ویژه نامه ها

اشتراک الکترونیکی روزنامه

CAPTCHA ی تصویری

شماره های پیشین

آیفون‌های دست دوم میلیونی

تاریخ درج : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
شماره روزنامه: 
وضعیت بازار موبایل‌های دست دوم اپل چگونه است؟

سعیده غفاری

 

تقاضا برای آیفون‌ در بازار موبایل اصفهان هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود، حتی قیمت بالای این موبایل‌های لوکس باعث نشده تا طرفداران قید خرید آن را بزنند بلکه متقاضیان آیفون برای حل این مشکل یا به سراغ فروشگاه‌هایی می‌روند که موبایل را به صورت اقساطی عرضه می‌کنند  یا ترجیح می‌دهند که یک آیفون دست‌دوم بخرند. در بازار آیفون‌های دست‌ دوم تقریبا همه‌ مدل‌ها برای خرید پیدا می‌شوند ولی آنها نیز قیمت‌های چند میلیون تومانی دارند، به صورتی‌ که قیمت نمونه‌ کارکرده‌ بعضی از آیفون‌ها از موبایل‌های قدرتمند و جدید بازار نیز بیشتر است.

 

  آیفون 7
آیفون‌7 بیشترین تعداد موبایل‌های اپل دست‌ دوم‌ را در بازار تشکیل می‌دهد. با اینکه آیفون 7 همچنان در میان محصولات جدید اپل محسوب می‌شود اما بیشتر کاربران، اقدام به فروش اسمارت‌فون خود کرده‌اند. از دلایل این موضوع می‌توان به عرضه شدن پرچم‌دار جدید اپل، یعنی آیفون ایکس اشاره کرد. افراد زیادی تمایل به تعویض و به روز کردن موبایل خود با این پرچم‌دار دارند. آیفون 7 دست دوم بسته به حافظه داخلی، پلاس یا معمولی بودن، سالم بودن بدنه ، سخت افزار و... با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسد، قیمت‌هایی که شاید بیشتر از قیمت نسخه جدید پرچم‌داران سایر برند‌ها باشد! آیفون 7 معمولی با توجه به حافظه داخلی  64،32 و 128 گیگابایت قیمتی بین سه تا سه  و نیم میلیون تومان دارد که رنگ گلد و رز گلد آن حدود 200هزار تومان گران‌تر از سایر رنگ‌هاست. تعداد آیفون 7 پلاس در مقایسه با نسخه معمولی آن زیاد نیست و با قیمتی بین سه میلیون و500 تا چهار میلیون تومان به فروش می‌رسند.

    آیفون 6
آیفون 6 حدود سه سال قبل توسط کمپانی اپل تولید شد وانتظار می‌رود تعداد آنها در بازار موبایل های دست دوم زیاد باشد ولی نسبت به آیفون 7 کمتر هستند. آیفون 6 اولین اسمارت‌فون این شرکت بود که در دو نسخه با دو اندازه نمایشگر مختلف روانه بازار شد.
در واقع اپل با تولید آیفون6 پلاس، سنت شکنی کرد و اندازه نمایشگر موبایل هوشمند خود را به 5.5 اینچ رساند و به دنبال این موضوع،  نسخه پلاس آن طرفداران زیادی پیدا کرد و هم اکنون نیز تعداد زیادی آیفون 6 پلاس به صورت دست دوم در بازار وجود دارد. همانطور که گفته شد قیمت آیفون‌ها بسته به ویژگی آنها متغیر است و آیفون 6 پلاس قیمتی حدود یک تا دو میلیون تومان دارد و نسخه معمولی آن با قیمتی بین یک تا یک میلیون و 500هزار تومان عرضه می‌شود.

    آیفون 5 و آیفون 5 اس
آیفون 5 و 5 اس با اینکه دو تکنولوژی متفاوت اپل طی دو سال هستند، قیمت مدل دست دوم آنها در بازار تقریبا یکسان است. کارشناسان بر این باورند که آیفون 5 یک اسمارت‌فون واقعی براساس استاندارد‌های ابتدایی اپل است،  البته نباید فراموش کرد که آیفون 5 نه تنها سخت افزار قدرتمندی ندارد بلکه سیستم عامل ios آن نیز به روزرسانی نمی‌شود. در مجموع مدل دست دوم این اسمارت فون با قیمتی بین  600 هزار تا یک میلیون تومان عرضه می‌شود.

     آیفون 8
مدل دست دوم آیفون‌8 به ندرت در بازار عرضه می‌شود و متعلق به افرادی است که از خرید این موبایل پشیمان شده‌اند. با این حال آیفون‌های8 دست دوم قیمت چندان ارزانی ندارند و بعضی از فروشندگان، این مدل را بین سه میلیون و 500 هزار تا چهار میلیون و 800 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند. فراموش نکنید که با چهار  میلیون و 800 هزار تومان می‌توانید یک گالکسی‌اس9 سامسونگ بخرید که هم پرچم‌دار این شرکت کره‌ای است و هم ویژگی‌های به‌روز‌تری نسبت به آیفون 8 دارد.

    آیفون ایکس
جدید‌ترین پرچم‌دار اپل با نام آیفون ایکس در آستانه سال 2018 میلادی معرفی شد و در نهایت با قیمت شش تا هفت میلیون و 500هزار تومان روانه بازاراصفهان شد. شایعه‌هایی در خصوص مشکلات و خرابی این اسمارت‌فون جدید رواج یافته و حتی چند آیفون ایکس به کمپانی اپل باز گردانده شده‌است. همین مسائل باعث شده تا نه کسی‌ تمایل به فروش آیفون‌ایکس خود به صورت دست‌دوم داشته باشد و نه اینکه برای آیفون‌ایکس دست‌دوم پول چند میلیون تومانی بپردازد. با این حال قیمت یک آیفون‌ایکس دست دوم بیشتر از پنج میلیون تومان
است.

    سایر مدل‌ها
در آخر باید به بازار دست دوم مدل‌های قدیمی آیفون مانند آیفون 4 و... اشاره کرد. این نسل از آیفون‌ها آنقدر قدیمی هستند که نمی‌توانند همه‌ نیاز‌های معمولی یک کاربر را برآورده سازند، با این وجود بعضی از طرفداران آیفون آنها را می‌خرند. قیمت مدل‌های قدیمی آیفون ثابت نیست و براساس تمیز بودن بدنه از حدود 400 هزار تومان شروع و گاهی به یک میلیون تومان نیز می‌رسد .

 

 

url : http://www.isfahanziba.ir/node/72053

اصفهان زیبا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

ضمائم روز

پیوست‌ها

  

 

 

بایگانی