ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

تقاطع غیرهمسطح نصف جهان كلنگ زنی می شود

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
مظفر: 1220 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده است

عملیات احداث مجموعه پل های تقاطع غیر همسطح نصف جهان با پیش بینی 1220 میلیارد ریال اعتبار آغاز می شود. 

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پنجشنبه هفته جاری (29 فروردین ماه) این پروژه كلنگ زنی می شود، گفت: با احداث تقاطع غیر همسطح نصف جهان، یک و نیم کیلومتر از حلقه ترافیکی شهر اصفهان است که در محدوده منطقه 15 شهر اصفهان کامل خواهد شد.   

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایرج مظفر اظهار کرد: مساحت این طرح 260 هزار مترمربع است که در منطقه 15 شهر اصفهان اجرایی خواهد شد و می تواند به عنوان عامل مهمی در توسعه منطقه به شمار آید.   

وی با بیان اینکه این طرح دارای پنج پل است که طول پل اول 495 متر و طول پل های دوم، سوم و چهارم 500 متر و طول پل پنجم 130 متر است، گفت: طول حلقه حفاظتی در این محدوده یک و نیم کیلومتر است که دارای سه هزار و 500 متر مسیر تندرو شامل رفت و برگشت است. عرض کل پل نیز در سه تیپ 18، 16 و 14.2 متر خواهد بود.   

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پروژه مجموعه پل های تقاطع غیر همسطح نصف‌جهان دارای یک هزار و 400 متر مسیر کندرو است، افزود: این طرح همچنین دارای 53 هزار مترمربع فضای سبز و 153 هزار مترمربع مساحت آسفالت است. 

وی با بیان اینکه اجرای این طرح نیاز به 17 هکتار آزادسازی دارد، اظهار کرد: هزینه اجرایی پروژه مجموعه پل‌های تقاطع غیر همسطح نصف جهان 980 میلیارد ریال پیش بینی شده است.   

مظفر ادامه داد: هزینه آزاد سازی این طرح 240میلیارد ریال برآورد شده است که در مجموع، همه هزینه‌های طرح مجموعه پل های تقاطع غیر همسطح نصف‌جهان یک هزار و 220 میلیارد ریال خواهد بود. وی با اشاره به اینکه مدت زمان اجرای این طرح هم 20 ماه برآورد شده است، تصریح کرد: هدف از اجرای حلقه حفاظتی شرق اصفهان، کاهش ترافیک در مبادی ورودی شهر از طریق توزیع ترافیک به مسیر رینگ حفاظتی، تامین ترافیک ایمن، راحت، سریع و ارزان در کلانشهر اصفهان و حذف ترافیک سنگین از داخل شهر و کاهش بار ترافیکی از قسمت های مرکزی شهر است. همچنین جهت ساماندهی یکی از ورودی‌های شرقی اصفهان، طرح ویژه ای با معماری خاص پیش‌بینی شده است. 

گفتنی است  با این طرح بزرگ ترین پل شرق اصفهان در این منطقه ساخته خواهد شد و آن طور كه مدیران شهری وعده داده اند، تلاش می شود با دو شیفته کردن کار، هر چه سریع تر نهایی شود.    

url : http://www.isfahanziba.ir/node/92993

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی