ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار کوتاه

تاریخ درج : یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
سوارکردن چهار مسافر در تاکسی تخلف است

خبر تازه اینکه سوارکردن چهار مسافر در تاکسی تخلف محسوب می‌شود! این خبر را مدیرعامل اتحادیه تاکسی‌رانی‌های شهری کشور اعلام کرد و افزود: «رانندگان تاکسی از دستورالعمل سوار کردن سه مسافر در ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی تبعیت کنند و بر این اساس سوارکردن چهار مسافر در تاکسی تخلف است.» مرتضی ضامنی گفت: «مبنای محاسبه کرایه تاکسی سه مسافر است و اگر راننده مبنا را بر سوار کردن سه مسافر بگذارد و چهار نفر را سوار کند، تخلف کرده و باید با او برخورد شود.» به گفته او، در این صورت مسافران می‌توانند به شهرداری‌های شهر محل سکونت خود شکایت کنند.

 

 

 

آغاز رایزنی با پژوهشگاه نیرو برای شروع فاز دوم پایلوت هاضم بی‌هوازی

معاون برنامه‌ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری نشست مجازی با کارشناسان پژوهشگاه نیرو، وابسته به وزارت نیرو با موضوع اجرای فاز دوم پایلوت پروژه هاضم بی‌هوازی خبر داد. محمدرضا اکبری با اعلام این خبر گفت: پروژه هاضم بی‌هوازی، یکی از پروژه‌های مؤثر و علمی در راستای بهره‌وری حداکثری از پسماندهاست که سازمان در این زمینه مطالعات فراوانی انجام داده و بر این اساس هم فاز اول پایلوت با ظرفیت 30 کیلوگرم در حال ساخت است و با پیشرفت 60 درصدی، به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد. او ادامه داد: در راستای شروع عملیات طراحی و ساخت این پروژه فاز دوم پایلوت نیز در دستورکار قرارگرفته و به همین منظور مذاکراتی را با پژوهشگاه نیرو آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم با همکاری این مجموعه فاز دوم را هم که گسترده‌تر از فاز نخست است، اجرا کنیم.

پایلوت فاز دوم پروژه به ظرفیت یک تن

معاون برنامه‌ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان درباره جزئیات این مرحله از پروژه افزود: پایلوت فاز دوم این پروژه به ظرفیت یک تن کلید می‌خورد . هدف از اجرای این مرحله،بررسی دقیق و کامل پروژه در وسعتی کمتر است تا بتوان کلیه مزایا و معایب احتمالی پروژه را شناسایی و برطرف کرد و پروژه برای فاز اصلی آماده شود. اکبری، با اشاره به مذاکرات صورت‌گرفته با پژوهشگاه نیرو برای مشارکت در فاز دوم پروژه افزود: بخشی از این مذاکرات با مدیر دفتر تجاری‌سازی و مسئول بخش زیست‌توده پژوهشگاه بود تا بتوانیم با جذب کمک‌های مالی از این مجموعه فاز دوم پایلوت را هم پیش ببریم. او اضافه کرد: این جذب کمک مالی در قالب مشارکت صورت می‌گیرد و مبلغ برآوردشده برای این همکاری بیش از چهارمیلیارد تومان است؛ درضمن امید می‌رود با شروع این مشارکت پروژه هاضم سرعت بیشتری یافته و بتوانیم در آینده‌ای نزدیک به استحصال انرژی از پسماندها در راستای مدیریت بهینه اقتصادی و حمایت از محیط‌زیست دست‌یابیم.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/109846

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی