ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اخبار بورسی

تاریخ درج : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
شماره روزنامه: 
فروش سهام عدالت با روش مدیریت غیرمستقیم امکان‌پذیر می‌شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از نهایی‌شدن دستورالعمل پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس به‌منظور قابل معامله شدن سهام آن دسته از افرادی خبر داد که روش آزادسازی غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند. او گفت: این شرکت‌ها تا شهریور به بازار سرمایه وارد خواهند شد. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه، حسن قالیباف اصل با اشاره به جلسه شورای عالی بورس، بیان کرد: جلسه شورا درباره نهایی‌سازی بحث سهام عدالت مشمولانی بود که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند. او با اظهار این مطلب که حدود ۳۰میلیون نفر از مشمولان دریافت سهام عدالت روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، افزود: دو بند پایانی آیین‌نامه‌های مربوط به آزادسازی سهام عدالت نیز در جلسه آتی شورای عالی بورس تصویب و نهایی می‌شود. اما در جلسه اخیر با توجه به مصوبات شورای عالی بورس و آیین‌نامه‌هایی مربوط، مصوب شد که شرکت‌های سرمایه‌پذیر، به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی منتقل شوند. حسن قالیباف اصل در ادامه توضیح داد: بر این اساس شرکت‌های سرمایه‌پذیر به قیمت‌های اول تیر ۹۹، افزایش سرمایه می‌دهند و با این قیمت‌ها به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی منتقل می‌شوند. مصوب شد که بعدازاین مرحله، هیئت‌مدیره شرکت‌ها مراحل پذیرش در بورس را طی کنند. درنهایت پس از اتمام پذیرش این شرکت‌ها در بازار سهام، سهام این شرکت‌ها قابلیت معامله خواهد داشت. به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، درنهایت بعد از طی این مراحل، افرادی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند در خصوص فروش سهام عدالت خود تصمیم‌گیری کنند. قالیباف اصل در خصوص زمان ورود این شرکت‌ها به بورس نیز توضیح داد و گفت: بحث انتقال شرکت‌های سرمایه‌پذیر به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اعلام‌شده و در حال حاضر بحث تعیین‌تکلیف و مدیریت این شرکت‌ها مطرح است؛ ضمن این‌که باید آخرین صورت‌های مالی خود را نیز تهیه و منتشر کنند. او با اشاره به این‌که باید این شرکت‌ها شرایط مخصوص برای پذیرش در بورس را طی کنند، تصریح کرد: البته مقررشده تا بورس نیز پذیرش این شرکت‌ها را در اولویت قرار دهد. بر این اساس از شهریور شاهد معامله سهام این شرکت‌ها در تابلوی بورس خواهیم بود.

 

 

تعیین سود ۱۰۰۷ ریالی هر سهم «گکوثر»

مجمع عمومی شرکت هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان تقسیم مبلغ یک هزار و ۷ریال سود خالص هر سهم و ۹۵۰ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند. مجمع عمومی عادی سالیانه هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند۱۳۹۸ در روز چهارشنبه ۱۸تیر ۱۳۹۹ برگزار شد. بر اساس گزارش منتشرشده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان عبارت است از: سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۹۵۰ریال و سود خالص به ازای هر سهم یک هزار و ۷ریال تصویب شد. سود خالص ۱۱۰میلیارد و ۸۱۲میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره با لحاظ کردن مصوبات مجمع، ۸میلیارد و ۳۱۱میلیون ریال اعلام شد.

 

 

تحلیل هفتگی صنایع بورسی

بورس تهران معاملات هفته گذشته را با رشد ۸,۷درصدی شاخص کل به پایان رساند که کمترین میزان رشد هفتگی در تابستان بود. شاخص کل هم‌وزن که نشانی از اثرگذاری یکسان نمادها دارد، در هفته منتهی به ۱۸تیر، به رشد ۲,۶درصدی بسنده کرد که حکایت از تداوم شتاب قیمت گروه‌های بزرگ کالایی از دیگر سهام بازار داشت. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه، نگاهی به عملکرد صنایع بورسی در هفته گذشته نشان از رشد میانگین قیمت در ۲۴گروه از صنایع ۳۸گانه بورسی دارد و در مقابل ۱۴گروه با افت میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود مواجه شدند. در این میان گروه تک‌سهم خرده‌فروشی با بیشترین بازدهی هفتگی به میزان ۲۲,۹درصد همراه شد. «افق» که سوم تیر جهت برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده به‌منظور تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شد، ۱۷تیر به گردونه معاملات سهام بازگشت. در مجمع فوق‌العاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با افزایش سرمایه ۲۰۰درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی موافقت شد. گروه فنی و مهندسی نیز در هفته موردبررسی با رشد ۲۱,۲درصدی همراه شد تا در میان صنایع پربازده هفته منتهی به ۱۸تیر قرار گیرد. پالایشی‌ها در تداوم روند صعودی خود این هفته نیز پرمخاطب بودند و درنهایت رشدی معادل ۲۱,۱درصد را ثبت کردند.رده بعدی بیشترین رشد هفتگی اما به میزان ۲۰,۱درصد به گروه خودرو و ساخت قطعات اختصاص پیدا کرد. در این خصوص هفته گذشته وزارت صمت خواستار افزایش دوباره قیمت خودرو شد. مدیرکل دفتر صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت اعلام کرد: برای فصل اول سال و بر مبنای رویه حاکم، قیمت محصولات اعلام شد و خودروسازان با وجود اعلام چالش‌های فرایند قیمت‌گذاری، طرح‌های فروش خود را بر مبنای قیمت‌های اعلام‌شده اجرایی کردند. حال اجرای طرح‌های فروش سه‌ماه دوم خودروسازان در انتظار اعلام قیمت‌های جدید است. تأخیر در ارائه قیمت می‌تواند روند عرضه محصولات به بازار را تحت تأثیر قرار دهد. گروه‌های کوچک بورسی اما عمدتا هفته گذشته را با افت قیمت سهام زیرمجموعه خود به پایان رساندند. ازاین‌رو گروه سایر معادن، محصولات کاغذی و لاستیک و پلاستیک به ترتیب با کاهش ۱۳,۹، ۱۳,۸ و ۱۱,۸درصدی در قعر جدول بازدهی هفتگی بورس تهران جای گرفتند.

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/110628

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی