ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

از ورزش چه خبر؟

تاریخ درج : چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
برادران بختیاری‌زاده این‌بار در تیم ملی جوانان

بــر اســاس خــبــرهـــای رسـیــده از فدراسیون فوتبال، انتخاب سهراب بختیاری‌زاده به‌عنوان سرمربی تیم ملی جوانان نهایی شده است و با تأیید هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال این مربی جوان کار خود را در تیم جدیدش آغاز خواهد کرد.به گزارش «ورزش سه»، به نظر می‌رسد کمیته فنی سهراب بختیاری‌زاده را با چشمانی باز انتخاب کرده است، به این خاطر که سهراب بختیاری‌زاده پیش از حضور فرهاد مجیدی در تیم امید مربی این تیم بود و کمیته فنی شناخت خوبی از توانمندی‌های این مربی جوان دارد. مربی‌ای که در برهه‌ای در استقلال خوزستان هم حضور داشت، اما در ادامه مسیر جای خود را به امیر خلیفه اصل داد. تیم ملی جوانان مهر باید در مسابقات جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام جهانی در تاشکند حاضر شود. ایران در گروه نخست بازی‌ها با تیم‌های ازبکستان، کامبوج و اندونزی هم‌گروه است و در صورت صعود از گروه که قابل پیش‌بینی است برای صعود به جام جهانی باید با یکی از تیم‌های کره جنوبی، ژاپن یا عراق بازی کند. ازاین‌رو باید گفت سهراب بختیاری‌زاده کار بسیار سختی را پیش رو دارد و با انتخاب هدایت این تیم دست به یک ریسک بزرگ زده است. کمیته فنی با توجه به زمان کمی که تا شروع بازی‌ها باقی‌مانده به سهراب بختیاری زاده پیشنهاد داده که دستیاران سیروس پورموسوی حفظ شوند؛ به این خاطر که شناخت خوبی از اعضای تیم دارند و به‌طور حتم می‌توانند به سهراب در هدایت تیم ملی جوانان کمک کنند. یکی از دستیاران سیروس پورموسوی، فرشاد بختیاری‌زاده برادر سهراب است که دروازه‌بان‌ها را تمرین می‌داده. او که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد و در گذشته یکی از دروازه‌بان لیگ برتر بوده، در برهه‌ای هم به درخواست مارک ویلموتس در اردوی تیم ملی حاضر شد. در فوتبال ایران بارها شاهد حضور دو برادر در کادر فنی یک تیم بودیم. علی دایی در بیشتر تیم‌هایی که کار می‌کرده محمد دایی را همراه خود می‌برد. همچنین در پرسپولیس برانکو برادرش را به‌عنوان یکی از اعضای کادر فنی به باشگاه معرفی کرده بود. البته حکایت برادران بختیاری زاده در تیم ملی جوانان متفاوت است. فرشاد در کادر فنی تیم ملی جوانان حضور داشته واین سهراب است که به کادر فنی تیم اضافه‌شده است.با نهایی‌شـــــدن حضـــــور سهـــــراب بختیاری‌زاده به‌عنوان سرمربی تیم ملی جوانان او به‌زودی تمرینات تیم ملی جوانان را شروع خواهد کرد، به این خاطر که زمان زیادی به شروع بازی‌ها باقی نمانده است.

 

 

 

دیدار تیم ملی فوتبال ایران با ازبکستان در ۱۷ شهریور

 مهدی خراطی، رئیس دپارتمان تیم‌های ملی گفت: با توجه به اینکه بازی‌های دوستانه در «فیفادی» از ۱۰تا ۱۸ شهـــــریـــــور آغاز می‌شــــود، فدراسیون فوتبال برنامه‌ریـــــزی و رایزنی خود را برای انجام دیدارهای تدارکاتی پیگیری کرد. قرار است تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۷ شهریور) در تاشکند به مصاف تیم ملی فوتبال ازبکستان برود. او افزود: فدراسیون فوتبال در حال مذاکره با چند کشور دیگر جهت برگزاری یک دیدار دیگر در تاریخ ۱۳ شهریور است که پس از مشخص شدن تیم مربوطه، ازطریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

 

 

کمپین دروازه‌بان‌های فوتسال علیه قانون جدید فیفا

قوانین فوتسال با نظر فیفا دستخوش تغییرات زیادی شده است که از فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ برای تمام کشورها و مسابقات حرفه‌ای فوتسال لازم‌الاجرا است. یکی از این قوانین مربوط به رنگ لباس و محافظ آرنج و زانوی دروازه‌بان‌ها است. در این قانون آمده است که محافظ آرنج باید با لباس و محافظ زانو باید با شورت ورزشی همرنگ باشد. در کمپین اعتراضی دروازه‌بان‌های فوتسال جهان که بعضی از مربیان و بازیکنان فوتسال هم به آن اضافه‌شده‌اند، اصلاح این قانون به دلیل دشواری‌های فراهم کردن یک کیت همرنگ، درخواست شده است.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110516

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی