ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اقتصاد + روز

تاریخ درج : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸

مجوز جذب ۶۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بازار سرمایه، سال ۹۸ را با روند مناسبی آغاز کرده است، گفت: مجوز جذب ۶۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی صادر شد.

به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، فرهاد دژپسند، با تاکید بر اینکه یـکی از ضـرورت‌های رونق تولید، بــهــبــود ضــریــب بـهـره‌برداری از ظرفیت‌های موجود است، افزود: تأمین منابع را می‌توان در حوزه داخلی و خارجی و با استفاده از این ظرفیت‌ها رقم زد.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه سال گذشته سال خوبی را تجربه کرده و جهشی در شاخص‌ها داشت، ادامه داد: بازار سرمایه سال ۹۸ نیز شروع خوبی داشت، اما سهم آن در اقتصاد آنقدر که باید نیست که برای توسعه و گسترش این بازار باید برنامه ویژه طراحی شود.

 

 

صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی تاسیس می‌شودرئـیــس کــل بـانـک مـرکـزی از تـاسـیـس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی با راهبری بیمه مرکزی خبر داد.

عبدالناصر همتی با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «امروز ۲۵ فروردین ۹۸ در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع اهمیت بیمه حوادث طبیعی و ضرورت انجام همگانی آن مورد تأکید قرار گرفت.این موضوع برای من از آن جهت اهمیت بیشتری دارد که از ۱۶ سال پیش دنبال تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی بودم. در دور اول مسؤلیتم در بیمه مرکزی در سال ۸۲ موضوع تشکیل صندوق را به صورت لایحه به دولت وقت ارائه کردیم. لایحه از آن سال در رفت و برگشت بین بیمه، دولت و مجلس بود و تلاش مسؤلین وقت بعد از من در بیمه مرکزی هم به نتیجه نهایی نرسید.نهایتا در دور دوم مسؤلیت من در بیمه مرکزی در سال ۹۶ به تصویب مجلس رسید، اما به خاطر ابهاماتی که شورای محترم نگهبان در مورد بار مالی آن مطرح کرد به دولت اعاده شد و اینک با مباحث انجام شده در جلسه امروز شورای هماهنگی اقتصادی مطمئن شدم با پیگیری وزیر محترم اقتصاد و بیمه مرکزی بعد از ۱۶ سال و با توجه به حادثه خیز بودن کشورمان، این صندوق تأسیس و کار خود را با راهبری بیمه مرکزی برای خدمت رسانی به مردم شروع خواهد کرد.»

 

 

کاهش ۱۲ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران 

واردات نـفـت کره جـنـوبــی از ایــران در مارس نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافت، ولی خرید ماهانه هنوز هم بیشترین حد از زمان آغاز دوباره واردات از ایران در ژانویه است.

به گزارش رویترز، کره جنوبی یکی از بزرگ‌ترین مشتریان آسیایی ایران است که در مارس ۱,۲ میلیون تن نفت خام معادل روزانه ۲۸۴۶۳۹ بشکه از ایران وارد کرد که نسبت به ۱,۳۷ میلیون تن سال قبل کاهش داشت. این مقدار ۲۳ درصد بیشتر از فوریه بود و بیش از ۵ برابر نسبت به خرید ژانویه افزایش داشت. برای سه ماهه اول سال، واردات کره جنوبی از ایران ۲۹,۸ درصد کاهش یافت و به ۲,۴ میلیون تن معادل ۱۹۶۳۰۳ بشکه در روز رسید، در حالی که واردات از ایران طی همین دوره در سال گذشته ۳,۴۵ میلیون تن بود . کره جنوبی یکی از هشت کشوری است که در نوامبر معافیت ۶ ماهه از آمریکا گرفت و می تواند تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز نفت ایران را بخرد که بیشتر آن میعانات گازی و نفت فوق سبک است. 

 

 

مخالفت بانک مرکزی با وام ۲۸۰میلیونی مسکن

مدیر اعتبارات بانک مسکن از مخالفت بانک مرکزی با وام ۲۸۰میلیون تومانی خرید مسکن خبر داد و گفت: بر اساس سیاست‌های بانک مسکن، وام ساخت به ۱۷۰میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین، محمدحسن علمداری با اشاره به افزایش سقف وام ساخت مسکن، افزود: با توجه به سیاست‌های اعتباری بانک مسکن، وام ساخت برای سازندگان حرفه‌ای دارای صلاحیت را به 140میلیون تومان 

افزایش دادیم. وی با بیان اینکه در صورت استفاده از فناوری‌های نوین در ساخت مسکن، 170 میلیون تومان وام به سازندگان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: صلاحیت سازندگان را ادارات راه و شهرسازی و انجمن انبوه‌سازان تأیید می‌کنند.مدیر اعتبارات بانک مسکن با ابراز اینکه سیاست‌های اعتباری بانک به شعب ابلاغ شده است، میزان سود تسهیلات جدید ساخت را 18 درصد اعلام کرد و ادامه داد: پیش از این وام ساخت 90 و 110 میلیون تومان (در صورت استفاده از فناوری‌های نوین) بود. 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/92986

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی