ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

تامل + سینما

تاریخ درج : پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 

خداحافظی علم‌الهدی با مدیریت گروه«هنر و تجربه»
جدیدترین خبرها از سازمان سینمایی حاکی از آن است که مدیریت گروه سینمایی «هنر و تجربه» تغییر می کند. به گزارش مهر، امیرحسین علم‌الهدی که گروه «هنر وتجربه» را راه اندازی و در این سال‌ها مدیریت آن را برعهده داشت پس از کش و قوس‌های فراوان در دوره ریاست محمدمهدی حیدریان بر سازمان سینمایی، از مدیریت این گروه سینمایی کنار می‌رود. در حال حاضر رایزنی‌ها برای انتخاب جایگزین علم‌الهدی ادامه دارد و گزینه جعفر صانعی مقدم از اعضای شورای سیاست‌گذاری گروه سینمایی «هنر و تجربه» به عنوان مدیر جدید این گروه سینمایی مطرح است. گروه «هنر و تجربه» در دوران ریاست حجت الله ایوبی بر سازمان سینمایی تشکیل شد و به نمایش آثار هنری و تجربی اقدام می کرد. همچنین این گروه تنها محل اکران فیلم های کوتاه و مستند است. این گروه از زمان تشکیل منتقدان و مخالفانی داشت که پس از آمدن حیدریان این مخالفت ها به سطوح مدیریتی سازمان سینمایی رفت. او خود از افرادی بود که بارها ماهیت این گروه را مورد نقد قرار داده و خواستار تغییر رویه شده بود.

 

 

عیدی، مدیر اجرایی جشنواره کودک شد
محمد عیدی، مدیر اجرایی سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان شد.به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با حکمی از سوی علیرضا رضاداد، دبیر سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، محمد عیدی، معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به‌عنوان مدیر اجرایی سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان منصوب شد. در این حکم آمده است: «با توجه به شایستگی‌ها و تجارب ارزشمند جنابعالی، به استناد توافقنامه برگزاری جشنواره و با توجه به هماهنگی به‌عمل‌آمده با شهردار محترم اصفهان، به‌موجب این حکم، به مدیریت اجرایی سی‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان منصوب می‌شوید. امید است در پرتو عنایات حضرت حق و هماهنگی‌هایی که فی‌مابین همه ارکان برگزاری در اصفهان معمول خواهید فرمود، جشنواره‌ای شایسته در شأن کودکان و نوجوانان برگزار و اهداف متعالی برگزاری جشنواره در رشد و ارتقا و اعتلای فرهنگی این گروه جامعه از طریق سینما محقق شود.» عضویت در شورای راهبردی مرکز آموزش عالی فرهنگ و هنر، تدریس در دانشگاه و مدیریت مرکز مطالعات فرهنگ‌عامه اصفهان از دیگر سوابق علمی و فرهنگی عیدی است. سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان قرار است  ۸ تا ۱۴ شهریور سال جاری برگزار شود.

 

 

 

انتخاب برترین فیلم‌های کوتاه شهروندی
از مجموع 67 فیلم کوتاه منتخب در دومین مسابقه ملی «هر شهروند، یک فیلم کوتاه»، هفت فیلم برتر انتخاب شدند. به گزارش ایمنا، رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان با اشاره به ارسال فیلم های کوتاه از سراسر کشور به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: 67 فیلم انتخاب و به مدت سه روز در هفت سالن در شهر اصفهان اکران شد.  احمد رضایی با بیان اینکه بر اساس نظر سنجی شهروندان، فیلم کوتاه «شهردار خدمتکار» (فاطمه محب محمدی)، «نصف مال من، نصف مال تو» (رامین عباس زاده) و «آب» (محمد مهدی سیـامکی) از اصفهان، «درخت مه» (عـباس آقاخانی) از تهران، «یک روز من، یک عمر او» (رضا رادپور) از مشهد، «رمپ» (سید علیرضا میراللهی) از یزد و «شهر ما، خانه ما» (رامین عباس زاده) از تبریز، به عنوان برترین فیلم‌های کوتاه انتخاب شدند، افزود: در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان به صاحبان اثر، جایزه نفیسی اهدا می شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/73657

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی