ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خنک‌کننده‌های بدن

تاریخ درج : یکشنبه ۲۱ امرداد ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

در تابستان با توجه به گرمی هوا، خنک نگه‌داشتن بدن اهمیت پیدا می‌کند. چراکه گرمای بیش از حد باعث کلافگی یا گرمازدگی می‌شود. در این بین، گیاهان و ادویه‌جات مختلف می‌توانند دمای بدن را پایین نگه دارند.گیاهان مناسب برای آب و هوای گرم شامل نعناع‌، خاکشیر، زردچوبه، لیموترش، بیدمشک، رازیانه، زیره سبز، هل‌، گیشنیز، زعفران، شوید‌، عرق کاسنی، تخم شربتی، عرق شاهتره، شربت سکنجبین، به‌لیمو، عناب و زرشک، عرق شاهتره‌، خارشتر و بید  است. الهام طاهری، کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به این موضوع، در خصوص برخی از گیاهان خنک،کننده بدن توضیحاتی داد که به آن اشاره می‌کنیم:

 

    نعناع: نعناع گیاهی است با خواص دارویی و درمانی بسیار شگفت انگیز و دارای طبع گرم و خشک است، اما  باوجوداین، خاصیت خنک‌کنندگی بالایی دارد. به خاطر همین یک نوشیدنی خوب، سرد و مفید برای تابستان محسوب می‌شود. برای مصرف آن، 10 گرم نعناع را در یک لیتر آب بجوشانید و میل کنید اما هر روز استفاده نشود.

 

    آبلیمو: شربت آبلیمو یکی از شربت‌هایی است که از قدیم در فصل گرم مورد مصرف قرار می‌گرفته است. البته آب‌لیمو را به تنهایی نباید مصرف کرد. زیرا آبِ لیموی رقیق نشده روی مینای دندان تاثیر می‌گذارد و باعث تخریب آن می‌شود. پس باید آبلیمو را چه در غذا و چه در سالاد حتما قبل از استفاده، رقیق کرد و شربت آبلیمو را هم با عسل درست کنید.افراد گرمازده علاوه بر آب، مقداری از نمک بدن خود را هم از دست می‌دهند. شربت‌های آبلیمو علاوه بر اینکه آب از دست رفته بدن را جبران می‌کند، تامین‌کننده املاح از دست رفته بدن نیز هستند. در‌حالی‌که نوشیدن آب به تنهایی در افراد گرمازده نمی‌تواند املاح از دست رفته بدن را بازگرداند.

 

 

    خاکشیر: خاکشیر گیاهی یک ساله یا دوساله از تیره شب‌بویان است. تخم این گیاه که همان خاکشیر است، ریز و کمی دراز و معمولا  به دو رنگ وجود دارد، یکی قرمز که دارای طعم کمی تلخ است و دیگری قرمز تیره است.خاکشیر از نظر طب قدیم ایران سرد و تر است و با کاهش دمای بدن به جلوگیری از گرمازدگی کمک می‌کند.برای تهیه جوشانده خاکشیر باید اول دانه‌های آن را 15 دقیقه درون آب خیس کرد، سپس آب اضافی آن را خالی کرد‌ و چندین بار شست‌وشو را ادامه دهید. بعد آن را به مدت ۱۰ دقیقه با آب بجوشانید و پس از سرد‌شدن میل کنید.

 

 

    بید مشک: گیاه دارویی بیدمشک از بید معمولی با نام نژادی از درخت بید است که اندازه آن از بید معمولی کوچک‌تر ولی سنبله‌های آن دارای اسانس معطری است.گل‌های گیاه دارویی بیدمشک قبل از بازشدن برگ‌ها ظاهر می‌شوند و معطرند. اسانسی از گل‌های این گیاه است که به آن عرق بیدمشک می‌گویند. عرق بید مشک در انواع شربت اضافه می‌شود. طبیعت آن دارای طبع سرد و تر و مقوی برای مغز و قلب و مفرح مزاج است و سردرد را تسکین می‌دهد. شربت آن در تابستان یکی از نوشیدنی‌های مناسب برای خنک نگه‌داشتن بدن انسان است./گروه سلامت

url : http://www.isfahanziba.ir/node/79273

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی