ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

از ورزش چه خبر؟

تاریخ درج : یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸
گروکشی باشگاه ذوب‌آهن با پاسپورت بازیکنان خارجی!

باشگاه ذوب‌آهن در اقدامی عجیب از پس دادن پاسپورت بازیکنان نیجریه‌ای تیم فوتبال این باشگاه خودداری کرده است!به گزارش مـهــر، باوجــود تـکـذیــب سخن‌گوی باشگاه ذوب‌آهن در واکنش به خبر قطع همکاری این باشگاه با «ابیابووی باکر» و «ماکولی کریسانتوس»، بازیکنان نیجریه‌ای ذوب‌آهن، این بازیکنان به پایان کار خود در تیم اصفهانی نزدیک شده اند.حتی پیش از آنکه نیم فصل اول لیگ برتر به پایان برسد و زمانی که علیرضا منصوریان هم هدایت ذوب‌آهن را بر عهده داشت، مسئولان باشگاه ذوب‌آهن اقدامات خود را برای کنار گذاشتن دو بازیکن خارجی آغاز کرده بودند.با این حال مشکلات مالی ذوب‌آهن از یک سو و نگرانی بابت شکایت باکر و کریسانتوس به فیفا که باز شدن پرونده‌ای جدید در فیفا را در پی خواهد داشت، از سویی دیگر، ذوبی‌ها را مجبور کرده تا دنبال گرفتن رضایت این دو بازیکن و جدایی مسالمت‌آمیز آنها باشند. هرچند که مذاکره باشگاه با این دو بازیکن نتیجه مثبتی نداشته و باعث وقوع اقدام عجیبی از سوی ذوب‌آهن شده است.این دو بازیکن که می‌دانستند دیگر جایی در ذوب‌آهن ندارند خـواهان بـازگــشـت به نــیــجـریــه بـودنــد، اما پاسپورتشان در اختیار باشگاه است و امکان سفر به خارج از ایران را ندارند. در واقع مدیران باشگاه ذوب‌آهن با اقدامی که شاید بتوان آن را گروکشی پاسپورتی عنوان کرد، به دنبال گرفتن رضایت باکر و کریسانتوس هستند و قصد دارند از این راه، آنها را به خواسته‌ها و توافقات مدنظرشان قانع کنند!تماس مهر برای پیگیری این موضوع با احمد جمشیدی، سخن‌گوی باشگاه و رسول کربکندی، مدیر سازمان فوتبال ذوب‌آهن ثمری نداشت و آنها پاسخ‌گوی تماس تلفنی نبودند.گفته می‌شود این دو بازیکن قصد دارند با حضور در سفارت نیجریه، از این اقدام باشگاه ذوب‌آهن شکایت کنند تا بلکه به پاسپورت خودشان برسند. این دو بازیکن نیجریه‌ای با نظر منصوریان در لیست ذوب‌آهن جای گرفتند، اما کارایی مورد انتظار را نداشتند و از مدت ها قبل بحث  دیپورت آنها مدنظر بود.با اینکه این دو بازیکن نیجریه‌ای مدنظر ذوب‌آهن نیستند، اما سخن‌گوی باشگاه اصفهانی بارها تاکید کرده که هنوز قراردادشان فسخ نشده اما آنچه مسلم است باشگاه اصفهانی برنامه‌هایی برای این دو بازیکن دارد و خبر منتشرشده نیز به نقل از خبرگزاری مهر است و صرفا آن را نقل کردیم.

 

 

 

 

طلای المپیک نصیرشلالتایید شد

کمیته بین المللی المپیک تایید کرد مدال طلای اولکسی توروختی اوکراینی در دسـتــه ۱۰۵ کـیلـوگـرم وزنه‌برداری از این وزنه‌بردار پس گرفته شد.وقتی اواخر دسامبر گذشته کمیته بین‌المللی المپیک تست مثبت او را اعلام کرد، او با محرومیت تعلیقی از حضور در این رشته روبه‌رو شد. بار دیگر نمونه این وزنه‌بردار بررسی شد و در نتیجه تست او مثبت اعلام شد.به این ترتیب او مدال طلای این دسته را در المپیک لندن از دسـت داد. توروختی همچنان دو ســال نیز از هرگونه فعالیت ورزشی حـرفه‌ای محروم شد. تـمـامـی نـتـایـج این وزنه‌بردار از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ ملغا می‌شود. این وزنه‌بردار اوکراینی در المپیک لندن توانست با مجموع ۴۱۲ کیلوگرم به مدال طلا دست یابد و بالاتر از نواب نصیر شلال، وزنه‌بردار ایرانی قرار گیرد که ۴۱۱ کیلوگرم مهار کرد. به این ترتیب نصیر شلال به عنوان طلایی این دسته معرفی می‌شود. بارتلومژ بونک لهستانی از برنز به نقره و ایوان افرموف ازبک نیز از رده چهارم به رده سوم رسید.  

 

 

 

بانوی اصفهانیدر مسابقات جهانی آلیش

مسابقات جهانی کشتی آلیش بانوان در روزهای آینده در قزاقستان برگزار خواهد شد و هفت بانوی ایران هم به این مسابقات اعزام می‌شوند.‌هانیه قدرتی پور، بانوی کشتی‌گیر اصفهانی نیز در جمع نفرات اعزامی‌جای دارد و امیدوار است در این رقابت‌ها روی سکو برود. با توجه به مشکلاتی که در صدور ویزای قدرتی‌پور پیش آمده بود، مصطفی میرزایی، رئیس هیئت کشتی استان، در سفری که به تهران داشت، پیگیری‌های لازم برای صدور ویزای قدرتی پور را انجام داد تا این ورزشکار اصفهانی برای همراهی تیم ملی مشکلی نداشته باشد. مسابقات جهانی قزاقستان تنها  در بخش آزاد برگزار می‌شود و ایران سابقه سومی در  آلیش آزاد جهان را دارد. گروه ورزش

url : http://www.isfahanziba.ir/node/104828

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی