ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

در + حاشیه

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

تکذیب حذف نام کوروش از سایت ثبت‌احوال 

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال، حذف نام کوروش از بخش انتخاب نام سایت این سازمان را تکذیب کرد. به گزارش مهر، سیف‌اله ابوترابی در این خصوص گفت:‌ چنین چیزی صحت ندارد و  آن را تکذیب می‌کنیم. وی ادامه داد: اختلالی در این خصوص در سایت ایجاد شده که در حال پیگیری آن هستیم. سخنگوی سازمان ثبت‌احوال ادامه داد: برای انتخاب اسامی مانند کوروش و داریوش هیچ ممانعتی از سوی سازمان ثبت‌احوال وجود ندارد.

 

 

نتایج آزمون دکتری امروز اعلام می‌شود 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از مجاز شدن ۱۵۰ هزار نفر در آزمون دکترای نیمه متمرکز خبر داد. حسین توکلی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکترای (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ تمام داوطلبان، امروز سه‌شنبه ۲۷ فروردین در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. همچنین از تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون بر اساس اطلاعات مندرج در کارنامه، ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. توکلی تصریح کرد: از تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون ورودی دوره دکترای (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸، ۶۵ هزار و ۵۵۰ نفر زن و ۸۴ هزار و ۹۸۵ نفر مرد هستند.مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تاکید کرد: همه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس برنامه زمانی تعیین شده در اطلاعیه‌ای که به همراه کارنامه آنها منتشر می‌شود، می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام و حتما کدرشته‌های مورد نظر را در فرم انتخاب رشته اینترنتی قید کنند.

 

 

برج میلاد قرمز می‌شود 

 ششمین برج مخابراتی دنیا به عنوان یادمان ملی ایرانیان در حمایت از بیماران هموفیلی هم‌زمان با روز جهانی این گروه از بیماران به رنگ قرمز درمی آید. به گزارش جام جم آنلاین، روز جهانی هموفیلی همه ساله، ۱۷ ام ماه آوریل (۲۸ فروردین) توسط فدراسیون جهانی هموفیلی توسط سازمان‌های حمایتی بیماران مبتلا به اختلالات انعقادی و مراکز درمانی این بیماران در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود تا آگاهی عمومی جامعه نسبت به این بیماری افزایش یابد.

 

 

دستگیری زن داعشی در مرز بازرگان

یک زن عضو گروهک تروریستی داعش در مرز بازرگان شناسایی و دستگیر شد. به گزارش ایسنا، با تیزبینی و کنترل امنیتی پلیس گذرنامه مرز بازرگان، تمام ترددهای مرزی با دقت رصد شده و اجازه نفوذ به اعضای گروهک‌های تروریستی و وابستگانشان داده نخواهد شد.

 

 

توزیع داروی رایگان با کدملی در مناطق سیل‌زده

سخنگوی کمیــسیــون بــهداشـــت مجلس گفت: بیشتر خانه‌های مردم سیل زده تخریب شده و مدارکشان مفقود شده است، به همین دلیل تسهیلات ویژه‌ای در این مناطق ارائه شده تا مردم بتوانند بدون دفترچه بیمه و تنها با ارائه کد ملی و به صورت رایگان دارو‌های مورد نیاز خود را در مناطق سیل زده تامین کنند. حیدرعلی عابدی  در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه سازمان غذا و دارو از بهورزان برای حضور دائمی و فعال در کمپ‌های مناطق سیل زده  قدردانی کرد و افزود: نگرانی‌هایی برای حضور دائمی آب در استان خوزستان وجود دارد، چرا که احتمال شیوع برخی از بیماری‌ها را افزایش می‌دهد، از طرفی  وجود مار و عقرب در اطراف کمپ ها، مارگزیدگی و عقرب‌گزیدگی را افزایش داده است.

 

 

تخلفات  منجر به توقیف موتورسیکلت‌ها چیست؟

کارشناس پلیس راهور تهران بزرگ، درباره تخلفاتی که منجر به توقیف موتورسیکلت‌ها می‌شـــــود، تـــوضــیـحـــاتــــی ارائه داد. سرگرد مسلم تیموری، در گفت‌وگو با مهر گفت: موتورسوارانی که مرتکب تخلفات ۹ گانه شوند، برابر ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی علاوه بر اعمال قانون، موتورسیکلت متخلف برای بار اول یک هفته در پارکینگ و در صورت تکرار تخلف به مدت یک ماه در پارکینگ توقیف می‌شود.وی افزود: این تخلفات، شامل حرکت در پیاده‌روها، حرکت در جهت مخالف مسیر مـــجـــاز، تـــولــیــد صدای ناهنجار به صورت عمدی، حمل بار غیـــر متعارف و سنگین‌تر از حد مجاز، انجام حرکات نمــایشی و مارپیچ، تک‌چرخ‌زدن، حمل یدک، عدم استفـــاده از کلاه ایمنی و تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/93019

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی