ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دیده‌بان + جامعه

تاریخ درج : یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

۸۰درصد داروی حجاج آماده است
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تمهیدها و تدابیر این سازمان برای زائران ایرانی حج تمتع امسال را تشریح کرد.به گزارش ایسنا، محمدتقی حلی‌ساز گفت: ۸۶ هزار و ۵۰۰ نفر امسال به سفر حج مشرف خواهند شد که مباحث مربوط به سلامت و درمان آنان به جمعیت هلال احمر کشورمان واگذار شده است.وی با بیان اینکه پس از برنامه‌ریزی در این خصوص، مراحل عملیاتی از چندماه قبل از عید نوروز و با فراخوان پزشکان آغاز شد، اظهارکرد: حدود ۷۰ درصد پزشکان انتخاب شده، افراد با تجربه‌ای هستند که قبلا اعمال حج را انجام داده‌اند تا در زمان بیشتری بتوانند به زائران خدمت کنند.حلی‌ساز با بیان اینکه به طور میانگین به ازای هر ۳۰۰ زائر یک پزشک داریم، درباره تامین داروهای مورد نیاز گفت: ۸۰ درصد این داروها تهیه شده و ان‌شاالله تا ۱۵ شوال که زمان ارسال داروهاست صددرصد آن تهیه شده و به کشور عربستان ارسال خواهد شد.رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از تایید استطاعت زائران حج تمتع خبر داد و گفت: معاینات پزشکی و آزمایش‌های بیش از ۹۵ درصد زائران انجام شده و مابقی نیز طی روزهای آتی انجام خواهد شد. وی ادامه داد: سه مرکز درمانی در مدینه و چهار مرکز در مکه وجود دارد که اقدام به ارائه خدمات پزشکی به زائران ایرانی خواهد کرد؛ علاوه برآن چندین مطب نیز در این شهرها در خدمت زائران خواهد بود و تلاش خواهیم کرد  از امکانات طرف سعودی برای درمان و در صورت نیاز برای جراحی استفاده کنیم. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به پرسش ایسنا درباره شایع‌ترین بیماری‌هایی که می‌تواند حجاج را تهدید کند، گفت: بیماری‌های ریوی، قلبی و اسکلتی و عضلانی جزو بیماری‌های شایع محسوب می‌شوند وبا توجه به گرمای هوا احتمال گرمازدگی زائران نیز وجود دارد‌.

 

 

غیبت بیش از دو میلیون مشمول
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه در سال جاری به ۴۰۰ هزار سرباز آموزش‌های تخصصی و عمومی ارائه می‌شود، گفت: همه مشمولان غایب بدانند که پرونده قانون جریمه مشمولان غایب بسته شده و به تاریخ پیوسته است و کسی دیگر منتظر این اجرای این قانون نباشد. به  گزارش ایلنا، سردار موسی کمالی گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا هر سال تعدادی از سربازان را براساس این طرح آموزش دهیم. امسال برای ۲۰۰ هزار نفر آموزش تخصصی در نظر گرفته‌ایم که این آموزش‌ها باید از طریق سازمان فنی و حرفه‌ای، وزارت کشاورزی، سازمان عقیدتی سیاسی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همه استان‌ها ارائه شود. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه غایبان باید خود را معرفی کنند و راهی جز این ندارند، تصریح کرد: متولدین سال ۵۵ به بعد سرباز محسوب می‌شوند، امسال نیز متولدین سال ۸۰ نیز جزء مشمولان محسوب می‌شوند؛ بنابراین در این بازه زمانی ۳۵ساله، حدود بیش از دو میلیون مشمول غایب داریم.

 

 

سرانه غذای هر زندانی هفت‌هزارو ۳۰۰ تومان
رئیس سازمان زندان‌ها گفت: سرانه غذای روزانه زندانیان در سال گذشته پنج هزار تومان بود که تقاضا دادیم این مبلغ به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یابد؛ اما نهایتا حدود هفت هزار و ۳۰۰ تومان مصوب شد. به گزارش مهر، اصغر جهانگیر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کسری بودجه سازمان زندان‌ها حل شد؟ اظهار داشت: با توجه به آنچه درخواست کرده‌ایم و آنچه اختصاص دادند، چیزی حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه داریم. رئیس سازمان زندان‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهاد سازمان زندان‌ها در افزایش سرانه غذا و بهداشت زندانیان مورد موافقت قرار گرفت؟ گفت: با بخشی از پیشنهاد سازمان زندان‌ها برای افزایش سرانه موافقت شد؛ سرانه غذای روزانه زندانیان در سال گذشته پنج هزار تومان بود که تقاضا دادیم این مبلغ به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یابد؛ اما نهایتا حدود هفت هزار و ۳۰۰ تومان مصوب شد. جهانگیر در پاسخ به این پرسش که آیا این مبلغ برای تأمین غذای زندانیان کفایت می‌کند یا خیر؟ بیان کرد: باید ببینیم چه می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد کسری خواهیم داشت. رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی همچنین درباره تعداد زندانیان و محکومانی که مشمول عفو چهل سالگی انقلاب شدند، توضیح داد: در مجموع ۱۷۰ هزار نفر مشمول عفو شدند که از این تعداد، ۱۰۰ هزار نفر در زندان‌ها و ۷۰ هزار نفر هم که محکومیت قطعی دریافت کرده بودند، قبل از ورود به زندان مشمول عفو شدند. جهانگیر در توضیح ۷۰ هزار نفری که قبل از ورود به زندان مشمول عفو شدند، گفت: کسانی که تا یک میلیون تومان جریمه نقدی قطعی، تا شش ماه حبس قطعی و محکومیت قطعی تعزیری مثل شلاق داشتند، پیش از اجرای حکم عفو شدند که تعدادشان حدود ۷۰ هزار نفر بود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/95370

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی