ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

دسته‌گل‌های پرخرج آقای طاهری

تاریخ درج : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

سرپرست سابق و مدیرعامل مستعفی پرسپولیس در آخرین اقدامش نیز دوباره با امضای استعفانامه‌ای خواهان جدایی از باشگاه پرسپولیس شد؛ اما وزارت ورزش و جوانان این بار نیز با توجه به جو رسانه‌ای که برخی نزدیکان مدیرعامل در فضای مجازی ایجاد کردند با استعفای علی اکبر طاهری مخالفت کرد. حالا به دور از حواشی موجود و البته اینکه آیا طاهری به کارش در پرسپولیس ادامه‌ می‌دهد یا خیر، به دلیل پنجمین استعفایش قصد داریم نقاط تاریک مدیریت او را تنها در ۵ پرونده تشکیل شده در زمان مدیریت او بیشتر بررسی کنیم:

 

 

      پرونده آنتونی گولچ: بازیکن کروات استرالیایی که در ابتدای تیر ۹۵ با عقد قراردادی دو ساله به شاگردان برانکو اضافه شد، نتوانست روزهای خوبی را در این تیم سپری کند. در همان ابتدای کار، آقای طاهری ۳۶ هزار یورو به عنوان حقوق به این بازیکن پرداخت کردند و قرار بر این شد که در ادامه‌ دستمزدش را ماهانه دریافت کند؛ اما پس از گذشت ۷ هفته‌ از رقابت‌های لیگ، گولچ که بیش از سه ما بود حقوق دریافت نکرده بود، به کشورش بازگشت تا علاوه بر فسخ قرارداد، تمام مبلغ مندرج شده در قراردادش را هم بگیرد. در این اواخر به یک‌باره حکمی از فیفا به باشگاه پرسپولیس رسید که طی آن این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳۲۳ هزار یورو (حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) به  آنتونی گولچ محکوم شده بود!

 

 

 

     پرونده اوکراینی‌های بی‌کیفیت:چند روز پس از جذب گولچ، مدیران باشگاه پرسپولیس و در راس آنها جناب طاهری، در اقدامی جالب با دو بازیکن اوکراینی قرارداد بستند. ولادیمیر پریموف و الکسی پلی یانسکی؛ بازیــکــنانـــی که از زمان حضورشان در پرسپولیس تــا جــدایــی‌شان شاید جمعا به اندازه ۹۰ ‌دقیقه هم برای تیم پرسپولیس به میدان نرفتند؛ اما هر کدام از آنها چیزی نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار قرارداد داشتند. سوال: چرا باید باشگاه پرسپولیس ۶۰۰ هزار دلار (دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) را به بازیکنانی بدهد که از همان ابتدا مشخص بود که فوتبالیست قابلی نیستند؟

 

 

 

  پرونده ریـــزه‌اسپــور و  طــارمی:پرسپولیس با مدیریت و هدایت جناب طاهری، کار غیر قانونی کرد که لطمات آن بر این تیم سنگین و غیرقابل باور بود. باشگاه با تحریک بازیکنی که با یک باشگاه دیگر قرارداد داشت و هم‌چنین با سندسازی برای منحرف کردن قضات فیفا، کار را به جایی رساند که علاوه بر مهدی طارمی، پرسپولیس هم از دو پنجره نقل‌ و انتقالات محروم شد. البته فیفا به طور تضامنی مهدی طارمی و باشگاه را ۷۸۹ هزار یورو (۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) جریمه کرد.

 

 

 

      پرونده مانوئل ژوزه:در پرونده مانوئل ژوزه شاید بتوان گفت‌ اصلی ترین مقصر محمد رویانیان باشد که در زمان خود با این مربی پرتغالی قراردادی به مراتب بدتر از ترکمنچای به امضا رساند؛  اما در دوره مدیریت طاهری هم بی‌تدبیری‌های زیادی در این باره اتفاق افتاد تا جریمه بیشتری به باشگاه تحمیل شود. چـــرا که در زمان آمدن علی اکبر طاهری به باشگاه جمع رأیی که فیفا بابت ژوزه و دستیارانش به باشگاه پرسپولیس ابلاغ کرده بود نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار بود؛ اما با سوء مدیریتی که رخ داد جناب مدیرعامل و وکلای حاذق این باشگاه به دادگاه عالی ورزش (CAS ) اعتراض کردند؛ اما همین اعتراض باعث شد محکومیت ۸۰۰ هزار یورویی برای ژوزه و دستیارانش به یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو برای خود ژوزه و همین طور ۳۸۰ هزار یورو و برای دستیارانش تبدیل شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/61065

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی