ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

بازار اصفهان بی تخفيف است

تاریخ درج : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
كاهش محسوس جشنواره های فروش در پی کاهش خريداران

سعیده غفاری

 

 

تعداد جشنواره‌های فروش بازار اصفهان درهفته‌ای که گذشت کمتر از هفته‌های معمولی پاییز بود. کاهش حراج‌ها در بازار پوشاک بیشتر از سایر بازارها به چشم می‌آمد، زیرا تنها تعدادی از فروشگاه‌ها جشنواره فروش تغییر فصل خود را در طول هفته قبل نیز تمدید کردند و در مجموع خبری از حراج جدید در بازار پوشاک نبود. در مقابل شاهد برپایی جشنواره‌های فروشی در رستوران‌های اصفهان بودیم، هرچند که در مقایسه با ماه‌های قبل، تعداد آنها نیز کمتر شده بود. وضعیت جشنواره‌های فروش در مراکز سلامتی و سرگرمی نیز نابسامان بود و مشخص نیست که این شرایط تا چه زمانی در بازار اصفهان ادامه داشته باشد. با اين حال تخفيف برای استفاده از اتاق خشم با استقبال خوبی مواجه شد.

 

در خصوص کاهش رونق حراج‌ها باید گفت که بازاریان معتقدند این روزها افزایش قیمت کالاها باعث شده، کسی برای خرید پا به بازار نگذارد پس برگزاری حراج نیز فایده‌ای نخواهد داشت، زیرا افراد تمایلی برای خرید ندارند. 

 

    ترکیب جشنواره‌های فروش
در شرایطی که وضعیت فروش در بازار اصفهان چندان مناسب نیست، بیشتر جشنواره های فروش بازار متعلق به رستوران و کافی‌شاپ‌های شهر است که سهم آنها به قرار نمودار زیر است:

بر طبق اين نمودار، رستوران‌ها با برگزاری حدود نصف جشنواره‌های فروش هفته یعنی 46 درصد، صدرنشین تعداد حراج‌ها می‌شوند.  در بازار پوشاک نه تنها کمترین تعداد حراج‌های هفته بلکه کمترین حراج‌های سال برگزار شد و سهم آنها در جشنواره های فروش تنها معادل 5 درصد محاسبه شد.

 

 

    ترین‌های هفته
   بزرگ‌ترین حراج: هفته قبل در بازار پوشاک، فروشگاه جین وست طرح فروش 70%+30% را برای اعضای خود قرارداد، به این صورت که دارندگان کارت عضویت این فروشگاه با خرید 200هزار تومان پوشاک، نه تنها می توانند از تخفیف 70 درصدی استفاده کنند بلکه یک کارت هدیه 100هزار تومانی جین وست نیزبه آنها تعلق می گیرد. در آخر نیز در مراکز سرگرمی، مجموعه باغ جوان تخفیف 90 درصدی بر روی  قیمت ورودی اتاق خشم خود اعمال کرد.

   طولانی‌ترین حراج: رستوران‌های اصفهان برای دومین هفته متوالی برگزار کننده طولانی‌ترین جشنواره فروش هفته بودند. فست فود آرون که برگزار کننده این حراج بود،تا هشتم آذر بر روی منوی برگرهای خود تخفیف 43 درصدی اعمال کرد.

   جالب ترین حراج: عنوان جالب‌ترین حراج هفته نیز به جشنواره فروش تغییر فصل 70%+30%جین وست و کاهش 90 درصدی قیمت بلیت اتاق خشم مجموعه باغ‌جوان تعلق می‌گیرد. چراکه اتاق خشم برای اولین بار در ایران توسط این مجموعه راه اندازی شده است و افراد با مراجعه به این اتاق می توانند تمام عصبانیت و انرژی خود را با وسایل تعبیه شده در این محل، تخلیه کنند!   پراستقبال‌ترین حراج: طی هفته گذشته، استقبال زیادی از جشنواره‌های فروش در بازارهای مختلف اصفهان به عمل آمد. ابتدا باید به کاهش قیمت 81 درصدی قیمت مزوتراپی صورت و مو در مطب دکتررافعی اشاره کرد که افراد زیادی از تخفیف این مرکز استفاده کردند. همچنین کافه و سفره خانه رمانس تخفیف 40 درصدی بر روی قیمت منوی کباب خود داد. در آخر نیز کاهش قیمت و درعین حال جدید بودن اتاق خشم مجموعه باغ جوان، باعث تقاضای زیاد از این مجموعه شد.

 

   حراجی‌ترین منطقه شهر: وضعیت جشنواره‌های فروش طی هفته قبل نابسامان بود و فقط تعدادی از رستوران‌ها بودند که در سرتاسر اصفهان قیمت‌های خود را کاهش دادند. از این رو نــمــی تــوان عــنـــوان حراجی‌ترین منطقه شهر را به منطقه یـــا خیابان مشخصی اعطا کرد.

 

   جشنواره فروش تک کالایی
هفته گذشته، تعداد جشنواره‌های فروش تک کالایی به نسبت چند هفته قبل،افزایش یافته بود و کالاهای بیشتری به حراج گذاشته شد که در این میان سهم کالاهای دیجیتال در حراج ها بیشتر و معادل 46درصد بود. از جمله این کالاها فلش مموری هشت گیگابایت سیلیکون پاورمدل   i-seriesبود که با 21 درصد تخفیف قیمت آن از 49 به 39هزار تومان رسیده بود. سپس باید به حراج تعدادی لوازم خانگی اشاره کرد که سهم آنها در جشنواره فروش تک کالایی حدود 31 درصد محاسبه شد. برای مثال اعمال تخفیف 16 درصدی بر روی قیمت جارو برقی تکنو باعث تغییر قیمت آن از 922 به 779هزار تومان شــده بـــــود. در ادامــــه فروشگاه‌های الکتریکی نیز با به حراج گذاشتن تعدادی از لامپ های خود،موفق به کسب رتبه سوم جشنواره‌های فروش تک کالایی با سهم 15درصدی شدند.

 

 

نام مرکز    محصول/خدمات    میزان تخفیف
زیبا سرای آرایا    پاکسازی پوست    80%
مطب دکتر نیکبخت    لیزر مو    45%
فست فود چنگال    انواع شیک،دمنوش و عرقیجات    45%
هتل پارسیان عالی قاپو    بوفه صبحانه    40%
فست فود آبادان    انواع ساندویچ    40%

url : http://www.isfahanziba.ir/node/82940

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی