ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

حلقه حفاظتی، یک ابرپروژه ماندگار و یک طرح فراشهری و ملی است

تاریخ درج : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

شهردار اصفهان گفت: بسیاری از مشکلاتی که در ملاقات مردمی داریم، به آزادسازی اراضی برای اجرای طرح‌ها برمی‌گردد؛ آزادسازی نیاز به همکاری مردم دارد و از مردم خواهش می‌کنم هرجا قرار است طرحی اجرا شود و تلاقی با ملک افراد دارد با شهرداری تعامل کنند. باوجود همه این مشکلات، از مردم منطقه 10، 14 و 15 برای آزادسازی حلقه حفاظتی تشکر می‌کنم.به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با حضور در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» تصریح کرد: برای اجرای طرح حلقه حفاظتی بیش از 300 هزار مترمربع آزادسازی انجام شد که کاری سنگین برای انجام یک کار سخت بود. در این زمینه از همه همشهریان، اداره حقوقی، مناطق، معاونت مالی اقتصادی و معاونت عمران تشکر می‌کنم، اما مشارکت مردم باعث باز شدن این قفل می‌شود. آزادسازی این طرح ادامه دارد، چراکه از پل شهید سلیمانی تا آفتاب هفت کیلومتر مسیر است. 

مادی‌ها حریم دارند

او در پاسخ به یکی از شهروندان ساکن در کوچه بکتاش واقع در خیابان استانداری که از عرض کم‌گذر فرشادی و ترافیک ایجادشده گلایه داشت، اظهار کرد: طبق مصوبه کمیته انهار در سازمان پارک‌ها نمی‌توان روی مادی‌ها را پوشاند، چراکه مادی‌ها حریم دارند و باید به لحاظ بهداشتی و محیط زیستی این موضوع را رعایت کرد. شهردار اصفهان با اشاره به اینکه پوشاندن سقف مادی‌ها برای تردد ازنظر فنی با مخالفت‌هایی روبه‌رو است، گفت: در این خیابان یک راه کمکی سمت جنوب است که باید آزادسازی شود و در توسعه باند کندرو، یک‌طرف هم خانه‌های مردم است که باید این موضوع پیگیری شود و به‌صورت ویژه پیش رود. نوروزی در پاسخ به شهروندی هم که از وضعیت خیابان مفت آباد و حجتیه گلایه کرد، گفت: تأکید ما در این دوره مدیریت شهری بر عدالت فضایی و توزیع عادلانه خدمات است و بیشترین خدمات در دوره ما در مناطق کمتربرخوردار ارائه‌شده است. او ادامه داد: خیابان حجتیه یک طرح مشترک بین دولت، شهرداری و مردم دارد و بخشی از زمین‌ها برای این کار خریداری شده است. 

مشخص‌کردن ساعات کار مشاغل مزاحم

شهردار اصفهان درباره ساماندهی مشاغل مزاحم در خیابان حجتیه گفت: بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها، کمیسیونی تشکیل و به این موضوعات رسیدگی می‌شود. این کمیسیون 60 پرونده را بررسی کرده و برای 20 پرونده ساعت کار برخی مشاغل مزاحم را تعیین کرده است، برخی پرونده‌ها هم در دست بررسی است. او بیان کرد: دیوار بلندی در خیابان شهید لاوی بود که شهروندان همت‌آباد تقاضای حذف آن را داشتند. ما هم تصمیم گرفتیم آن را حذف کنیم و درنهایت با تخریب این دیوار بتنی، نرده جایگزین شد. اگر چنین مسائلی در منطقه وجود دارد که من در جریان نیستم، می‌توانند به محل افتتاح پروژه‌های منطقه 6 بیایند و آن‌ها را مطرح کنند. شهردار اصفهان درباره جاده خاکی وسط خیابان امام خمینی که با تردد خودروها موجب آزار برای مغازه‌داران می‌شود، گفت: درگذشته قرار بود در این بخش خط بی‌آرتی احداث شود که با آن مخالفت شد. درمجموع برای این بخش بحث‌های مختلفی شده و این خیابان هم در چند منطقه 11،2،8 و 12 واقع‌شده و چند متولی دارد، اما معاونت حمل‌ونقل متولی بی آرتی است. نوروزی افزود: زیر پل مساحت‌های بزرگ‌تری است که شن‌ریزی شده و شهروندان خودرو پارک می‌کنند و این کار هم این باعث گردوخاک می‌شود. در همین راستا معاون حمل‌ونقل شهرداری و شهرداران منطقه 11، 2، 8، 12 باید جلسه‌ای تشکیل دهند و تعیین تکلیف کنند تا مشکل مرتفع شود.

تدوین طرح جدید برای صحرای پرتمان

او درباره بلاتکلیفی طرح زمین‌های پرتمان در خیابان رزمندگان هم که مورد سؤال یکی از شهروندان بود، اظهار کرد: این موضوع، مشکلی چندین ساله است و حل آن ساده نیست؛ نیاز به بسیج همگانی از مدیریت استان و مدیریت شهری و مردم دارد. شهردار اصفهان ادامه داد: این زمین‌ها در گستره طرح‌های ویژه است و برای شهر، فریز و ذخیره‌شده اما نباید موجب تضییع حقوق ساکنان شود، چراکه این زمین‌ها 95 هکتار است و صحرای بزرگی را شامل می‌شود.نوروزی افزود: زمین‌های پرتمان طی دهه 70 در طرح تفصیلی مصوبه‌ای داشته و چندی پیش در کمیسیون عمران چندین جلسه گذاشته شد و در کمیسیون تلفیق نیز به‌صورت جدی در این موردبحث و قرار شد؛ مشاور جدید برای طرح گرفته شود تا مسئله حل شود. او بیان کرد: یکی از مشکلات ما در این بخش این است که اسناد مالکیت زمین‌ها شش‌دانگ نیست و چندین مالک دارد یا در برخی موارد دارای چندین قولنامه است؛ اما نباید این مشکلات باعث توقف حل مسئله شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110569

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی