ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

با تمام وجود به علم علاقه مند باشید!

تاریخ درج : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 
برشی از مصاحبه با مهرداد صلاحی

در راستای ارج نهادن و تکریم انسان‌های فرهیخته و دانش پژوه، دکتر مهرداد صلاحی نمونه ای اندیشمند، صاحب فکر، با نگاهی آتیه ساز بر بلندای علم و دانش، صاحب تعداد زیادی از مقالات علمی و دانش محور، نفر اول کشوری در زمینه تالیف و ترجمه بیش از 80 کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب (سرای اهل قلم) معرفی می شود.

 

 

هر نویسنده ای بایک سری مشکلات روبه رو است آیاشما برای نوشتن کتاب هایتان بامشکلاتی رو به رو بوده اید؟
بله، نویسندگی با یک سری مشکلات روبه رواست، دوستان همکار می دانند نگارش و ترجمه کتاب علاوه بر حفظ امانت داری، مشغله کاری و زندگی خود را دارد. شب ها تا حدود ساعت دو بامداد با عشق و علاقه مشغول مطالعه و نگارش هستم. همچنین داشتن هزینه چاپ کتاب از جمله دغدغه های نویسنده است. تنها هدفم رشد علمی خود و فرزندان میهن اسلامیم بوده است.

 

 

 

هم اکنون روی چه طرحی کار می کنید؟
کتاب 3 جلدی طب داخلی هاریسون  2015 در 10 جلد، معاینه بالینی باربارا بیتز  2015 تک جلدی، تست بالینی آزمایشگاهی پاگانا 2015 تک جلدی ناشر انتشارات حیدری تهران را در دست مطالعه دارم تا به امید خدا ترجمه و تالیف آن را انجام دهم.

 

 

 

راهکار شما در راستای حمایت افراد مستعد در تولید علم، مقالات علمی و پژوهشی با رویکرد رفع نیازهای جامعه چیست؟
 متاسفانه آنطور که انتظار می رود از نخبگان و صاحبان فکر حمایت لازم به عمل نمی آید. تاثیر حمایت های معنوی در این عرصه به مراتب از حمایت های مالی بیشتر است. البته کمبود آن باعث مهجور ماندن و فاصله گرفتن افراد مستعد با علم خواهد شد. به نظر من هنر جاودان دانشگاه، آموزش و تمرکز عمده بر مباحث و جنبه عملی آن است . این مسئله که آموزش و تدریس توسط اساتید پژوهشگر  و با تجربه باعث جذب و ترغیب دانشجو خواهد بود، از مسائلی است که همیشه قابل تامل و توجه است.

 

 

 

به عنوان نویسنده و پژوهشگر در عرصه بهداشت و درمان برای اهل تحقیق و پژوهش، به خصوص جوانانی که می خواهند وارد این عرصه بشوند چه توصیه و پیشنهادی دارید؟
توصیه من به جوانان این است که اگر می خواهید وارد عرصه دانش پژوهی، مطالعه و تالیف و ترجمه شوید باید با تمام وجود به علم علاقه مند باشید. از مطالعه لذت ببرید، از اینکه بتوانید دانش را در فرا روی مردم قرار دهید و بینش را توسعه دهید وجد و شعف داشته باشید. این عرصه تحمل، صبر، کوشش، شایستگی ها و لیاقت های فردی و اجتماعی خویش را میطلبد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/66357

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی