سلامت

تهدیدات کرونایی برای مردان

نگاهی به وضعیت جسمی و روحی مردان در هفته سلامت

در هفته سلامت مردان هستیم که امسال با شعار «همه‌گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» انتخاب شده است. در این زمینه توضیحات و توصیه‌هایی ذکر شده است که اعظم شهربافی، کارشناس واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شماره دو به آنها می‌پردازد.

هفته ملي سلامت مردان ايران(سما) در سال جاري در شرايطي برگزار مي‌شود كه با همه‌گيري كوويد‌19 مواجه هستيم و شواهد ملي و بين‌المللي حاكي از آن است كه در همه‌گيري كوويد‌19‌، خطر بيشتري، سلامت و حيات مردان را تهديد مي‌كند، تهدیداتی که نیاز به بررسی دارد و تمهیداتی که برای رفع آن باید جدی بود.

 

طب سنتی، اضطراب دوران بارداری را کاهش می‌دهد
برخورداری از عزت نفس موفقیت‌های بیشتری به دنبال دارد

درمان عفونت زنانه با گیاهان دارویی

طبیعت درمانی ضرری را متوجه فرد نمی‌کند

یکی از بیماری‌های مهمی که تقریبا اکثر زنان با آن مواجه می‌شوند، عفونت دستگاه تناسلی است که عامل این بیماری نوعی باکتری یا قارچ است. علائم این بیماری عوارضی همچون سوزش و خارش در ناحیه تناسلی است. برای درمان این بیماری بیشتر استفاده از داروهای شیمیایی و رعایت نکات بهداشتی توصیه می‌شود. اما بعضی از گیاهان دارویی نیز وجود دارند که در پیشگیری یا حتی درمان این عاضه بسیار موثر هستند. به برخی از این گیاهان اشاره می‌کنیم.

مهار اختلال‌های خلقی با تغذیه مفید

کافئین زیاد، دشمن روح و روان است

مــرکـز افکار، خــلــق‌ها، رفتارها، هیجــان‌هــا و همچنین عملکرد عضلات و اعصاب، همگی در مغز قرار دارد. اما دراین‌بین، رژیم غذایی می‌تواند تمام ارگان‌های ما را تحت‌تأثیر قرار دهد؛ به‌عنوان‌مثال، کمبود ویتامین‌های گروه B باعث تحلیل حافظه و تغییر در سیستم عصبی می‌شود. این کمبودها بیشتر در افراد با مشکلات تغذیه‌ای خاص مثل افراد الکلی بیشتر مشاهده می‌شود؛ همچنین ناقلان عصبی یا نوروترانسمیترها که از اسیدهای آمینه یا سایر ترکیب‌های رژیمی تولید می‌شوند، نقش مهمی در ارتباط سلول‌های عصبی ایجاد می‌کنند.

قولنج‌درمانی علیه فشارخون بالا و پایین

طبابت طب ‌سنتی به رفع اختلال فشارخون کمک می‌کند

یکی از بیماری‌هایی که در حال حاضر جزو بیماری‌های زمینه‌ای برای ابتلا به کووید19 است، اختلال در فشارخون است؛ ازاین‌رو پیگیری برای رفع آن ضروری است؛ اما یکی از راهکارهای ویژه برای مهار این بیماری به‌کارگیری قولنج‌درمانی است که در رابطه با آن، حکیم بهنام یوسفیان، متخصص قــولــنـــج‌درمــانــی و محــقــق طــب سـنــتــی، توضیح‌هایی ارائه می‌دهد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سلامت