ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اقتصاد استان

تاریخ درج : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های موثر میان اتاق بازرگانی و دانشگاه هنر اصفهان 

تفاهم‌نامه همکاری‌های موثر بین اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه هنر درراستای توسعه فعالیت‌ها در زمینه اقتصاد شهری و  توسعه فرهنگی استان امضا شد.  مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه اصفهان صنعتی امروز، شهری با سابقه درخشان و پیشینه هنری و فرهنگی بسیار ارزشمند  است، افزود: ریشه فرهنگی اصفهان به‌ واسطه صنعتی و مهاجر پذیری با هجمه ای روبه‌رو شده که به موقع برای رفع آن چاره‌اندیشی نشده است. او این عارضه را در شکل شهر مشهود دانست وخواستار عزم و همت جمعی برای برگرداندن اصفهان به جایگاه اصلی خود شد. گلشیرازی خواستار تغییر بنیادی مدل‌های رفتاری در حوزه هنر شد و توجه به اقتصاد شهری و بازاریابی اجتماعی را جزو وظایف و رویکردهای اتاق‌های نسل سوم دانست و تصریح کرد: اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت خود این مهم را در دستور کار قرار داده است. در ادامه، رضا نصر اصفهانی، رئیس دانشگاه هنر با تاکید بر ضرورت توجه به راهبرد اقتصادی  شهر، کمک به احیای شهر را جزو رسالت‌های اجتماعی اتاق بازرگانی دانست و افزود: ایجاد اتاق فکر اقتصاد شهری جزو ضروریات امروز اصفهان است. او همچنین از اعلام آمادگی دانشگاه هنر برای تغییر شرح درس‌ها به‌منظور کمک به اقتصاد شهری خبر داد. رئیس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه اقتصاد هنر، اقتصادی پاک، خلاق و پربازده است، افزود: ارائه نقشه راه به هنرمندان برای اینکه بدانند چه محصولی را چگونه تولید کنند در کمک به اقتصاد اصفهان بسیار موثر است. 

 

 آغاز پرورش 21 تیم شتاب‌دهنده صادرات در اتاق بازرگانی اصفهان 

استاندار اصفهان گفت: امروز نیازمند اندیشه نو در راستای جذب بازارهای خارجی هستیم و فراهم سازی زیرساخت‌های صادراتی بیشتر به معنای اشتغال، توسعه و تولید بیشتر و فراهم شدن زمینه‌های توسعه پایدار است.

به گزارش روابط‌عمومی‌اتاق بازرگانی اصفهان، عباس رضایی در مراسم افتتاحیه نخستین شتاب‌دهنده صادرات استان اصفهان که در اتاق اصفهان برگزار شد، افزود: تغییر مدیریت سنتی به مدیریت مدرن، به افزایش صادرات منجر می‌شود.او تاکید کرد: پیشبرد اهداف در زمان کنونی به دانش روز نیاز دارد؛ زیرا در دنیای امروز با دیدگاه‌های سنتی نمی‌توان مدیریت کرد؛ از این رو، رویکرد نوین اتاق بازرگانی درحوزه صادرات بسیار حائز اهمیت است. استاندار اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت‌های خوبی برای توسعه صادرات اصفهان فراهم شده است، راه‌اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران و کارگو ترمینال فرودگاه  شهید بهشتی اصفهان را از جمله این پتانسیل‌ها دانست. رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این آیین گفت: برای رقم زدن دوران فراصنعتی اصفهان، راهی به‌جز توجه ویژه به حوزه خدمات نداریم و تشکیل شرکت‌های خدماتی، به ویژه شرکت‌های مدیریت صادرات شاخه‌ای از این حوزه است.مسعود گلشیرازی افزود: به همین جهت اتاق بازرگانی اصفهان فعالیت‌هایی را که به رونق کسب و کار اعضا و رونق سرانه درآمد مردم منجر شود، در دستور کار خود قرار داده است.او ضمن ابراز نارضایتی از آمار صادرات استان اصفهان، رفع این ضعف را نیازمند برنامه ریزی دقیق دانست و تصریح کرد: رویداد ماراتن صادرات و راه اندازی شتاب دهنده‌های صادراتی با هدف استعدادیابی تجاری و کمک به بهبود وضعیت صادرات استان انجام شده است. در ادامه فرشته امینی، عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان، با بیان اینکه برای ایجاد این شتاب‌دهنده یک سال برنامه‌ریزی شده است، افزود: این اقدام با فرایند حرفه ای دنبال خواهد شد. او از شرکت 180 تیم برای ورود به شتاب‌دهنده و در نهایت انتخاب 21 تیم خبر داد و گفت: برای توانمندسازی هرچه بیشتر تیم‌ها، برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی با همراهی پشتیبانانی برای هر خوشه برگزار می‌شود. احسان شهیر، مدیر توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان، نیز در این آیین شتاب‌دهنده صادرات را یکی از اجزای مدیریت توسعه کسب و کار عنوان و تصریح کرد: شرکت‌های کوچک و متوسط به دلیل چابکی و پتانسیل‌های ویژه جزو اولویت‌های اتاق بازرگانی اصفهان هستند و در نظر داریم از ظرفیت‌های ایجاد شده در شتاب‌دهنده‌های صادراتی برای توانمندسازی هرچه بیشتر این شرکت‌ها استفاده کنیم. او ایجاد شتاب دهنده‌های صادرات، بازاریابی و فروش و تجارت الکترونیک را راهی برای توانمندسازی افراد در این زمینه‌ها دانست. 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/106351

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی