ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اشتباهات رایج در سرمایه گذاری

تاریخ درج : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
شماره روزنامه: 

ترجمه: نسیم فتحی پور

بـــازار ســهـــام بــه عــنــوان یکی از جذاب‌ترین گزینه ها برای افرادی است که سرمایه گذاری را تازه آغاز کرده اند. به نظر این افراد تغییرات و نوسانات این بازار بسیار هیجان انگیز و وسوسه برانگیز است.اما بهتر است قبل از ورود به این بازار و قرار دادن پول در این بازار به نکات مهم و غیرقابل پیش بینی هم توجه داشت.از جمله اشتباهات رایج در این مسیر عبارت اند از: 

 

   سرمایه گذاری بدون برنامه ریزی: اگر قصد ورود به بازار سهام را دارید بهتر است برنامه ای کاملا مشخص داشته باشید. برای مثال تصمیم بگیرید در سال بعد هزار دلار عایدی ازبازار داشته باشید تا با استفاده از آن اتومبیل بخریدیا ۵۰۰ دلار عایدی را برای دوران بازنشستگی سپرده کنید. برنامه ریزی برای این کار راهم در اولویت برای ورود به بازار سرمایه قرار دهید.

 

 

    خرید سهام های داغ تازه معامله شده:
یکی از رایج ترین اشتباهات که تازه واردان به بازار سهام مرتکب می شوند خرید سهام هایی است که بازار آن اخیرا و بدون دلیل و منطق داغ شده است. از هیجانات به دور باشید و به جای تقلید کورکورانه نحوه معامله اصولی در بازار را بیاموزید.

 

 

    خرید تک سهم:برای بسیاری از تازه واردان به بازار سرمایه مفهوم سبد سرمایه گذاری ناآشنا و مبهم است. برخی افراد از خرید چندین سهم هراس دارند و به گمان اینکه ممکن است تمامی سهان هایشان باضرر همراه باشند فقط به یک سهم اکتفا می کنند. این در حالی است که خرید چندین سهم ریسک سرمایه گذاری را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

 

 

    عدم آگاهی از آنچه خریداری می شود:وارن بافت یکی از موفق ترین سرمایه گذارانی است که به شدت بر روی دانسته های خود از شرکتی که سهام آن را خریداری می کند، تاکید دارد. برای مثال وی از خرید سهام های شرکت های حوزه تکنولوژی پرهیز می کرد چون اطلاعاتی در مورد آن نداشت. اگر نمی توانید از شرکتی که سهام آن را خریده اید توضیحات کاملی به سایرین بدهید؛ یعنی خرید کورکورانه ای انجام داده اید.به عنوان آخرین مسئله در نظر داشته باشید سرمایه گذاری در بازار سهام مستلزم گذر زمان برای کسب بازدهی و بازخورد است.از بررسی روزانه قیمت سهام هایتان جدا پرهیز کنید.
منبع:gobankingrates

url : http://www.isfahanziba.ir/node/58020

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی