ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

داروها درمانگر نیستند!

تاریخ درج : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
مجموعه شهر شاد و سلامت برای اولین بار در اصفهان افتتاح شد

لیلا کهلانی

 

 

15 سال از راه‌اندازی اولین فروشگاه طبیعت در اصفهان گذشت و حالا اولین مجموعه از  محصولات طبیعی و سالم در مجموعه‌ای با نام «شهر شاد و سلامت» افتتاح شد.اگر بخواهید سری به این مجموعه بزنید می‌توانید در خیابان جی مقابل مسجد امیرالمومنین ( ع ) بروید و با انواع محصولات آن آشنا شوید. ساختمان هفت طبقه‌ای که نمای زیبای آن ناخودآگاه شما را دعوت به بازدید می‌کند. زمان ورود، گل و گیاهان زیبایی را می‌بینید که خودنمایی می‌کنند و اگر بالای سرتان را نگاه کنید با تابلوی «شاد باشید» رو به رو می‌شوید، پس با لبخند وارد شوید!

 

 

طبقه اول فروشگاهی از محصولات طبیعی و طبقه دوم سالن جلسات و کلاس‌های آموزشی است و طبقه سوم را هم به سالن ورزشی اختصاص داده‌اند.روز افتتاحیه سری زدیم به این مجموعه که با دود خوش اسپند مواجه شدیم و جالب اینکه پرسنل آن لباسی ویژه به‌رنگ زرشکی که خاص پاییز است، پوشیده بودند که این نشان از در نظر‌گرفتن کوچک‌ترین جزئیات از دید سلامت است. به هر‌حال اگر به دنبال سلامت و سبک زندگی سالم هستید، صحبت‌های دکتر رسول حیدری، مشاور و محقق تغذیه سالم را که سخنران روز افتتاحیه بود، دنبال کنید.

 

    خنده در جامعه ما تعریفی ندارد
پول بر هر درد بی‌درمان دوا نیست، اما خنده برای هر دردی درمان است. این در حالی است که خنده در جامعه ما تعریفی ندارد. طبق تحقیقات خندیدن مانع از بسیاری بیماری‌ها می‌شود و می‌تواند به درمان کمک قابل توجهی کند. بخشش داشته باشید و این را بدانید که بخشش فقط در پول نیست، محبت هم نوعی بخشش است، لبخند زدن هم می‌تواند بخشش محسوب شود. پس به هم لبخند بزنید و توجه داشته باشید که دریافت مهر الهی با پرداخت مهر به دیگران میسر است.

 

 

     ارتباط بیماری با غذا
با افزایش بیماری‌ها روبه رو هستیم بیماری‌‌هایی مثل فشارخون بالا، چربی خون بالا، کبد چرب، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی.در این بین توجهی به عامل بیماری‌ها نداریم، برای مثال لک روی صورت را می‌پوشانیم اما کاری به ریشه و علت آن نداریم. باید بدانید که بیماری‌ها با آنچه می‌خوریم ارتباط مستقیم دارد. برای مثال یکی از سه عامل اصلی دیابت، مصرف برنج آبکش است.  طبق نظر «ارنیش» بیماری‌ها ارتباط مستقیم با ورزش و استرس و نیز غذا دارد. به‌خصوص غذاهای سرخ کردنی در بروز بیماری‌ها تاثیر دارد. قدیمی ها می گفتند بکش و خوشگلم کن، اما حالا می‌گویند بکشم و خوشمزه بده بخورم!

 

     دارو درمان نمی‌کند
نکته بعدی اینکه داروها درمان‌کننده نیستند و تنها تسکین دهنده‌اند. این در‌حالی است که خیلی‌ها زمان مراجعه به دکتر درخواست داروی بیشتر دارند، اما تجویز دارو توسط پزشک با کمک غذا میسر است. سرماخوردگی که همه فکر می‌کنند بیماری است، بیماری نیست، بدن ما شعور دارد و نباید زبان بدن را خفه کرد. برای رفع سرماخوردگی نباید از چرک‌خشک‌کن استفاده کرد. به‌خصوص جلوی تب را نباید گرفت. چرا‌ که تب نوعی مکانیسم دفاعی بدن است مگر آنکه شدید باشد که در آن صورت با مصرف لیموشیرین و پاشویه می‌توان به درمان کمک کرد. درضمن اگر در تابستان به اندازه کافی از میوه‌های آبدار مثل گرمک، طالبی و هندوانه استفاده کنیم،  کمتر در زمستان سرما می‌خوریم. استراحت نیز زمان سرماخوردگی لازم است.

 

     مشکی بیماری‌زاست
بد نیست بدانید رنگ مشکی هم از عوامل بروز بیماری‌هاست، این درحالی است که هیچ جای دنیا این قدر مشکی نمی‌پوشند، زنان قدیم ایران هم پوشش خوبی داشتند و چندان رنگ مشکی نمی‌پوشیدند. چون رنگ تیره ذهن را سرد می‌کند و می‌تواند باعث افسردگی شود. در واقع مزاج رنگ مشکی سرد و خشک است و استفاده از این رنگ سودا را افزایش می‌دهد. زمانی که سودا افزایش می‌یابد ناامیدی، شک، سردی و منفی‌گرایی رشد می‌کند.

 

     به امید تشکیل شهری شاد و سلامت
در خصوص تاسیس اینجا باید بگویم، این مجموعه پنج ماه تمام طول کشید تا تاسیس شد آن هم در زمان بحران اقتصادی اما لطف پروردگار و حمایت و دعای خیر دوستان  امیدی بود برای ساخت و ساز. اینجا هفت طبقه است که طبقه اول فروشگاهی از محصولات طبیعی و به طور کامل سالم، طبقه دوم کلاس‌های آموزشی و طبقه سوم سالن ورزشی دارد و طبقات دیگر هم در آینده تشکیل می‌شود.وجه تمایز این مجموعه این است که تمام ساختمان و امکانات و تجهیزات آن از طبیعت است حتی روکش صندلی از پشم گوسفند است که در کاهش بدن درد از جمله کمردرد موثر است، زمان خرید فروشنده‌اش می‌گفت هزینه این پشم‌ها بیشتر از خود صندلی است، اما من گفتم ارزش افرادی که روی آن می‌نشینند خیلی بیشتر است.البته ما در اینجا درمان نمی‌کنیم و هدف، آموزش و ارتقای سلامت است که هزینه آن، عملکرد شما در حوزه سلامتی است، اما اگر بازخوردی نداشته باشید، مدیون هستید.به هر‌حال ما در این مجموعه گروهی تشکیل می‌دهیم تا به کمک آنها شهری شاد و سلامت ترتیب دهیم، شهری که با سلامت خانه، سلامت جامعه را دربرگیرد و من در این فرصت تشکر می‌کنم از دو نفر خیری که سرمایه‌گذار بلاعوض این مجموعه شدند، با اعتقاد بر بازخورد اینجا که تشکیل شهری شاد و سلامت است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/84409

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی