ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

حاج‌قاسم حزبی نبود انقلابی بود

تاریخ درج : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
سخنرانی فرمانده دانشکده امنیت دانشگاه امام‌حسین(ع) در دانشگاه هنر اصفهان

سمیه مصور/خبرنگار

مــراســم یــادبــود ســردار سپهبد شـــهــید حـــاج قاسم سلیمانی با سخنرانی سردار مهدی صباغ، رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران و هم‌رزم شهید سلیمانی، در دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد. در این مراسم که مسئولان،  دانشجویان،  استادان و کارکنان دانشگاه هنر اصفهان حضور   داشتند، رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین (ع) با ابراز خرسندی از اینکه توفیق زندگی و کار با اصفهانی را داشته است، تاکید کرد: «هر بار به اصفهان می‌آیم با حاج حسین، حاج احمد، شهید ردانی پور و میثمی( شهدای اصفهانی) بیعت می‌کنم.»سردار صباغ با بیان اینکه یقین دارد که حاج قاسم در این مجلس حضور دارد؛ زیرا این موضوع را از نزدیک در زمان دفاع مقدس حس کرده است، بیان داشت: «با یاد شهدا آرامش پیدا می‌کنیم و بدون شهدا محاسبات ما جواب نمی‌دهد.»او با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی چند هنر داشته و در دانشگاه هنر از هنرهای او باید گفت، به بیان خاطره‌ای از دیدارش با حاج قاسم در مراسم میثاق پاسداری که در دانشگاه افسری امام حسین(ع) برگزار شد، پرداخت که در آن از رفاقت نزدیک شهید زین الدین و شهید سلیمانی و همچنین رشادت‌های لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس صحبت شد.

 خاطره ای از شهید زین الدین

سردار صباغ همچنین به شرح گفتاری از شهید سلیمانی در خصوص شهید زین‌الدین پرداخت و به نقل از سردار مقاومت اظهار داشت: «شهید زین الدین را در خواب دیدم. از او درباره وضعیتش بعد از شهادت پرسیدم که در جواب گفت: ما که شهید نشده‌ایم هر جا تو بوده‌ای از یمن، فلسطین، لبنان وسوریه همراهت بوده‌ایم. در تمام جلسات با تو هستیم. به کمک شما می‌آییم. راهنمایی و  بر کارتان نظارت می‌کنیم.به او گفتم اگر راست می‌گویی یک خط برای من در این رابطه بنویس، خودکار را برداشت و نوشت: این‌جانب سید مهدی زین‌الدین در تمامی عملیات‌ها و در تمامی مشکلات و گرفتاری‌ها پا به پای شما می‌آییم و به شما کمک می‌کنیم و امضا کرد: سید مهدی زین‌الدین. گفتم تو که سید نیستی، چرا می‌نویسی سید؟ گفت: آخرین گلوله‌ای که به من خورد و جان به جان تسلیم کردم. سرم به زمین نیامده بود که مادرم بی بی دو عالم، فاطمه زهرا(س) آن را به زانو گرفت و به من کنیه سیادت داد.» 

 ویژگی های شهید سلیمانی

رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حـــســیــن(ع) در ادامه به ویژگی‌های مدیریتی شهید سلیمانی که باعث ثبات محور مقاومت در منطقه شد، اشاره کرد و بیان داشت:« اگر می‌خواهید حاج قاسم را بشناسید و بدانید چه کار تاثیرگذاری در منطقه انجام داده است، باید پشت پرده حضور داعش و ماهیت این گروه تروریستی را بشناسید.» سردار صباغ عنوان کرد: «داعشی‌ها همان کسانی بودند که با به‌کارگیری تاکتیک رعب تلاش کردند کارشان را در منطقه پیش ببرند و البته در جاهایی هم موفق بودند. آنها همان گروهی هستند که سر می‌بریدند، آدم آتش می‌زدند و شکم زن باردار را پاره می‌کردند.»او ادامه داد: «باید بدانیم که داعشی‌ها را چه کسانی تربیت کردند. افراد این گروه در کشورهای عربستان، ترکیه، بریتانیا، اسرائیل و آمریکا آموزش دیدند و تکنیک و تاکتیک یاد گرفتند؛ همان کشورهایی که ادعای مبارزه با اینها را داشتند، اما آمدند حاج قاسم، سردار مبارزه با داعش را ترور کردند.»

 کدام مبانی معرفتی حاج قاسم ساز است؟

هم‌رزم شهید سلیمانی با بیان اینکه دانشجویان باید در دانشگاه که محل گفت وگو و تبادل تفکر و اندیشه است علت این مسائل را به‌درستی بررسی کنند، گفت: «باید بدانیم که بزرگ‌ترین مسئله‌ای که انقلاب ما را تهدید می‌کند چیست؟ دشمن امروز مبانی معرفتی ما را هدف گرفته است. باید مبانی معرفتی‌مان را بشناسیم، همان مبانی که حاج قاسم و حاج قاسم‌ها را تربیت کرده است.» رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام‌حسین (ع) با اشاره به اینکه عدالت، انسانیت و اسلامیت مبانی شناختی و معرفتی ماست، افزود: «شما باید در دانشگاه با مبانی معرفتی حاج‌قاسم آشنا بشوید. مبانی شناختی حاج‌قاسم انقلاب اسلامی است. حاج‌قاسم فردی انقلابی بود. حاج قاسم حزبی نبود. حاج‌قاسم دگر اندیش نبود؛ هم اندیش بود. حاج قاسم با انقلاب و محور مقاومت هم‌گرا بود.»

خون شهید خون توحیدی است

سردار صباغ در ادامه به مراسم تشییع میلیونی شهید سلیمانی در شهرهای مختلف کشور اشاره کرد و گفت: «چرا زمانی که قاسم سلیمانی شهید می‌شود، مردم در تشییع پیکر او احساس افتخار، غرور و سرافرازی می‌کنند؟ چه چیزی باعث می‌شود که خون این شهید این مسائل را رقم بزند؟ چون خون شهید خون توحیدی است. خون توحیدی یعنی چه؟ یعنی خون ثاراللهی است؛ یعنی خون خود خداست که به زمین ریخته می‌شود. هر شهیدی که به زمین بیفتد سرش در دامن حضرت زهرا(س) قرار می‌گیرد.»

 دشمن از تفکر حاج قاسم می ترسد

او با بیان اینکه دشمن از تفکر حاج قاسم می‌ترسد، تصریح کرد: «باید بدانیم که تفکر حاج قاسم یعنی سیره و سنت نبوی. حکومت علوی یعنی قرار گیری در امتداد عاشورا. انقلاب ما انقلاب عاشورایی است و ما حسینی هستیم.»  سردار صباغ با بیان اینکه امروز کسانی که خودشان را محب حاج قاسم می‌دانند باید در دانشگاه راه این شهید را بروند، ادامه داد: «مقام معظم رهبری چگونگی قرارگیری در این مسیر را به ما نشان دادند. ولی‌فقیه در خطبه‌های نمازجمعه بعد از شهادت حاج قاسم راه را برای ما مشخص کردند. ایشان فرمودند: صبار شکور؛ یعنی بروید توانمند بشوید.» هم‌رزم شهید سلیمانی تصریح کرد: «دانشجویی پیرو خط حاج قاسم است که درس بخواند. در تمامی جبهه‌ها فعال باشد، نه فقط جبهه علم، نه فقط جبهه تخصصی رشته خودش. امروز باید در تمامی صحنه‌ها حضور داشته باشیم.» او با طرح این پرسش که بسیجی یعنی چه، یادآور شد: «هرکس تفکر انقلابی دارد و نظام جمهوری اسلامی را قبول دارد، بسیجی است. بسیجی به لباس و یونیفرم نیست. وقتی نگاهمان این شد، باید پای این انقلاب و پای پاسداشت خون شهدا بایستیم.»رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام ‌حسین (ع) متذکر شد: «سردار سلیمانی، همواره آرزوی شهادت می‌کرد و به دوستان شهیدش متوسل می‌شد. بدانید موشک و ناو قدرت ما نیست. تکنولوژی‌های نظری و ارسال فضاپیما به هوا قدرت نیست. مواظب باشید مــحــتــاطتــان نکنــنــد. مــن مــی‌گویــم که در جبهه علم دستاوردهای بالا داشته‌ایم، کشور ما در علوم نظری کم ندارد و در تمامی مبانی و اصول رشد کرده‌ایم.» او با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب خون شهداست، بیان داشت: «ما معتقدیم هم اکنون به فرهنگ ما تعرض می‌شود. امروز جبهه ما خرمشهر نیست. امروز جنگ ما جنگ رسانه‌ای است و در این جبهه باید بجنگیم. امروز جنگ نرم است. امروز روی ذهن جوانان ما کار می‌کنند و برای همین جوان ما باید قوی و پرشوکت باشد.»سردار صباغ با اشاره به اینکه دشمن با تفکر و اندیشه ما  کار دارد، یادآور شد: «این آرمان‌های شهداست که ما را در صحنه نگه داشته است. نباید دل به موشک و هواپیما ببندیم. آرمان‌ها و ارزش‌های شهداست که سبب شده در مقابل دشمن سینه سپر کنیم و نهراسیم.»  به گفته او، تفکر شهدا هم مبانی معرفتی حضرت امام است و باید انقلابمان را دوست داشته باشیم. باید برای این انقلاب فعال باشیم و بنا به وصیت شهدا باید پای رهبری بایستیم. پیش از سخنان سردار صباغ، دکتر نصر اصفهانی رئیس دانشگاه هنر اصفهان . حجت الاسلام ابطحی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه در سخنان کوتاهی، با اشاره به خصوصیات شخصیتی و دلایل محبوبیت سردار سلیمانی، بر ادامه راه آن سردار سرافزار توسط دانشجویان تاکید کردند.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/107141

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی