ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

از ورزش چه خبر؟

تاریخ درج : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
چرا سپاهان مقابل سایپا به سه امتیاز نرسید؟

سعید الهویی/ مربی سپاهان

تحلیل بازی برای ما دو بخش دارد. بخش اول عملکرد و کیفیتی است که در طول بازی از خودمان نشان دادیم که این موضوع با توجه به تمریناتی بود که در طول هفته انجام داده بودیم و شناختی که از شکل دفاعی تیم سایپا داشتیم و همین‌طور منطقه‌ها و فضاهایی که می‌توانست به ما برای ایجاد موقعیت کمک کند. فکر می‌کنم شکل و کیفیت بازی ما خوب بود. آمار این را نشان می‌دهد که ما لیاقت زدن دست‌کم دو گل را در جریان بازی داشتیم. بیش از سه شانس مسلم گلزنی ایجاد کردیم. کاملا روی بازی کنترل داشتیم؛ به شکلی که هم موقعیت گلزنی ایجاد کردیم و هم به حـریــف موقعیتی ندادیم. حتی یک ضدحمله هم به حریف ندادیم و فاصله بین خطوطمان خوب بود. فضاسازی‌های تیمی و گروهی به‌درستی انجام شد و دوباره تکرار می‌کنم که در آخر همه این‌ها موقعیت هم ایجاد کردیم.پس در بخش کیفی به چیزی که موردنظر آقای قلعه‌نویی بود، دست پیدا کردیم؛ ولی تحلیل بعدی نتیجه است که متأسفانه این بازی نیز مانند چند بازی دیگر در لیگ امسال باوجوداینکه کنترل خوبی بر بازی داشتیم و موقعیت‌های گلزنی ایجاد کردیم، نتوانستیم گل بزنیم. شاید بشود بخشی از آن را به بدشانسی مرتبط دانست که این موضوع خارج از کنترل ماست. درواقع بخشی را که تحت کنترل ماست، هم ازلحاظ ذهنی و هم ازلحاظ مهارتی با روش‌های تمرینی‌ای که داریم، سعی می‌کنیم بازیکنان خط هجومی را در استفاده از موقعیت‌ها توسعه دهیم. ما این آگاهی را داریم که بیشتر تیم‌ها با دفاع فشرده و حداکثری، با تمامی نفرات و در نیمه زمین خودی مقابل ما بازی می‌کنند و طبیعتا این شکل دفاع کردن فضاها را برای ما از بین می‌رود. ما از ابتدای فصل تا الان در تمرینات و جلسات فنی، همیشه بحث‌هایمان درباره فضاسازی، ایجاد فضا، استفاده از فضا و همین‌طور استفاده از موقعیت‌های گلزنی بوده است.بر اساس نمرات یک سایت معتبر ایرانی و روسـیـه‌ای، بیشترین موقعیت را نسبت به تیم‌های دیگر در طول بازی ایجاد کرده‌ایم. آمار این دو شرکت بسیار معتبر است و بر اساس آن‌ها تیم سپاهان در ایجاد موقعیت اول است؛ ولی در استفاده از موقعیت‌ها آن‌طور که باید و برای قهرمانی نیاز است، موفق نبوده‌ایم. امیدوارم بتوانیم در بازی‌های باقی‌مانده این مشکل را تا حدممکن ترمیم کنیم و در آینده تصمیمات بهتری درباره‌اش بگیریم.

 

 

 

جام‌جهانی ساندا به تعویق افتاد

 

 جام‌جهانی ساندا هر دو سال و با حضور چهار نفر برتر هر وزن مسابقات قهرمانی جهان بــرگـــزار می‌شــود. پیکـارهــای جام‌جهانی۲۰۲۰ ساندا قرار بود اوایل پاییز به میزبانی استرالیا و در شهر ملبورن برگزار شود که فدراسیون جهانی خبر تعویق این رویداد را اعلام کرد.زمان جدید این مسابقات با هماهنگی کشور میزبان و از سوی فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد. با این اوصاف همه مسابقات بین‌المللی ووشو در سال۲۰۲۰ میلادی با تعویق مواجه شد. پیش‌ازاین جام‌جهانی تالو در ژاپن، مسابقات جوانان جهان در مراکش و قهرمانی بزرگ‌سالان آسیا در هند که همگی قرار بود سال۲۰۲۰ برگزار شود، با تعویق مواجه شده بود.

 

 

 

حذف اف‌سی‌دالاس به‌علت تعدد مبتلایان

تست 10 بازیکن و یک عضو کادر فنی تیم اف‌سی‌دالاس مثبت بوده و به همین دلیل اعضای این تیم از آن زمان تحت قرنطینه هستند و از حضور در تمرین آن‌ها جلوگیری شده است. این باشگاه قبل از سفر به فلوریدا سه عضو با تست مثبت داشت و مشخص نیست که آیا آن دسته از بازیکنانی که تست اولشان مثبت بوده با این تیم به فلوریدا سفر کرده‌اند یا خیر؟ اما حالا MLS اعلام کرد نام این باشگاه از جدول بازی‌ها حذف شده است. انجمن بازیکنان MLS نیز در بیانیه‌ای گفت: «حذف اف سی دالاس از مسابقات یادآور شرایط خاص در هنگام شیوع این بیماری برای بازگشت است.»

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110480

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی