ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

ایران با لهستان، ژاپن و ایتالیا هم‌گروه شد

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸
شماره روزنامه: 

بعد از پایان رقابت‌های انتخابی المپیک در رشته والیبال، رقبای تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2020 هم مشخص شدند.به گزارش «ورزش سه»، با اتمام رقابت‌های انتخابی در قاره‌های مختلف، 12 تیم حاضر در مسابقات والیبال المپیک 2020 مشخص شدند. 6 تیـــــم که در مرحله اول انتخابی به عنوان صدرنشین 6گروه مجوز حضور در توکیو را کسب کرده بودند. 5 تیم هم در این مرحله به عنوان قهرمان‌های قاره خود راهی المپیک شدند که جمع آنها با ژاپن میزبان به 12 تیم می‌رسد. ژاپن (میزبان)، برزیل، آمریکا، ایتالیا، لهستان، روسیه و آرژانتین، ایران، تونس، فرانسه، کانادا و ونزوئلا 12تیم حاضر در مسابقات والیبال المپیک در گروه مردان هستند که در فاصله 6 ماه مانده تا شروع این رقابت‌ها و بر اساس رنکینگ رقبای خود را شناخته‌اند.مثل دوره قبلی که 12 تیم در 2 گروه 6 تیمی تقسیم شدند، ‌این بار هم بر اساس آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال تیم ها در فرمول اعلام شده قرار می‌گیرند و در 2 گروه تقسیم می‌شوند.

 گروه A: ژاپن - لهستان - ایتالیا - کانادا - ایران - ونزوئلا

گروه B: برزیل - آمریکا - روسیه - آرژانتین - فرانسه- تونس

 از هر گروه 4 تیم به مرحله یک چهارم نهایی می رسند و به صورت ضربدری با حریفان خود در گروه مقابل بازی خواهند کرد. در دوره قبلی هم ایران از گروه خود صعود کرد، اما در یک چهارم نهایی شکست خورد، اما این بار کولاکوویچ و تیمش امیدوار به صعود به نیمه نهایی هستند. با توجه به گروه بندی صورت گرفته می‌توان گفت ایران با قرعه مناسبی روبه‌رو شده و در گروه خودش حداقل توانایی شکست تیم هایی همچون ژاپن، کانادا و ونزوئلا را دارد؛ اگرچه شکست دادن ایتالیا و لهستان هم دور از دسترس نیست.

در گروه مقابل اما به جز تونس سایر تیم‌های حاضر مدعی هستند و فقط شاید آرژانتین قدرت کمتری داشته باشد.

نکته جالب اینکه در گروه A رقابت ها دو تیم آسیایی حضور دارند. ایران و ژاپن که پیش از این بارها برابر یکدیگر قرار گرفته بودند، این بار باید در مسابقات دور گروهی المپیک به مصاف هم بروند.

 لهستان تیمی است که تیم ملی والیبال ایران در دوره قبل نیز با آنها در یک گروه قرار گرفته بود؛ اتفاقی که در المپیک 2020 توکیو نیز رخ خواهد داد.

ایران در المپیک ریو دو پیـــــروزی به‌دست آورد و در صورت کسب سه برد در المپیک توکیو، رکورد شکنی خواهد کرد.

 از 4 تا تیم برتر دوره قبلی(برزیل، ایتالیا، آمریکا و روسیه) 3 تیم از آنها در یک گروه قرار گرفته اند و این موضوع نشان می دهد که ایران با قرعه مناسبی روبه‌رو شده است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/105832

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی