ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

اتفاق + روز

تاریخ درج : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

کاراته از بازی‌های آسیایی هم حذف شد!

در حالی که اهالی کاراته در یکی دو سال اخیر با اضافه شدن این رشته به المپیک 2020 خوشحال بودند و تصور می کردند این اتفاق پیشرفت کاراته را به همراه خواهد داشت، چندی پیش IOC از غیبت این رشته در المپیک 2024 خبر داد.

به گزارش ورزش سه، در واقع کاراته فقط در یک دوره المپیک 2020 آن هم به خاطر میزبانی ژاپن و به پیشنهاد این کشور حضور خواهد داشت.

در حالی که هنوز جامعه کاراته به تغییر این تصمیم امیدوار هستند و از احتمال بازگشت کاراته سخن می‌گویند، امروز اتفاق بدتری هم رخ داد. ستاد برگزاری بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو چین لیست ابتدایی رشته‌های حاضر در این رقابت‌ها را منتشر کرد که در میان آنها نامی از کاراته به چشم نمی‌خورد.

تقریبا تمام رشته های اصلی و مدال آور ایران مثل دوره های قبلی در بازی های آسیایی دوره بعدی حاضر خواهند بود، اما از کاراته خبری نیست.

حذف کاراته از بازی های آسیایی 2022 رسمی شده و به نظر می رسد دلیل اصلی آن هم حذف این رشته از المپیک 2024 باشد.

با این وضعیت، کاراته که در دوره های اخیر جزو رشته‌های مدال آور ایران در بازی های آسیایی بوده و همواره چند مدال طلا، نقره و برنز به ارمغان آورده، در دوره بعدی حاضر نیست؛ اتفاقی که برای ورزش ایران ناگوار است و شاید باعث سقوط ایران در دوره بعدی بازی های آسیایی شود.

url : http://www.isfahanziba.ir/node/92968

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی