ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

ادا و اصول خورشتی!

تاریخ درج : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
نکاتی درباره خورشت‌های ایرانی

آشپزی هم مثل هر کار دیگر نیاز به اصول و مهارت خاصی دارد تا ایدئال شود. به همین منظور به چند نکته در این زمینه با نظر الهه بهرامی، مشاور آشپزی و نویسنده کتاب «خورشت ایرانی» اشاره می کنیم.

 

خورشت قیمه
 در هنگام پخت اولیه خورشت قیمه، دو عدد گوجه فرنگی رنده شده را به آن اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند. برای اینکه خورشت قیمه شما خوشمزه تر شود، لپه را ابتدا خیس کنید سپس همراه گوشت تفت دهید، مزه آن بسیار خوش طعم می شود و احتیاج به جدا پختن لپه هم نیست و مطمئن باشید که لپه با گوشت می پزد. در ضمن اضافه کردن پودر دارچین عطر بسیار خوبی به قیمه می‌دهد، اما باید توجه کنید که دارچین بیش از اندازه باعث تیره شدن و تلخی خورشت می‌شود.

 

خورشت فسنجان
‌برای خوشمزه تر شدن خورشت فسنجان از آب سرد استفاده کنید و آن را کم کم به خورشت اضافه کنید تا گردوها روغن بیشتری پس دهند.

 

خورشت بامیه
برای پخت خورشت بامیه، ساقه بامیه را کوتاه کنید، ولی سر و ته آن را نزنید، زیرا لعاب بامیه در هنگام پخت وارد غذا می شود و آن را لیز می کند.بامیه تفت داده شده را در اواخر پخت خورشت به آن اضافه کنید، زیرا پختن زیاد باعث له شدن آن می شود.

 

خورشت سبزی
 خورشت سبزی به زمان پخت زیاد و دمای خیلی کم احتیاج دارد تا کامل جا بیفتد. برای خوشمزه تر شدن خورشت سبزی از آب قلم گوساله استفاده کنید، حتی می‌توانید از مغز داخل قلم برای تفت دادن سبزی استفاده کنید؛ با انجام این کار می بینید خورشت شما چقدر لذیذتر می شود. درضمن بهترین زمان برای اضافه کردن آبلیمو به خورشت سبزی زمانی است که زیر اجاق را تازه خاموش کرده اید. اگر آب لیمو در خورشت جوش بخورد، رنگ آن برمی‌گردد و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

 

رفع شوری خورشت
 اگر خورشت شما شور شد،  نگران نباشید. یک سیب زمینی را پوست کنده و به دو نیم تقسیم کنید. سیب زمینی را داخل خورشت بریزید تا کمی بجوشد. با این کار سیب زمینی شوری غذا را به خود می گیرد.

 

رفع چربی خورشت
 اگر خورشت شما بیش از حد چرب شد، یک قطعه یخ را داخل پاکت فریزر بریزید و در آن را محکم ببندید و در قابلمه را هم ببندید، چربی ها به دور پاکت جمع می شوند و می‌توانید آنها را بردارید.

 

چاره خورشت سوخته
 اگر خورشت شما سوخت، به هیچ وجه در آن آب نریزید. ته ظرف خورشت را در آب سرد بگذارید و به آرامی قسمت های سالم خورشت را به ظرف تمیز انتقال دهید. برای جبران آب از دست رفته خورشت، کمی آب نمک، روغن و ادویه به آن اضافه کنید.

 

زمان افزودن آبلیمو به خورشت
 بهترین زمان برای اضافه کردن آبلیمو به خورشت زمانی است که تازه زیر خورشت را خاموش کرده اید. اگر آب لیمو در خورشت جوش بخورد، زیبایی رنگ خورشت را می‌گیرد.

 

خوش‌رنگ شدن خورشت
رب گوجه فرنگی را در روغن تفت دهید و زمانی که خورشت(مرغ، قیمه و...) جا افتاد، به آن اضافه کنید؛ این کار باعث خوش‌رنگ شدن خورشت شما خواهد شد.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/98448

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی