ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

خبر‌ + روز

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

چراغ سبز بهارستان به احیای سازمان جوانان

 

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به رأی موافق کمیسیون اجتماعی مجلس به طرح احیای سازمان جوانان گفت: امیدواریم نمایندگان در صحن علنی مجلس نیز با همین جدیت به این طرح رای دهند. 

به گزارش ایسنا، محمد مهدی تندگویان در مراسم رونمایی از طرح های اشتغال‌زایی حوزه جوانان اظهار کرد:  رسالت معاونت جوانان اشتغال‌زایی مستقیم برای جوانان نیست، اما از سال گذشته نسبت به ایجاد اشتغال مستقیم اقدام کردیم. وی با بیان اینکه در دو سال اخیر اعتبارات حوزه جوانان افزایش سه برابری داشت، تصریح کرد: با این وجود از نمایندگان می‌خواهیم نسبت به افزایش اعتبارات این حوزه توجه داشته باشند.

تندگویان با بیان اینکه در مدل اشتغال زایی اخیر به تشکل‌ها فراخوان دادیم تا طرح‌هایشان را به ادارات ورزش و جوانان استان‌ها تحویل دهند،  خاطرنشان کرد: این طرح‌ها پایش شده و در صورت پایداری و درآمدزایی به صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت معرفی شدند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: از سال گذشته تا ابتدای امسال، ۱۳۰ میلیارد تومان از طریق این صندوق به طرح‌های جوانان وام پرداخت شده است.

به گفته تندگویان، مدل پرداخت صندوق کارآفرینی امید با بازپرداخت 4 درصد و بانک رسالت با بازپرداخت ۲درصد بوده است. این وام‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و در برخی از طرح ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان هستند.

تندگویان در ادامه از افتتاح طرح‌های کارآفرینی استان‌های اصفهان، فارس، سیستان بلوچستان، کرمان، کرمانشاه خبر داد و گفت: مجموع افراد شاغل شده با این طرح‌ها 2000 نفر به شکل مستقیم در سراسر کشور بوده است. 

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان  از برگزاری 9000 برنامه به مناسبت هفته جوان در شهرها و روستاهای مختلف در کشور خبر داد. وی به حادثه سیل و اقدامات جوانان در کمک و امدادرسانی به سیل‌زدگان اشاره و اظهار کرد: با دستور وزیر ورزش و جوانان، رویکرد برنامه‌های امسال هفته جوان،  کمک به  سیل‌زدگان کشور است. کمک‌های زیادی از سوی جوانان جمع‌آوری شده و همچنین از نیروهای متخصص حوزه جوانان نیز ثبت نام شده تا به مناطق اعزام شوند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه از روز دوم فروردین تشکل‌های جوانان در مناطق سیل‌زده حضور داشتند، تأکید کرد: تا دو هفته آینده نیز دفاتر مشاوره وزارت ورزش و جوانان در مناطق فعال می‌شوند تا نسبت به ارائه خدمات به سیل زدگان اقدام کنند.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/93017

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی