شورا

خداحافظی اصفهان با مشاغل آلاینده

مدیریت شهری، صنایع و صنوف شهر را ساماندهی می‌کند

سال گذشته و در جلسه صدوپنجاه‌و هشتم، سند راهبردی ساماندهی صنایع و صنوف واقع در محدوده و حریم شهر اصفهان، مصوب شد تا پس از چند دهه کشمکش و بلاتکلیفی، تکلیف مشاغل آلاینده و مزاحم شهری مشخص شود. البته چهار سال قبل هیئت‌وزیران در مصوبه‌ای، ضوابط فعالیت مشاغل و اصناف مزاحم شهری را مشخص کرده بود و مدیریت شهری اصفهان بر مبنای این مصوبه، سند راهبردی تدوین کرد.

تصویب بودجه 9570 میلیارد تومانی شهر

شهردار در جلسه شورای شهر: ۸۵ درصد از بودجه امسال اصفهان تحقق یافت و تا پایان سال مابقی آن نیز محقق می‌شود

در جلسه علنی روز گذشته بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید. بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال بعد 8650 میلیارد تومان بود که پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق شورا به 9570 میلیارد تومان افزایش یافت.شهردار اصفهان در صد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعدادی از تحلیلگران بر این باور بودند که بودجه شش هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری محقق نمی‌شود، اما خوشبختانه تاکنون ۸۵ درصد بودجه که با اصلاح آن به حدود هفت هزار میلیارد تومان رسید،  محقق شده و تا پایان امسال مابقی آن نیز تحقق پیدا می‌کند.

گذر آقانجفی در معرض داوری

گزارشی از جلسه داوری طرح‌های گذر تاریخی آقانوراله نجفی با حضور مسئولان شهری و استادان دانشگاه

پس از گذشت 15 سال از نخستین روزهایی که اولین کلنگ تغییر بر مسیر آقانوراله نجفی فرود آمد، جلسه داوری طرح‌های گذر تاریخی آقا نوراله نجفی اصفهان با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران و استادان دانشگاه برگزار شد. به عبارت دیگر مدیریت شهری پس از فراز و فرودهای بسیار به این بلوغ رسید که برای حل مشکلات این طرح و گذر شهری با منتقدان و موافقان و فعالان میراثی بر سر یک میز بنشیند و گفت‌وگو کند. دیروز در سالن جلسات کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان حرف از مشارکت گروه‌های مدنی و شهروندان برای حل یک معضل چندساله بود.

فرماندار اصفهان از اقدامات غیراخلاقی جلوگیری کند
بر اساس بودجه 1400 شهر، مردم ۲۰۰ محله و منطقه اصفهان می‌توانند برای اولویت‌های محله‌شان تصمیم بگیرند

ارتش‌های جهان در شاهین‌شهر

مسابقات نظامیان جهان با هدف توسعه همکاری‌های بین‌المللی برگزار می‌شود

فرمانده اسبق دانشکده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شاهین‌شهر از بزرگ‌ترین رویداد مسابقات نظامیان جهان در این شهرستان در اواسط مرداد ماه خبر داد. محمد سیدی با اعلام این خبر گفت: مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان با شرکت حدود 200 تیم و شامل 5000 نظامی از ارتش‌های 36 کشور جهان در 32 رشته (شامل بیاتلون تانک، اربابان سلاح، مهندسی رزمی، هوابرد، تک تیرانداز و ...) برگزار می‌شود.

اعتراض به نشر اکاذیب انتخاباتی

فرماندار اصفهان از اقدامات غیراخلاقی جلوگیری کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شعارهای انتخاباتی که توسط یکی از گروه‌های سیاسی در شهر نصب‌شده با سرزندگی اکنون اصفهان به‌واسطه اجرای پروژه‌های عمرانی در چهار سال گذشته، مغایرت دارد و کسانی که مبادرت به نصب این بنرها کردند، بر مدار بی‌انصافی گام برداشته‌اند. علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود تصریح کرد: لازم است فرماندار اصفهان که باید حافظ منافع مردم باشد، جلوی چنین اقداماتی را گرفته و اجازه ندهد بیش از این بر شیپور بی‌اعتمادی دمیده شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در صـدوهفتادوچهارمیـن جلسـه علنی ادامه داد: مردم سرزندگی شهر به‌واسطه پروژه‌های عمرانی را متوجه شده و مرعوب جوسازی، تخریب، آدرس‌های غلط و مطالب غیرواقعی این افراد نخواهند شد.

توسعه پایدار از مسیر خلاقیت می‌گذرد

محیط‌های شهری باید از چنان جامعیتی برخوردار باشند که از یک سو توسعه پایدار شهری را از طریق طراحی کالبدی (شبکه دسترسی مناسب، توسعه حمل‌ونقل عمومی، تعیین مراکز اشتغال، کیفیت فضاهای باز عمومی) فراهم آورد و از طرف دیگر زمینه‌های لازم برای مدیریت شهری پایدار توسط حکومت‌های محلی را داشته باشد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شورا