ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دفاع یک روز برای حاج قاسم می‌شود سیل خوزستان

تاریخ درج : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج): تفکر حاج قاسم ایستادگی و مقاومت بود

محدثه احمدی/خبرنگار

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در مراسم «سردار دل‌ها»،  ویژه یادبود شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یادبود شهدای حادثه هوایی که به همت شهرداری منطقه10 در مسجد حضرت علی‌اکبر  (ع) برگزار شده بود، گفت: جای سوال است که چه شد حاج قاسم سلیمانی میان مردم عزت و نفوذ پیدا کرد؟ او چه کرده بود که سبب شد حتی در کشور تروریسم آمریکا، همان کشور عامل شهادت حاج قاسم و در دل دشمن‌ترین کشورها و در دل خاک اروپا هم برای او یادبود بگیرند؟  سردار مجتبی فدا در این مراسم افزود: نکته مهم این است که در میان 23هزار شهید استان اصفهان و همه شهدا اگر خصوصیات یکی از آنها را بگوییم گویی خصوصیات همه آنها را گفته‌ایم؛ گویا تک‌تک آنها یک حاج قاسم بودند در دل هر منطقه و هر محله؛ همان حاج قاسمی که وقتی انقلاب شد 21 ساله بود و اولین ماموریتش را در سیستان و بلوچستان و سپس در کردستان گذراند و با شروع جنگ تحمیلی فرمانده دو گردان کرمان در منطقه عملیاتی جنوب وارد جنگ شد. همچنین در سال 1360 فرمانده تیپ ثارالله و سپس فرمانده لشکر 41 ثارالله شد. او ادامه داد: حاج قاسم جوان رشید چنان کار کرد که لشکر 41 ثارالله را به لشکرهای مهم و خط‌شکنی مانند لشکر 8 نجف اشرف و لشکر 14 امام‌حسین (ع) رساند؛‌ لشکری که متشکل از بچه‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان بود. او 41 سال از پای ننشست و مبارزه و فعالیت کرد و پس از جنگ هم به خانه نرفت و تامین امنیت شرق کشور را در مقابل اشرار و قاچاقچیان و همچنین رفع محرومیت از آن منطقه را بر عهده داشت. عملکرد و رفتار و حضور حاج قاسم در سیستان و بلوچستان چنان ظرفیتی را ایجاد کرده که امروزه کارهای خیر حاج قاسم زبانزد مردم اهل سنت آنجا شده است.فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان افزود: تا سال 76 فرمانده لشکر 41 ثارالله و از سال 76 به مدت 22 سال فرمانده سپاه قدس بود. وقتی فرمانده سپاه قدس بود آمریکایی‌ها در حال ترک‌تازی و یکه‌تازی در منطقه بودند و ما را تهدید می‌کردند و خط و نشان برایمان می‌کشیدند و شرایطی در منطقه حاکم بود که آمریکایی‌ها دو راهکار جلوی خود گذاشته بودند، یکی اینکه به سمت دولت‌سازی بروند و دولت کشورهایی را که هم‌جوار ایران هستند طوری انتخاب کنند که ایران را تحت فشار و محاصره کامل قرار دهند و بتوانند حکامی باشند که وابسته و سرسپرده آنها باشند. راهکار دومشان حمله مستقیم به ایران بود.سردار فدا گفت: آمریکا راهکار اول را انتخاب کرد و در ابتدا افغانستان را مورد هجوم قرار دادند و به وسیله طالبانی که خود تجهیزشان کرده بودند به مقابله با افغانستان پرداختند؛ به گونه‌ای که پس از سقوط حکومت شوروی سابق از سر کار آمدن طالبان پشتیبانی کردند و افغانستان را اشغال کردند. سپس به وسیله سرکوب صدامی که خودشان تجهیز کرده بودند، به عراق حمله کردند. بعد از گذر از این شرایط بود که حاج قاسم فرمانده سپاه قدس شد. زمانی که منطقه در شرایط جنگ و التهاب بود و ایران مرتب از سوی آمریکا مورد تهدید قرار می‌گرفت، کسی که امنیت و آرامش را برای جمهوری اسلامی فراهم کرد و کاری کرد که آمریکایی‌ها از جنگ افغانستان و جنگ عراق راحت و سربلند بیرون نیایند و در باتلاق آنجا گیر کنند حاج قاسم بود.

چه کسی داعش را شکست داد؟

او ادامه داد: چه کسی ظرفیت‌های نهفته در دل منطقه را بیدار کرد؟ چه کسی با دست خالی جنگیدن مقابل هیمنه دشمنان را یاد جوانان  مسلمان منطقه داد؟ چه کسی این امکان را فراهم کرد که رزمندگان کشور افغانستان در قالب فاطمیون، رزمندگان مشتاق مقابله با استکبار زینبیون پاکستان و رزمندگان حیدریون و علویون عراق به صحنه بیایند؟ چه کسی رزمندگان سوریه متشکل از شیعه و سنی و مسیحی و مذاهب مختلف را در قالب دفاع وطنی در مقابل داعش قرار داد؟ چه کسی این امکان را فراهم کرد که افسانه شکست‌ناپذیری اسرائیل و رژیم اشغالگر فراموش شود و بتواند در سال 1967، ارتش 6 کشور عربی شامل مصر اردن، عراق، سوریه، لبنان و یک کشور دیگر را ظرف 24 ساعت شکست دهد و صحرای سینا و بلندی‌های جولان را اشغال کند؟ چه کسی ظرفیت مقابله با این ارتش مجهز را که جزو 10 ارتش آماده دنیا در دل منطقه است، در میان حزب الله و حماس و فلسطینی ایجاد کرد؟ او بیان کرد: تفکر حاج قاسم ایستادگی و مقامت بود.  چه کسی این امکان را برای رزمندگان فلسطینی که با دست خالی مقابل تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی می‌جنگیدند و مبارزه می‌کردند و شهید می‌دادند فراهم کرد که موشک جواب موشک باشد؟ ارتشی که امکانات آن‌چنانی داشت امروز چنان شکست پذیر شده که دو ساعت در مقابل رزمندگان حزب‌الله تاب مقاومت ندارند؛ حمله که می‌کند، بمباران را که انجام می‌دهد، فردی را که ترور می‌کند، پس از دو ساعت مقابله با رزمندگان فلسطینی درخواست آتش‌بس می‌کند. چه کسی خواب راحت، استراحت و آرامش را از رژیم اشغالگر گرفته است؟ او کسی نیست جز حاج قاسم که با حمایت و پشتیبانی مقام معظم رهبری در همه عرصه‌ها پیش رفت.سردار فدا افزود: چه کسی داعش را که ساخته و پرداخته غرب بود و تا پشت دروازه‌های بغداد و نجف و کربلا و سامرا و کاظمین آمده بود شکست داد؟ چه کسی این سخن را که 3 ماه دیگر داعشی وجود ندارد در منطقه ثابت کرد؟ حاج قاسم یک فرد مومن انقلابی بود. شاخص‌هایی که مقام معظم رهبری از ایشان تعریف کردند حاکی از این بود که در دل دشمن رعایت احکام شرعی و دینی را از دست نمی‌داد. در خاطرات او آمده است که در خانه یک اهل تسنن چند ساعتی مجبور به پناه گرفتن شدند، برای آنها نامه نوشت ای اهل خانه، هر دوی ما مسلمان هستیم و به رسول خدا ایمان داریم، من به خاطر مبارزه با داعش و نجات جان شما چند ساعتی در این خانه مستقر شدم، امیدوارم که حلال کرده باشی و اگر راضی نیستی شماره تلفنم این است و هرگاه بفرمایید هزینه‌اش را پرداخت می‌کنم و رضایت می‌گیرم. او ادامه داد: حاج قاسم در مقابل دشمن، خار و زبون و ترسو نبود. زمانی که داعش 95 درصد خاک سوریه را اشغال کرده بود چه کسی با صلابت از کشور سوریه و مردم آن حمایت کرد و گفت می‌شود این کشور را نجات داد؟ خیلی‌ها اظهار کردند امکان دفاع از بشار اسد و مردم سوریه وجود ندارد و ما باید قبول کنیم که داعش پیروز شده است. اما حاج قاسم با پشتیبانی رهبر معظم انقلاب ظرفیت کمک و حضور مستشاری ایران در سوریه را بنا به درخواست سوریه فراهم کرد. امروز شرایط به گونه‌ای است که 95درصد خاک سوریه در دست دولت سوریه است. 

مردی که از خط انقلاب جدا نشد

او گفت: حاج قاسم ولایتی بود؛ در 41سال گذشته از خط امام و انقلاب و رهبری جدا نشد. او پیرو بود و همراه. اما خیلی‌ها در اوایل انقلاب که حتی با پرواز امام (ره) در سال 57 از پاریس به ایران آمدند و در بهشت زهرا همراه امام بودند، پس از رحلت حضرت امام (ره) همراه ایشان نبودند و راهشان را کج کردند؛ حب دنیا آنها را از امام و انقلاب جدا کرد. اما حاج قاسم بسیجی بود. گفته بود روی سنگ قبرم فارغ از هر عناوینی بنویسید سرباز حاج قاسم سلیمانی. ادعای بسیجی بودنش این است که گفته بود مرا در کنار شهدای معمولی استان کرمان دفن کنید. او ساده زیست بود.فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان بیان کرد: آقای شیرازی که  15 سال است جزو نیروهای سپاه قدس است می‌گوید من از بطن زندگی حاج قاسم مطلع بودم. قبل از آن را هم خبر دارم، اما در این 15 سال اخیر یقین دارم و قسم می‌خورم که حاج قاسم یک ساعت حق ماموریت اضافه کار نگرفت. خودش را مدیون نظام و انقلاب می‌دانست نه طلبکار آن. او انسانی عارف بود. قاری و عامل به آیات قرآن بود و متوسل به حضرت فاطمه زهرا (س). سردار فدا افزود: حاج قاسم یک مدیر توانمند و شجاع و یک نظامی همه فن حریف و دشمن شناس و دشمن ستیز بود، بدون گذراندن دوره‌های نظامی و آکادمیک و کلاسیک و دانشگاه جنگ سراسر دنیا. کسی که در 23 سال گذشته همه نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرده کسی نبود جز حاج قاسم و جبهه مقاومت. اینکه آمریکایی‌ها غصه می‌خورند و اعلام می‌کنند که ما 7 تریلیون دلار، پولی را که می‌توانستیم دو بار خرج بازسازی زیرساخت‌های آمریکا بکنیم، در دل منطقه خرج کردیم اما هیچ چیز به دست نیاوریم، نتیجه زحمات شهید سلیمانی و هم‌رزمانش در منطقه است. او ادامه داد: حاج قاسم مردم‌دار بود. اهل مراوده با مردم متوسط به پایین جامعه بود. حاج قاسم با توجه به ماموریتش در خارج از کشور چه کار داشت به سیل خوزستان؟ اما وقتی شرایط سخت آنها را دید در آن منطقه حضور پیدا کرد و وقتی مشکلات مردم را دید گفت آهای جوانانی که در تمام ایران به دنبال جبهه مقاومت و رفتن به دفاع از حرم هستید، دفاع از حرم اینجاست، خوزستان. به همین خاطر بود که سیل گروه‌های جهادی را به خوزستان کشاند. حشد الشعبی و ابومهدی المهندس و نیروهای تحت امرش را به کمک مردم خوزستان آورد. قلب رئوفی داشت. غصه مردم را می‌خورد. 

کدام یک از بچه‌های حاج قاسم خارج نشین بودند؟

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان اظهار کرد: کدام یک از بچه‌های حاج قاسم خارج نشین بودند؟ کدام یک از بچه‌هایش رانت خوار بودند؟ کدام یک از بچه‌هایش طلبکار نظام و انقلاب بودند؟ بچه‌هایی تربیت کرده بود که مدافع نظام و انقلاب باشند. دخترش اعلام کرد که نه تنها من بلکه خواهرانم و برادرانم در کنار شهادت پدرمان حاضریم همه جانمان را فدا کنیم، اگر ذره‌ای اندوه به چهره حضرت امام خامنه‌ای خطور کند. حاج قاسم عاشق شهادت بود. خودش اذعان کرده بود من در کوه و صحرا و بیابان و جبهه‌های مختلف دنبال شهادت هستم،  ما را از چه می‌ترسانید؟ او تا وقتی که حاج احمد کاظمی زنده بود می‌گفت حاج‌حسین خرازی و از وقتی که حاج احمد به شهادت رسید ذکر حاج احمد بر لبانش بود. در مصاحبه‌اش هم می‌گوید من حاضرم تمام زندگی‌ام را بدهم و یک بار دیگر صدای حاج احمد را بشنوم. حداکثر 45روز یک بار بر سر مزار شهید احمد کاظمی می‌رفت و درددل  می‌کرد. سردار فدا افزود: او اهل ارتباط با خانواده شهدا و یتیمان شهدا بود. خون حاج قاسم عزت و اعتبار ایران اسلامی را به دنبال داشت. حوادثی که در آبان ماه در کشورمان رخ داد، دلخوری‌هایی که مردم داشتند و دو دستگی که در کشور ایجاد شده بود با شهادت حاج قاسم و هم‌سنگرانش به وحدت و اجماع ملی تبدیل شد. خون حاج قاسم و ابومهدی وحدت ملی ایران و عراق را به دنبال داشت. خون حاج قاسم مصوبه پارلمان عراق را به دنبال داشت که آمریکایی‌ها باید از منطقه خارج شوند. اینها دستاوردهای کمی نیست. خون حاج قاسم رویش‌های جدیدی را در دل منطقه ایجاد کرد. 

پرچم حاج قاسم زمین نخواهد ماند

او ادامه داد: پرچم حاج قاسم، ایده‌های حاج قاسم و آرزوهای حاج قاسم به واسطه آمادگی چنین مردم و جوانانی زمین نخواهد ماند. زمانی که هیچ کشور و ارتشی جرئت شلیک کوچک‌ترین گلوله‎ای را به مراکز استقرار و نظامی و پادگان‌های آمریکا نداشت. ایران این عزت را پس از 70 سال به دست آورد که بدون اجازه و هماهنگی با کشورهای دیگر پادگان آمریکایی‌ها را مورد حمله و هجوم قرار دهد، به گونه‌ای که مقام معظم رهبری آن را یک سیلی نامیدند. فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان گفت: آمریکایی‌ها نزد ما منفور بودند و منفورتر شدند. شادی آنها از شهادت حاج قاسم کوتاه و موقت خواهد بود. برکت خون حاج قاسم و هم‌سنگرانش سرعت نابودی رژیم صهیونیستی و خروج آمریکایی‌ها از منطقه را تندتر کرده است. بشارت‌هایی که رهبر معظم انقلاب داده‌اند عین بشارت‌هایی است که حضرت امام خمینــــــی (ره) در سال 67 در پیام قطعنامه دادند. اینکه فرمودند ان شاءالله نماز جمعه را در قدس می‌خوانیم به زودی محقق خواهد شد. آمریکایی‌ها همه این اقدامات را طی 40سال گذشته در منطقه انجام دادند که امنیت رژیم صهیونیستی را فراهم کنند. امروز به برکت خون حاج قاسم و شهدای مدافع حرم و حضور مستشاری ما در کشور عراق و سوریه اولین سنگر ما به سواحل مدیترانه رسیده است. 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/106334

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی