ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خبر + خوان

تاریخ درج : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

بازداشت هفت سرکرده داعش در جنوب موصل
سخنگوی فرماندهی عملیـــات نینــوا از بازداشت هفت نفر از سرکردگان برجسته داعش در جنوب موصل خبر داد. به گزارش النشره، «محمد الجبوری» اعلام کرد که نیروهای امنیتی با همکاری نیروهای محلی در منطقه «حمام العلیل» واقع در جنوب موصل هفت نفر از سرکردگان داعش را بازداشت کرده و به مقر فرماندهی عملیات نینوا بردند.وی در ادامه افزود: این اشخـــاص گروهکـــی را تشکیل داده بودند که احکام اعدام بیش از 200 تن از شهروندان عراقی را در منطقه «حمام العلیل» صادر کرده‌ بود.جبوری همچنین تاکید کرد: ما از تمام کسانی که به نوعی از این گروهک تروریستی آسیب دیده‌اند می‌خواهیم تا علیه آنها شکایت کنند.

 

 

کشف یک گور دسته جمعی متشکل از 70 جسد
رســـانه‌هــــای عراقــــی گزارش دادند که نیرو‌های این کشور یک گور دسته جمعی متشکل از 70 جسد را در جنوب موصل کشف کردند. به گزارش دفاع پرس گفته می‌شود که این 70 جسد متعلق به غیرنظامیان و نیرو‌های امنیتی است که به دست عناصر داعش در روستای عذبه اعدام شده‌اند.ماه گذشته نیز پلیس عراق از کشف یک گور دسته‌جمعی در غرب موصل خبر داد که در آن جنازه 20 زن با آثار شکنجه بر روی اجساد آنان یافت شده است.اواخر ماه ژانویه یکی از نمایندگان مجلس عراق اعلام کرد که هنوز چهار هزار جنازه در زیر آوار موصل قدیم باقی مانده است..

 

 

 اسرائیل مسئول تنش علیه نوار غزه است
جنبش حماس رژیم صهیونیستی را مسئول نتایج اقدامات تنش آمیز جدید این رژیم علیه نوار غزه دانست و بر پیمان خود برای دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد.  به گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس در سخنانی مطبوعاتی گفت: اشغالگران مسئول تنش آفرینی مداوم خود علیه مردم و مقاومت ما در نوار غزه هستند. وی افزود: گسترده حملات تجاوزگرانه اشغالگران به تعداد زیادی از مواضع مقاومت بیانگر مقاصد آنها برای تنش آفرینی و برهم زدن فضای موجود است بنابراین باید بدانند که آنها طرف متجاوز هستند. برهوم تاکید کرد: مقاومت فلسطین از وظیفه خود در محافظت از ملت خود دست بر نخواهد داشت و با مسئولیت کامل به دفاع از آنها و مقابله با هرگونه تجاوزگری اقدام خواهد کرد.جنگنده های رژیم صهیونیستی و واحدهای توپخانه این رژیم شنبه شب به نوار غزه حمله کردند که تاکنون پیکرهای دو جوان شهید از زیر آوار بیرون آورده شده و دو نفر دیگر نیز زخمی شده اند.در مقابل، واحـــد پدافنـــد گـــردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس نیز به سمت جنگنده‌های متجاوز آتش گشود.

 

 

تجمع فعالان بحرینی در مونیخ
گروهی از فعالان بحرینی در برابر هتل محل برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ تجمع کــــرده و جنایات آل سعــــود و آل خلیفه در یمن و بحرین را محکوم کردند. به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره تجمع کنندگان تصاویر و پلاکاردهایی را در دست داشتند و خواهان توقــــف تجـــاوزگری عربستان با مشارکت رژیم بحرین علیه یمن شدند.حاضران در تجمع در محکومیت تجاوزگری ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی عربستان به یمن شعار دادند. آنها همچنین علیه رژیم آل خلیفـــه در بحرین و جنایاتش شعار داده و از کشورهای غربی خواستند تا حمایت خود از رژیم های عربستان و بحرین به ویژه حمایت تسلیحاتی خود را متوقف کنند.شرکت کنندگان در تجمع تاکید کردند که رژیم آل سعود و رژیم آل خلیفه جنایت های ضد بشری مرتکب می شوند و حقوق بشر را به طور گسترده نقض می کنند.آنها تصاویر و پلاکاردهایی را در دست داشتند و خواهان توقف تجاوزگری عربستان با مشارکت رژیم بحرین علیه یمن شدند. حاضران در تجمع در محکومیت تجاوزگری ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی عربستان به یمن شعار دادند.آنها همچنین علیه رژیم آل خلیفه در بحرین و جنایاتش شعار داده و از کشورهای غربی خواستند تا حمایت خود از رژیم های عربستان و بحرین به ویــــژه حمـــایــــت تسلیحـــاتــی خود را متوقف کنند. شرکت کنندگان در تجمع تاکید کردند که رژیم آل سعود و رژیم آل خلیفه جنایت های ضد بشری مرتکب می شوند و حقوق بشر را به طور گسترده نقض می‌کنند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/68858

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی