ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

تجربه لذیذ ارزانی در هاستل

تاریخ درج : یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
مزایای اقامت در هاستل را بدانید

محمدهادی اولیایی / جهانگرد

اقامت در هتل‌های گران‌قیمـــــت و چندستاره که در ازای ارائه امکانات زیاد اما معمولا غیرضروری پول زیادی از شما می گیرند، کم کم دارد جایش را در میان تعداد زیادی از گردشگران دنیا به اقامت در هاستل و اقامتگاه‌ها می دهد. ضمن اینکه کیفیت سرویس‌دهی و خدمات هاستل‌ها در بسیاری از کشورها عالی و در بسیاری دیگر،  در حال بهبود جدی است. در ادامه به چند مزیت اقامت در هاستل در سفرهای خارجی که از تجربیات متعددم در سفرها به دست آورده‌ام اشاره می‌کنم تا بتوانید اقامت را در هاستل را در میان گزینه‌های اقامتی‌تان برای سفر جای دهید.

 

 

 وجود اتاق معاشرت عمومی

بیشتر هاستل ها برای راحتی بیشتر مهمانان فضای لابی و اتاق معاشرت با امکاناتی مثل تلویزیون، مجلات مختلف، مبل، کامپیوترهای متصل به اینترنت، دسترسی به قهوه و چایی در طول شبانه روز و... فراهم کرده اند و حتی گاهی بیشتر وقت مهمان‌ها در هنگام اقامت در هاستل در فضای عمومی هاستل می گذرد. پس به این نکته توجه کنید که هاستل مورد نظرتان باید از این جهت نمره بالایی داشته باشد.

 

 

نزدیکی به مرکز شهر

بیشتر هاستل های معروف در شهرهای توریستی نزدیک به مکان های دیدنی شهر ساخته شده اند و به راحتی می‌توانید با پای پیاده به نقاط مهم گردشگری شهر بروید. البته به یاد داشته باشید که باید این نکته را قبل از رزرو هاستل در نقشه چک کنید. نزدیک تر بودن مکان هاستل می‌تواند نقش مهمی در کاهش هزینه های حمل و نقل در سفرتان داشته باشد.

 

 

 لذت‌بخش‌تر شدن سفرهای جمعی

تصور کنید گروه شش نفره‌ای از کشورهای مختلف هستید که جمعی سفر می‌کنید. به جای رزرو سه اتاق دوتخته در یک هتل به‌راحتی می‌توانید شش تخت از یک اتاق شش‌تخته هاستل را رزرو کنید تا اتاق کاملا در اختیار خودتان باشد.این کار ضمن کاهش هزینه سفرتان، باعث می شود از بودن در کنار هم لذت ببرید و برای مدتی در کنار هم زندگی کنید. در این تجربه می توانید با دوستان جدیدی آشنا شوید، کنار هــــــم آشپزی کنید، در تورهای گروهی هاستل شرکت کنید، از زیبایی های ایران برای بقیــــه صحبــــت کنید و درباره زیبایی‌های کشور آنها سوال کنید و از تجربیات سفرشان به صبر و شکیبایی‌تان در هنگام تجربه سفرهـــــای گروهی اضــــــافه کنید.

 

 

تقویت زبان انگلیسی فراموش نشود!

فراموش نکنید برای داشتن یک سفر خوب در کنار مطالبی که ذکر کردم باید تسلطتان به زبان انگلیسی را تقویت کنید تا هنگام سفر به راحتی بتوانید با گردشگرهای دیگر کشورها  ارتباط برقرار کرده و در بحث های گروهی شرکت کنید. تقریبا تمام گردشگــــــرانی که در هاستل اقامت دارند و به سفرهای طولانی می‌روند به زبان انگلیسی با دیگر گردشگرها ارتباط برقرار می‌کنند و در صورتی که توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را پیدا کنید، با اعتماد به نفس بالایی که کسب خواهید کرد، تجربیاتی به دست می آورید که بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی خواهند بود.                 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/101203

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی