شهر

آغاز به کار مدیران جدید شهرداری

معاونان مالی‌اقتصادی، شهرسازی و معماری و مدیران کل بازرسی و حوزه شهردار و امور شورای شهرمعارفه شدند

روز گذشته آیین معارفه و تکریم معاونان شهرداری با حضور رئیس شورای شهر، شهردار و جمعی از مدیران ارشد شهری اصفهان در تالار شورا و معاونت شهرسازی برگزار شد. در این آیین، محسن زمانی در سمت مدیرکل بازرسی شهرداری، مهدی سلطان آقایی در سمت مدیر کل حوزه شهردار و امور شورای شهر، محسن رنجبر در سمت معاون مالی و اقتصادی شهرداری و وحید مهدویان در سمت معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان معارفه شدند.

استمداد از شهیدان، پای سخن محرومان

شهردار اصفهان در نخستین روز کاری، پس از تجدید میثاق با شهدا به‌همراه اعضای شورای اسلامی شهر از زینبیه و حصه بازدید کرد

شهردار اصفهان صبح روز گذشته به همراه اعضای شورای اسلامی شهر پس از حضور در گلستان شهدای اصفهان و تجدید میثاق با شهدا،  از ز‌ینبیه و حصه بازدید کرد و با برخی مردم این منطقه به گفت‌و‌گو نشست. دکتر قاسم‌زاده سپس راهی شهرداری اصفهان شد و ضمن سخنان کوتاهی در جمع کارکنان، فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

یک شهروند ساده ساده!

تأملی کوتاه بر ضعف رابطه سازمان‌ها با شهروندان در جامعه

زمانی اکثر مردم در خانه‌های خود با کمک اقوام به دنیا می‌آمدند و در یک محله یا محیط محلی بزرگ می‌شدند. شغل پدری و خانوادگی را پیش می‌گرفتند و با هم‌طایفه‌ای، هم‌محله‌ای یا فامیل خود تشکیل خانواده می‌دادند. به‌احتمال‌زیاد همراه با خانواده‌ای گسترده زندگی می‌کردند و مرگشان نیز در همین فضا اتفاق می‌افتاد. همه آنچه یک انسان از بدو تولد تا انتهای عمر برای زیستن لازم داشت این بود که از منظر افراد محلی و هم‌خون به رسمیت شناخته شود. به رسمیت شناخته شدن توسط نزدیکان تقریبا به‌معنای تضمین شغل، مسکن، ازدواج، احترام، هویت و... بود و پیوندهای قومی و خانوادگی فراهم‌کننده نیاز افراد جامعه به‌شمار می‌آمد.

پیاده روی اربعین در اصفهان

اصفهانی هایی که توفیق رفیق راهشان نشد تا به جمعیت عظیم پیاده روندگان اربعین حسینی در کربلای معلی بپیوندند، امروز در پیاده روی بزرگ اربعین در شهر اصفهان حضور یافتند تا نمی از دریای عاشقان اباعبدالله (ع) باشند. «الی اصحاب الحسین علیه‌السلام» شعاری بود که روز گذشته، عاشقان حسینی در اصفهان برگزیده بودند تا ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، از منازل خود به سمت گلستان شهدای اصفهان پیاده‌روی کنند. موکب‌های فراوانی هم در این مسیر توسط مردم برپا گشته بود تا اصفهان شبیه مسیر نجف تا کربلا باشد.

بازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان

آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل است

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان شامل باغ پرندگان، باغ خزندگان، موزه پروانه‌ها، موزه صدف‌ها و شهربازی از  شنبه سوم مهرماه ۱۴۰۰ بازگشایی شد. سید رسول هاشمیان، اظهار کرد: مراکز تفریحی روباز ناژوان بنا بر دستور ستاد استانی مقابله با کرونا مجدد بازگشایی شده است. او با بیان اینکه آکواریوم و تله سیژ ناژوان همچنان تعطیل است، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و دستکش توسط شهروندان هنگام مراجعه به مراکز تفریحی روباز الزامی است. مدیر طرح ساماندهی ناژوان ادامه داد: علاقه‌مندان به بازدید از باغ پرندگان می‌توانند هر روز از ساعت هشت صبح تا 30: 16به این مجموعه مراجعه کنند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شهر