ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خبر+ خوان

تاریخ درج : یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

بازگشت نماد عصر عاشورا به گلستان شهدا
 مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از بازگشت نماد عصر عاشورا به گلستان شهدا خبر داد و گفت: نماد عصر عاشورا با الهام از  وقایع عاشورا توسط هنرمند مجسمه ساز اهل مشهد «حسن ملانوروزی» ساخته شده است. حسن موذنی در گفت و گو با ایمنا اظهارکرد: این نماد از جنس آهن به ارتفاع ۲۵۰ سانتیمتر ساخته شده  که پس از تکمیل و رونمایی سال ۹۲ در محل قطعه شهدای جان نثار گلستان شهدای اصفهان بر روی پایه ای در ابعاد
 CM ۱۸۰×۱۳۰×۱۳۰ با روکش سنگ نصب شد.وی ادامه داد: در سال ۹۵ بنا به درخواست مدیر وقت منطقه 5 شهرداری اصفهان، جابه جایی نماد عصر عاشورا و نصب آن در تقاطع محتشم کاشانی انجام شد، اما پس از گذشت دو سال بار دیگر با توجه به درخواست مردم این نماد به قطعه شهدای مفقود الاثر گلستان شهدا بازگشت و نصب شد.

 

برگزاری نمایشگاه عکس در هفته دفاع مقدس
 مدیر خانه عکاسان ایران حوزه هنری از ویژه‌برنامه‌های خانه عکاسان ایران در هفته دفاع مقدس در استان‌های سراسر کشور خبر داد. سید احسان باقری، درخصوص برنامه‌های این مرکز در ایام هفته دفاع مقدس اظهار داشت: طی همکاری‌های مستمر خانه عکاسان ایران با انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مجموعه عکسی از عکس‌های هشت سال دفاع مقدس چاپ و منتشر شده است.  این مجموعه به همت انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس چاپ شده و خانه عکاسان ایران نیز در ارائه تعدادی از عکس‌های آن همکاری داشته است. وی افزود: به این ترتیب تعدادی از عکس‌هایی که در آرشیو خانه عکاسان ایران جمع‌آوری کرده‌ایم نیز در این مجموعه به چشم می‌خورد.عکس‌هایی که خانه عکاسان ایران برای چاپ در این مجموعه ارائه داده است تاکنون دیده نشده و حاصل پیگیری‌های گوناگون و مداوم به همراه ویرایش‌های کیفیتی روی عکس‌های آرشیو است.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/81430

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی