ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دیدار معاون رئیس جمهور با خانواده شهید حججی

تاریخ درج : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر خود به اصفهان با خانواده شهید حججی در شهرستان نجف‌آباد دیدار کرد. به گزارش فارس، زهرا عباسی،‌ همسر شهید حججی عصر روز شنبه در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: عمر زندگی من و محسن پنج سال و حاصل ازدواج ما یک فرزند پسر به نام علی بود. وی افزود: محسن 21 ساله بود که با من ازدواج کرد؛ در پنج سال زندگی مشترک احترامی که پدر و مادر می‌گذاشت و تواضع زیادی که داشت، بی‌نظیر بود.همسر شهید حججی گفت: نماز اول وقت، عبادت و رفتار از ویژگی‌های بارز همسرم بود، او از سال‌ها پیش در موسسه فرهنگی شهید کاظمی آتش به اختیار بود و علاقه‌ خاصی به ولی فقیه داشت؛ آقامحسن رفت تا بگوید امام خامنه‌ای تنها نیست و همین ولایت‌پذیری یاری‌اش کرد. وی خاطرنشان کرد: محسن دغدغه‌های فرهنگی زیادی داشت، کتاب خواندن و کارهای جهادی مسیر را به او نشان داد، عزت را فقط خدا به بندگان خود می‌دهد و به محسن هم عزت داد، عزتی که محسن کسب کرد طی معامله‌ای بود که با خدا داشت. عباسی عنوان داشت: لحظات آخر به همسرم می‌گفتم که شهید می‌شوی؛ در بهمن‌ماه سال 92 لباس مقدس پاسداری را پوشید و زمزمه‌های دفاع از حرم را در دل داشت که ابتدا در سال 94 دو ماه در سوریه بود و سپس در 27 تیرماه سال 96 به سوریه اعزام شد تا نهایتا در 16 مردادماه اسیر و در 18 مرداد به شهادت رسید. وی در پایان یادآور شد: محسن صحبت‌هایش را در دو فایل صوتی برای من به جا گذاشت و وصیت کرد«دعا کن که روسفید و شهید شوم و احترام به پدر و مادر را هرگز فراموش نکن.»همسر شهید حججی در پایان با تاکید بر ضرورت ادامه راه شهید حججی توسط فرزندش بیان کرد: علی آقا فرزند من جریانی فرای جریان محسن(پدرش) ایجاد خواهد کرد.

 

 

    شهید حججی به برکت فرهنگ شهادت الگوی نسل جوان شد
نماینــــده ولی فقیـــه، معاون رئیس جمـــهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار تصریح کرد: شهید حججی به برکت فرهنگ ایثار و شهادت در اذهان و دل‌ها جای گرفت و به الگوی نسل جوان مبدل شد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به تاثیر خصوصیات خانواده شهید حججی بر پرورش این شهید والامقام تصریح کرد: شهید حججی مربوط به اسلام، کشور، انقلاب، امام و رهبری است و خانواده این شهید باید افتخار کند که چنین فرزندی با خصوصیات والای اسلامی به جامعه اسلامی تحویل داده است.نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به سخنان پدر و همسر این شهید پس از اعلام خبر شهادت شهید حججی افزود: شهید حججی افتخاری برای جهان اسلام و انقلاب اسلامی است و به طور قطعی شخصیت شهید حججی طی چندین سال شکل گرفته است. شخصیتی بسیجی که عاشق اهل بیت (ع) حامی محرومان و مظلومان بوده است. معاون رئیس جمهور با بیان اینکه شهید حججی ویژگی خاصی داشته که خداوند او را به عنوان الگویی برای نسل جوان امروز انتخاب کرده است، گفت: الگوی اصلی رزمندگان، شخصیت، حریت و آزادگی امام حسین (ع) است و ان‌شاءالله شهید حججی با امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) محشور خواهند شد.
وی با اشاره به درخشش شهید حججی در میان خیل شهدای مدافع حرم افزود: باید دید که چگونه شهید حججی جوشش و خروشی کم نظیر در کشور ایجاد کرد و نام او در اذهان و دل‌ها جای گرفت و به این مقام و شخصیت رسید و سمبل و الگویی عزیز برای کشور شد که این همه به برکت فرهنگ ایثار و شهادت پدید آمد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خطاب به خانواده شهید حججی گفت: شما رسالت بزرگی در تربیت فرزند شهید حججی به عهده دارید و باید به گونه‌ای او را تربیت کنید که هدف پدر بزرگوار خود را دنبال کند. فرهنگ ایثار و شهادت پس از گذشت 37 سال از دفاع مقدس باعث شد تا شهید حججی تربیت شود و حفظ این فرهنگ وظیفه‌ای همگانی است. پدر شهید حججی نیز در این دیدار با بیان اینکه محسن به وظیفه خود عمل کرد گفت: شهید حججی به دنبال ادامه راه امام خود حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود و همیشه علاقه داشت فعالیت‌های خود را خالصانه انجام دهد و همین گونه هم شهید شد. بنابراین گزارش، حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی در پایان این دیدار لوح تقدیری را به رسم یادبود تقدیم همسر شهید محسن حججی کرد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/56309

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی