اقتصاد

امتیازهای «وی‌سی‌ها» برای حفظ طبقه خلاق شهر

استارتاپ‌های اصفهانی از حمایت‌های مالی و گسترش شبکه ارتباطی شرکت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه می‌گویند

شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه هدهد به‌عنوان اولین شرکت تخصصی و متمرکز سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های اصفهان در اولین سالروز تأسیس خود میزبان اکوسیستم استارتاپی اصفهان بود. ســرمـایه‌گذاری جسورانه برای استارتاپ‌های اصفهانی مزایای بسیاری به همراه دارد. حفظ و ماندگاری این کسب‌وکارهای نوپا در شــهــرمــان یـکــی از مهم‌ترین امتیازهای «وی‌سی»هاست. شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه هدهد نیز یکی از وی‌ســی‌هــایــی اســت کــه بــه کـمـک استارتاپ‌های اصفهان آمده تا با تأمین مالی و گسترش شبکه ارتباطی آن‌ها طبقه خلاق را در شهر حفظ کند. هدهد در مهر99 به صورت رسمی شروع به کار کرده است.

چشم امید مرغداران اصفهانی به دولت

دبیر انجمن مرغداران گوشتی اصفهان در گفت‌وگو با اصفهان‌زیبا: افزایش قیمت مرغ به خاطر افزایش هزینه زنجیره تولید است

بازار مرغ و صنعت مرغداری کشور سال‌هاست با مشکلات زیادی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و نتیجه این مشکلات افزایش چندبرابری قیمت گوشـــت ســفـــید بــود. مرغ کــیـــلویــی هشت‌هزار‌تومانی در فروردین 99، به مرغ کیلویی سی‌وچند‌هزار تومانی در فروردین 1400 رسید و شاید این روند ادامه‌دار باشد. بهرام پاکزاد، دبیر انجمن مرغداران گوشتی اصفهان می‌گوید افزایش قیمت هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده مانند سم است ولی مرغداران طی سال‌های گذشته پاسخ‌گوی تخلف دیگران بوده‌اند؛ چراکه به تعبیر پاکزاد افزایش قیمت مرغ به دلیل افزایش هزینه‌های سایر بخش‌های زنجیره تولید است، نه مرغداران.

آیفون 13 از لاس‌وگاس تا نصف‌جهان

نسل جدید محصولات اپل با قیمت نجومی پیش‌فروش می‌شود

سه‌شنبه گذشته، اپل در مراسمی واقع در لاس‌وگاس از نسل جدید موبایل‌های هوشمند خود با نام خانواده آیفون 13 رونمایی کرد. منتقدان آیفون 13 را شکست بزرگ اپل تعبیر کردند، زیرا با نسل قبل تفاوت چندانی ندارد؛ بااین‌حال؛ پیش‌از آنکه پیش‌فروش این محصول در آمریکا شروع شود، چند فروشگاه اینترنتی و فیزیکی در شهر اصفهان در صفحه اینستاگرام خود پیش‌فروش این محصولات را آغاز کردند! پیش‌فروش این محصول در اصفهان پرتقاضا بود و فروشندگان قول داده‌اند خانواده آیفون 13 را کمتر از یک هفته پس از عرضه جهانی به اصفهان برسانند.

هزینه نصب دوربین مداربسته برای یک ملک مسکونی چقدر است؟
بررسی وضعیت بازار خانه‌های فروشی اصفهان در نیمه اول شهریور

گرانی‌ها به بازار دوربین مداربسته رونق داد

هزینه نصب دوربین مداربسته برای یک ملک مسکونی چقدر است؟

استفاده از دوربین مداربسته در اماکن مسکونی فراگیر شده است؛ ولی قیمت این دوربین‌ها پابه‌پای ارز افزایش پیدا می‌کند. در شرایطی که قیمت یک تلویزیون و یخچال باکیفیت از 10میلیون تومان گذشته است و خرید لوازم‌خانگی کوچک به‌صورت میلیون تومانی آب می‌خورد، شاهد رونق بازار دوربین‌های مداربسته برای منازل هستیم. علاوه بر این، مسئولان بعضی از شرکت‌های بیمه نصب دوربین مداربسته را یکی از شرایط بیمه اماکن مسکونی عنوان می‌کنند. در حال حاضر دوربین‌های مداربسته آنالوگ، ارزان و باسابقه‌ترین دستگاه‌ها در بازار اصفهان هستند. در مقابل، دوربین‌های تحت شبکه جدیدتر، نصب ارزان و آسان‌تری دارند.

نوسان‌های ارزی، تکان‌های ملکی

بازار مسکن اصفهان نیمه اول 1400 نوسانی بود

«ژاپنی‌ها می‌توانستند از نوسان‌های قیمت بازار مسکن در طول نیمه اول امسال برق تولید کنند!» این جمله نقل‌قول یکی از فعالان بازار مسکن اصفهان است. نیمه اول سال 1400 برای بازار مسکن اصفهان نسبت به شش ماه اول سال‌های 97، 98 و 99 متفاوت بود. پس از سه سال روند سریع افزایش قیمت‌ها متوقف شد؛ ولی نوسان‌ها، خیر! گزارش‌های میدانی و گفت‌وگو با فعالان بازار مسکن اصفهان نشان می‌دهد شش ماه اول سال 1400 دوران پرنوسانی بود؛ برای مثال فروشندگان در این مدت کوتاه، بارها قیمت پیشنهادی خود را تغییر دادند.

روزهای طلایی اجاره کوتاه‌مدت در باغ‌بهادران

کرونا، کم‌آبی و محدودیت‌های رفت‌وآمد جاده‌ای، حریف بازار پرشور اجاره کوتاه‌مدت ملک به‌خصوص در شهرهای توریستی اصفهان مانند باغ‌بهادران نشد تا تابستان 1400 نیز املاک این منطقه باقیمت بالایی به صورت روزانه اجاره داده شود. واسطه‌ها مدعی‌اند تقاضا برای اجاره ملک در این منطقه، در تابستان 1400 کمتر از تابستان 1398 بود، به همین دلیل قیمت‌های اجاره به‌خصوص در اواسط هفته پایین بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد ویلاهای باغ‌بهادران در طول تابستان با قیمتی بین 100 هزار تا چند میلیون تومان به متقاضیان اجاره داده می‌شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اقتصاد