ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار سیاست

تاریخ درج : یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
بازگشایی مساجد و مدارس در ۱۳۲ شهرستان با وضعیت سفید

رئیس‌جمهور روز گذشته در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در طی ماه‌های اخیر نیروهای ما در بخش درمان با تمام وجود به صحنه آمدند و کار بزرگی انجام دادند. آماری که روز دوشنبه اعلام شد نشان می‌دهد که مراجعه‌کننده به بیمارستان‌ها حدود ۳۰۰  نفر بوده است که این نشان از همکاری مردم و تلاش‌ها در درمان کشور بوده که ما را به این نقطه مطلوب نسبی تا امروز رسانده است. به گزارش ایسنا، حسن روحانی افزود: پایان کرونا برای ما روشن نیست و با وجود اینکه تعداد زیادی از مراکز مختلف معتبر در دنیا روی داروی درمان کرونا فعالیت می‌کنند، مشخص نیست که داروی درمان کرونا کدام است؛ همچنین با توجه به اینکه هم‌اکنون بیش از ۸۰ مرکز بزرگ و معروف جهانی در تلاش برای دستیابی به واکسن هستند، اما برای ما زمان آن روشن نیست؛ باید خود را برای شرایط بد آماده کنیم و با بدبینی به موضوع نگاه کنیم. روحانی با بیان اینکه اکنون باید خود را برای یک روز سخت آماده کنیم، به بیان جزئیات تصمیمات روز گذشته ستاد ملی کرونا پرداخت و گفت: تصمیم گرفتیم مساجد ۱۳۲ شهرستانی که شرایطی کم‌خطر دارند از روز دوشنبه باز شوند و نماز جمعه در آنها برگزار شود. روحانی تصریح کرد: من در مقاطعی نگران دوقطبی شدن جامعه بودم که الحمدالله این دوقطبی صورت نگرفت، زمانی درباره عدم تجمعات نگران ایجاد دوقطبی دین و علم بودم، امام علما و مراجع نگذاشتند این دوقطبی ایجاد شود. او افزود: زمانی هم که بازگشایی‌ها را آغاز کردیم ممکن بود دو قطبی بین جان و نان ایجاد شود، اما این دو قطبی شکل نگرفت و همه فهمیدند که هم باید جان را حفظ و هم نان را تامین کنیم. هم وزارت بهداشت و هم وزارت کشور و همه ارگان‌ها در کنار مردم و جناح‌های سیاسی، هیچ‌کس نگذاشت دوقطبی ایجاد شود. روحانی با بیان اینکه کرونا تنها مسئله بهداشت، جان و سلامت انسان نیست، بلکه کل عالم را تغییر داده است، تاکید کرد: در پسا کرونا سیاست، صادرات و واردات و سرمایه‌گذاری مانند پیش از کرونا نیست و حتما تغییر می‌کند. 

 

 

امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس وجود ندارد

سخن‌گوی روابط عمومی‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در نشست هماهنگی درخصوص چگونگی بزرگداشت روز جهانی قدس با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: می‌توانیم از ظرفیت فضای مجازی به خوبی برای بزرگداشت این روز استفاده کنیم. به گزارش مهر، رمضان شریف، با اشاره به پیشنهاد مطرح شده در این جلسه مبنی بر برگزاری راهپیمایی روز قدس در برخی از شهرها که در وضعیت سفید از نظر شیوع ویروس کرونا قرار دارند، اظهار کرد: اگر این راهپیمایی در برخی از شهرها برگزار شود و در برخی از شهرها برگزار نشود، آسیب بیشتری به همراه دارد، چرا که ملاک قضاوت رسانه‌های بیگانه در این زمینه، برگزاری راهپیمایی روز قدس در شهر تهران است که با توجه به وضعیت شهر تهران درخصوص شیوع ویروس کرونا به احتمال زیاد امکان برگزاری راهپیمایی در شهر تهران وجود ندارد. او با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود اگر به صراحت بگوییم راهپیمایی روز جهانی قدس به صورت فیزیکی و میدانی برگزار نمی‌شود به جایی بر نمی‌خورد و نباید دغدغه این را داشته باشیم که دشمنان چه قضاوتی در این زمینه خواهند داشت، تاکید کرد: از راه‌های دیگر می‌توان روز قدس را در سطح ملی و بین‌المللی گرامی داشت.

 

 

ملاک تعیین صلاحیت نامزدها فقط مراجع چهارگانه است

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس و در جریان بررسی جزئیات اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و مجلس، تبصره الحاقی به ماده ۴ با پیشنهاد غلامرضا کاتب به تصویب رسید که براساس آن ملاک رسیدگی شورای نگهبان برای تعیین صلاحیت نامزدها فقط مراجع چهارگانه است و گزارش‌های خارج از مراجع چهارگانه قابل استناد و عمل نیست. به گزارش ایلنا، همچنین حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر نیز پیشنهادی را به عنوان تبصره الحاقی به همین ماده مطرح کرد که بر اساس آن باید التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یکی از شرایط تعیین صلاحیت نامزدها لحاظ شود که با آن موافقت نشد.

 

 

مرکل: واکسن کرونا در سراسر جهان قابل دسترس خواهد بود

صدراعظم آلمان اعلام کرد واکسنی که اتحادیه اروپا قصد دارد برای کروناویروس تولید کند، در همه جهان در دسترس مردم قرار خواهد گرفت. به گزارش ایرنا، آنگلا مرکل و مقامات دیگر اتحادیه اروپا پیش از این درخواست کرده بودند مبلغ ۷,۵ میلیارد یورو برای تحقیقات و تولید واکسن و داروهای کووید۱۹ جمع‌آوری شود. به تازگی رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا جمع‌آوری منابع مالی برای تهیه واکسن کرونا و قرار گرفتن آن در دسترس همه جهانیان را خواستار شده است. طرح تامین مالی واکسن کرونا در همکاری با سایر کشورها از وظایف رئیس کمیسیون اتحادیه اروپاست.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/108705

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی