طوری که پیش بینی می شد باشگاه نفت تهران نتوانست مجوز حضور در این مسابقات را به دست آورد و ذوب آهن اصفهان جانشین این باشگاه در فصل آینده لیگ قهرمانان شد. به این ترتیب پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی تبریز و ذوب آهن اصفهان چهار نماینده ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان خواهند بود که در تاریخ 15 آذرماه تکلیف قرعه آنها مشخص خواهد شد. به بهانه آسیایی شدن ذوب آهن، در گزارشی نگاهی به روال کسب سهمیه این تیم خواهیم داشت.

اولین سهمیه آسیایی
اولین سهمیه آسیایی ذوبی ها همزمان با قهرمانی این تیم در جام حذفی به وقوع پیوست. ذوب آهن که رسول کربکندی را بر روی نیمکت داشت، در نیمه نهایی و در دیدار دشوار به دیدار تیم سپاهان رفت و با شکست این تیم، فینالیست شد. در دیدار فینال، ذوبی ها برابر فجر سپاسی در ضربات پنالتی به قهرمانی رسیدند و برای نخستین بار راهی مسابقات باشگاهی آسیا شدند.

 

دومین سهمیه آسیایی
دومین سهمیه آسیایی و قهرمانی ذوب آهن در جام حذفی زمانی رقم خورد که این تیم با هدایت منصور ابراهیم زاده دوران پرفروغی را آغاز کرده بود.  این تیم که  در لیگ برتر و در گام آخر قهرمانی را از دست داده بود، در دیدار فینال به مصاف راه آهن رفت.  ذوبی ها که برای کسب قهرمانی در این رقابت ها، انگیزه زیادی داشتند، در بازی رفت مغلوب شدند اما در بازی برگشت، با نتیجه ای پرگل حریف را مغلوب کرده و به پیروزی رسیدند. دومین سهمیه آسیایی برای ذوبی ها خوش یمن بود و این تیم توانست تا یک قدمی قهرمانی در آسیا پیش برود.

سومین سهمیه آسیایی
ذوبـــی هـــا که بـــا یحــیی گل محمدی به تیم قابل احترامی در لیگ تبدیل شده بودند، در جام حذفی با پشت سر گذاشتن مسیری دشوار به فینال رسید و در دیدار پایانی با غلبه بر نفت تهران، به قهرمانی رسید تا با توجه به قهرمانی سپاهان در لیگ برتر، فصل موفق فوتبال نصف جهان رقم بخورد.

چهارمین سهمیه آسیایی
ذوبی ها که در جام حذفی مدافع عنوان قهرمانی محسوب می شدند، با قدرت از عنوان گذشته خود دفاع کردند. این تیم  در دیدار پایانی جام حذفی که در خرمشهر برگزار شد، در وقت قانونی و اضافه با تیم استقلال مساوی کرد اما در ضربان پنالتی این تیم را شکست داد و چهارمین سهمیه آسیایی را به خود اختصاص داد.

پنجمین سهمیه آسیایی
پنجمین سهمیه ذوب آهن برای لیگ قهرمانان آسیا کاملا غیر منتظره به دست آمد. این تیم که در لیگ برتر و جام حذفی ناکام مانده بود، با توجه به کنار گذاشته شدن تیم نفت تهران از لیگ قهرمانان آسیا، سهمیه غیر مستقیم این رقابت ها را در اختیار گرفت. ذوبی ها که در رقابتی نزدیک با تیم سپاهان، رتبه چهارمی لیگ را از آن خود کردند، یک رده بالاتر به سودشان شد و یکی از چهار نماینده ایران در فصل جدید مسابقات باشگاهی قاره کهن لقب گرفتند.

 

سهمیه غیرمنتظره
اولین سال امیر قلعه نویی درذوب‌آهن، با سهمیه غیرمنتظره آسیایی این تیم همراه بود. قلعه‌نویی پیش تر با تیم های استقلال،سپاهـــان و تــراکتورســازی لیگ آسیا را تجربه کرده و حضور در فصل جدید،چهارمین تجربه کاری او به شمار می آید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61066

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی