ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خوبی و بدی بوتاکس

تاریخ درج : سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

دکتر الهه بهزادفر، دارنده گواهینامه تخصصی لیزر با تاییدیه انجمن لیزر ایران و عضو انجمن جراحان زیبایی آمریکا به چند نکته مهم از بوتاکس اشاره کرده است که بدین قرار است: بوتاکس توکسین آنابوتولینیمی است که پروتئین و نوروتوکسینش تصفیه شده و وقتی مستقیما روی عضله تزریق می شود، باعث فلج شدن عضله می شود. این ماده اگر در لابراتوارهای معتبر تولید شود، به صورت حفاظت شده ای از باكترى کلستریدیوم بوتولونیم ساخته می شود. این سم سیگنال های شیمیایی پایانه های عصبی را بلاک می کند تا نتوانند عضله را تکان بدهند و باعث اخم شوند.

 

 علت چین و چروک پوست: چروک ها اساسا به این خاطر به وجود می آیند که پوست ناحیه مدام درگیر است و حرکات میمیک باعث  جمع شدن صورت می شود که مثل کاغذ تا می خورد و باز می شود.

 

 تاثیر بوتاکس: بوتاکس جلوی این تا خوردن را می گیرد و بنابراین پوست فرصت می کند که مدت بیشتری جوان بماند.یکی از شایع ترین موارد دلخوری  از بوتاکس این است که جلوی بیان احساس را از صورت می گیرد و پزشکی هنرمند است که بتواند بوتاکس را طوری تزریق کند که این ماسکه شدن به حداقل ممکن برسد.در واقع خیلی جاها بوتاکس را با قیمت های بالا و پایین تزریق می کنند ولی تزریق بوتاکس یک نوع هنر و مهارت خاص می خواهد چون می تواند فرد را بی نهایت زشت یا بی نهایت زیبا کند. برخی افراد غیر متعهد میزان سرمی که با بوتاکس ترکیب می کنند را بیشتر می کنند تا هزینه بوتاکس پایین تر بیاید ولی این کار سبب می شود مدت ماندگاری بوتاکس کمتر از میزان معمول شود یا عوارض ایجاد کند. باید بدانید که همیشه ارزان‌تر بودن دلیل بر خوب بودن نیست.نکته دیگر اینکه همه بوتاکس ها معتبر نیستند، لطفا حتما مارک بوتاکس خود را از پزشک سوال کنید و فقط از برندهایی که مجوز وزارت بهداشت را دارند، استفاده کنید.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/71868

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی