ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دید‌بان‌

تاریخ درج : یکشنبه ۲۷ امرداد ۱۳۹۸

تکنیک  میراثی آجر چینی به روایت شین‌هوآ
 نفیسه حاجاتی/ دبیر سرویس میراث و گردشگری
در سال 2014 یک تکنیک ساخت آجر (brick making technique) در فهرست میراث محلی ناملموس چین ثبت شد.به گزارش سرویس میراث و گردشگری روزنامه اصفهان زیبا به نقل از خبرگزاری شین هوآ (Xinhua) کارگر چینی یک کارخانه در شرق چین، روستای ماولین (Maolin town) دو نوع گل را با هم قاطی می‌کند تا آجر بسازد. آجرهایی با طرح‌های طبیعی و بومی روستا که به صورت تزئینی در خانه‌های این منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرند و مخصوصا برای ساختن درها، دیوارها و پنجره‌ها بیشتر کاربرد دارند. لیو جونچی (Liu Junxi) نویسنده این مطلب در سایت انگلیسی خبرگزاری شین هوآ شرح داده که دو نوع مختلف گل با دو نوع رنگ مختلف در روند ساخت این آجرها در کوره می‌روند. نکته جالب اینکه در دوران حکومت پادشاهی مینگ (Ming) یعنی طی سال‌های 1368 تا 1644 میلادی و دوران حکومت پادشاهی کینگ (Qing) طی سال‌های 1644 تا 1911 میلادی، این نوع آجر به طور گسترده در ساختمان‌ها استفاده می‌شدند. اما نحوه پخت آجر برای مدتی رو به فراموشی بود، چرا که هزینه پخت این نوع آجر بسیار زیاد بود و روند تولید هم سخت. تا اینکه در حوالی سال‌های 1990 محلی‌ها تکنیکی برای پخت این نوع آجر ابداع کردند که راحت‌تر و به صرفه تر باشد و به این ترتیب این نوع هنر سنتی و دستی مردمان چین احیا و دوباره استفاده شد. روند تهیه این نوع آجر از 12 مرحله تشکیل می‌شود که عبارت‌اند از: جمع‌آوری گل، آماده‌سازی آجر، پختن آجر در کوره، صیغل دادن و آماده کردن محصول نهایی.

 

 

جشن ناملموس خوشمزه گلپایگان
مهارت پخت کباب شهرستان گلپایگان در تیرماه امسال در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت شد و این اتفاق کافی است تا برگزاری برنامه ها و رویدادهای گردشگرانه بسیاری با محوریت این خوردنی خوشمزه و پرطرفدار با کیفیت و تعجیل بیشتری برگزار شود و ظرفیت های پیدا و پنهان این میراث ناملموس را در جهت جذب گردشگر و رونق گردشگری به کار بندد.

 

شهرِ کباب
شهرستان گلپایگان در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد. تاریخ پخت کباب کوبیده سنتی در این شهر به بیش از ۲ قرن می رسد و دارای شهرت و معروفیت خاص و منحصر به فردی در کشور است. برای تهیه این غذا گوشت بره تازه به همراه پیاز و نمک پس از چرخ کردن به سیخ کشیده شده و روی زغال طبخ می شود.از شاخصه های اصلی این غذا در گلپایگان قطعه کردن گوشت تازه از قلاب، چرخ کردن و طبخ جلوی چشم مشتری است. همچنین چراگاه های طبیعی و بکر منطقه به طعم، مزه و لذیذ بودن و کیفیت این غذا افزوده است.

 

یک دورهمیِ کباب محور!
 جشنواره کباب گلپایگان که اولین دوره اش سال گذشته در این شهر برگزار شد، امسال نیز برگزار و مقصد گردشگران زیادی به گلپایگان شد. این جشنواره که با اولین جشنواره لبنیات گلپایگان همراه بود، روزهای 24 و 25 مردادماه باحضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، استاندار اصفهان و جمعی از گردشگران که برای تماشای این جشنواره به گلپایگان رفته بودند، برگزار شد. اینطور که خبرگزاری ایرنا نوشته، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره دارای دو منظر اقتصادی و فرهنگی اس، گفت: «از منظر اقتصادی به بهانه برگزاری جشنواره آداب و رسوم مردم یک منطقه معرفی می‌شود و مردم دیگر نقاط با آن آشنا می شوند. و با رفت و آمدها زمینه برای کارهای اقتصادی شکل می گیرد.»
 به گفته ولی تیموری، به ازای هر گردشگر که به یکی از مناطق کشور وارد می شود یک هزار و ۳۵۷ دلار ارزآوری صورت می گیرد. همچنین گردشگر همین خرده فرهنگ ها، فرهنگ بومی و محلی را می بیند و برای آن هزینه می کند و به همین دلیل است که این صنعت می تواند برای ارزآوری جایگزین درآمدهای نفتی قرار گیرد.

 

 

ثبت 10 ناملموس نطنزی در شورای ثبت اداره میراث
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز گفت: «10 اثر ناملموس از شهرستان نطنز در شورای ثبت استان به تصویب رسید.»به گزارش ایسنا، حسین یزدانمهر اظهار کرد:  این آثار  شامل دانش نوغان داری نطنز، آیین امانت گذاری نخل مزرعه خطیر نطنز، آیین نخل گردانی ۲۱رمضان شهر خالدآباد، مرکب گردانی روستای کمجان، آئین سیاه‌پوشان حسینیه مرکز شهر بادرود، نظام آبیاری شهر بادرود، نخل گردانی حسینیه سرشک نطنز، آیین ذوالجناح گردانی بادرود، خیمه زنی حسینیه های شهر نطنز و دانش ساخت جوزقند شهرستان نطنز است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/99836

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی