ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خنکای با طعم اسپلیت ایرانی

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
بازار كولرهای گازی سه شركت داخلی پررونق است

سعیده غفاری

 

گرمای بیش از اندازه هوا و کم‌آبی باعث شده تا افراد زیادی به دنبال خرید یک کولر گازی باشند. در بازار اصفهان، کولرگازی یا اسپلیت در مدل و قیمت های متفاوت عرضه می‌شوند که در میان آنها سه شرکت ایرانی اسنوا، ایران رادیاتور و پاکشوما محصولات خوبی را روانه بازار می‌کنند. کولرهای گازی تولید داخلی در عین حال که امکانات قابل قبولی دارند، تقریبا با نصف قیمت مدل‌های خارجی عرضه می‌شوند؛ همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب اسپیلت‌های ایرانی موجب می‌شود تا تامین قطعات و مشکلات فنی احتمالی به راحتی برطرف شود.

 

 

    اسنوا
   گران‌ترین: کولرگازی اسنوا 30000 تروپیکال مدل Tropical SS-30AKCH-T یکی از جدیدترین و با کیفیت‌ترین محصولات اسنوا در بازار است که از دو عملکرد سرمایش و گرمایش بهره‌ می‌برد. این مدل مانند تمامی کولر‌های‌گازی‌ از دو قسمت داخلی و خارجی ساخته شده که قسمت خارجی، وظیفه‌ خنک ‌کردن گاز را برعهده دارد و در فضای باز نصب می‌‌شود. همچنین اسنوا برای این محصول خود نمایشگری در نظر گرفته تا میزان دما و مصرف برق را نمایش دهد. کولر گازی تروپیکال 30000 با قدرت پرتاب باد  11 متر و چرخش باد در جهات مختلف می‌تواند به ‌راحتی فضایی با مساحت 22متر مربع را پوشش دهد. کولر گازی اسنوا ازمحصولات پرقدرت داخلی است که در حالت سرمایشی 1330 وات و گرمایشی 1700 وات توان مصرفی دارد و با قیمتی حدود 4  میلیون و500هزار تومان در بازار اصفهان عرضه می‌شود.

 

 

ارزان‌ترین: در خصوص ارزان ترین کولرگازی اسنوا نیز باید به مدل SS-12BHCH با توان 12000 اشاره کرد که دارای بازده سرمایش 3.22 و گرمایش 3.41 است. وجود فیلترهای نانو فتوکاتالیست و سیلور یون باعث می‌شود گرد و غبار و مواد حساسیت زا از هوا حذف شود و هوایی کاملا سالم و تمیز در محیط جریان پیدا کند. در ضمن این کولر گازی مجهز به سیستم پرتاب باد سه وجهی با قدرت 12 متر است. از دیگر خصوصیات این محصول باید از برچسب انرژی A و کمپرسور روتاری نام برد. اسنوا SS-12BHCH با قیمت دو میلیون تومان به همراه 18ماه گارانتی قطعات و پنج سال گارانتی کمپرسور به فروش می رساند.

 

 

 

    ایران رادیاتور
   گران‌ترین: یکی از جدید‌ترین محصولات شرکت ایران رادیاتور کولرگازی دوتیکه مدل IAC-30CH/A است. این دستگاه مانند محصولات اسنوا، در دسته کولرهای گازی‌ قرار می ‌گیرد که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش هستند. کولرگازی ایران رادیاتور ظرفیتی معادل 30000 BTU/hr دارد و توان مصرفی آن در حالت سرما 2800  وگرما 3150 است. این مدل از سیستم  پاک‌ کنندگی خودکار برخوردار بوده و کاربر نیز می‌‌تواند از طریق نمایشگر  روی دستگاه، بر روند مصرف انرژی کولرگازی نظارت داشته باشد. کولر گازی  IAC-30CH/A به عنوان گران‌ترین محصول ایران رادیاتورقیمتی حدود پنج میلیون و850هزار تومان دارد.

 

 

ارزان‌ترین: کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-09CH/LF-A از دستگاه‌های اسپلیت ایرانی است. این کولر گازی ظرفیت 9000 BTU برای تغییر دمای فضاهایی تا 12مترمربع را دارد. ایران رادیاتور برای این محصول خود کمپرسور GMCC همراه با گاز R410 در نظر گرفته که کاملا با محیط زیست سازگار است و وجود اواپراتور و کندانسور باعث مقاومت آن در برابر خوردگی می‌شود. از دیگر مزایای این مدل برخورداری از نمایشگر و ریموت کنترل است که تنظیم و کنترل دستگاه را از هر فاصله ای ممکن کرده‌است. ایران رادیاتور برای این اسپلیت به عنوان ارزان‌ترین محصول خود، قیمتی حدود دو میلیون و 800هزار تومان در نظر گرفته‌است.

 

 

 

    پاکشوما
   گران‌ترین: پاکشوما سومین تولید کننده داخلی کولرهای گازی محسوب می‌شود که به تازگی از کولرگازی مدل GCP-301HCRI خود رونمایی کرده‌است. این محصول ظرفیت سرمایشی و گرمایشی تا 30000 BTU/hr دارد و کمپرسور آن از نوع اینورتری هوشمند و بی صدا بوده که هوای عاری از ذرات و غبار از دریچه خروجی بیرون می‌دهد.این محصول پاکشوما تا 10 متر قدرت پرتاب باد به همراه قابلیت کارکرد تا دمای 55 درجه سانتیگراد  دارد. این کولر گازی مجهز به سیستم نظافت خودکار، نشت یاب خودکار گاز و سیستم سرمایش سریع است. برخورداری از فیلتر قابل ‌شست ‌وشو و حالت خواب نیز از دیگر خصوصیات کاربردی این مدل به حساب می‌آید. قیمت کولر گازی پاکشوما  GCP-301HCRI در بازار اصفهان معادل  پنج میلیون تومان است.

 

 

ارزان‌ترین: کولر گازی سرد و گرم اینورتر پاکشوما مدل GC-091HCRO  با رده انرژی B در روزهای گرم و سرد تابستانی هوای معتدل و عاری از ذرات و غبار را را در فضای خانه بیرون می‌دهد. پاکشوما برای این محصول خود کمپرسور اینورتر هوشمند در نظر گرفته که موجب کاهش مصرف انرژی تا 65 درصد می‌گردد. ظرفیت سرمایش دستگاه  9000 BTU/hr بوده و دستگاه  قدرت پرتاب باد بالای دارد که در نتیجه محیط را در مدت زمان کوتاه سرد و یا گرم می‌کند. پاکشوما کولر گازی مدل GC-091HCRO خود را با قیمت ی حدود 2 میلیون تومان دربازار به فروش می‌رساند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/77181

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی