شهرستان

تاجمیری، فرماندار شاهین‌شهر: شاهین‌شهر و میمه باید به جایگاه واقعی خود برسند
تولیدکنندگان از گرانی و کمبود نهاده‌های طیور ناراضی هستند

بررسی دغدغه‌های کشاورزان شاهین‌شهر، میمه و برخوار

به همت نماینده مردم شریف شهرستان‌های شاهین‌شهر میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، جلسه بررسی و حل مشکلات کشاورزان دو شهرستان حوزه انتخابیه، با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی استان اصفهان، مدیران جهاد کشاورزی دو شهرستان و تعدادی از کشاورزان و دامداران حوزه انتخابیه در دفتر نماینده مجلس در دولت آباد برگزار شد.

نجف‌آباد، سالیانه به ۱۰ مدرسه جدید نیاز دارد

مدیر آموزش‌و‌پرورش شهرستان نجف آباد: نجف‌آباد جایگاه پنجم استان را از لحاظ جمعیت دانش‌آموزی دارد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نجف‌آباد گفت: با توجه به مهاجرپذیر ‌بودن شهرستان نجف‌آباد به جهت نزدیکی به مرکز استان، سالیانه به‌طور متوسط بیش از 2500 نفر به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان اضافه می‌شود که این تعداد در سال به حداقل 10 مدرسه جدید نیاز دارد.
سیدرضا موسوی‌زاده ادامه داد: تا دو سال پیش جایگاه ششم استان را از لحاظ جمعیت دانش‌آموزی داشتیم؛ ولی در حال حاضر بالاتر از خمینی‌شهر، در رتبه پنجم قرار گرفته‌ایم و این در حالی است که ۸۰ مدرسه شهرستان معادل ۴۰ درصد فضاهای آموزشی موجود، فرسوده شده و حالت تخریبی دارند و ۶۰ مدرسه نیز به صورت دونوبته اداره می‌شوند.

سایه نبود اعتبار بر سر پروژه‌های داران

شهردار: رشد بی‌رویه قیمت‌ها، اجرای پروژه‌های عمرانی را با مشکل مواجه کرده است

شهردار شهر «داران» گفت: بودجه سال 1400 این شهر بر مبنای رقم 16میلیارد تومان بسته شد که 60 درصد نسبت به سال 99 افزایش دارد؛ اما به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت مصالح (سیمان، قیر و ماسه) با کمبود اعتبار در اجرای پروژه‌های عمرانی خواهیم شد. ابراهیم گوگونانی با بیان اینکه این شهر 34 هکتار فضای سبز شهری دارد که شامل 11 هکتار چمن و 10 پارک محلی و یک بلوار بزرگ در سطح شهر است، گفت: شهرداری داران منبع آب پایدار ندارد و مجبور به استفاده از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز شهری هستیم. شهردار شهر «داران» افزود: سال 93 قانون ابلاغی به شهرداری‌ها مبنی بر جداسازی آب شرب از آب خام و استفاده از پساب‌های شهری اعمال شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهرستان